HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
24 Aralık 2019 Salı Saat: 17:03

Her şey tamam, sıra inşaatta...

Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesi kurulacak eski havaalanı bölgesinin kesin tahsisi gerçekleştirildi.
Her şey tamam, sıra inşaatta...

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ile Ünye Orman İşletme Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol ile alan üniversitenin tasarrufuna geçti.

Alan üzerinde sıra inşaat yapımına geldi. Önümüzdeki günlerde alan üzerinde inşaat yapımı için çalışmalar başlatıldı.

Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesi ile ilgili olarak çok önemli gelişme yaşandı. Yerleşkenin kurulacağı eski havaalanı bölgesindeki 165 dönüm saha Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ile Ünye Orman İşletme Müdürlüğü ile arasında düzenlenen protokolle üniversitenin hüküm ve tasarrufuna geçti. ODÜ adına Üniversite Yapı İşleri Daire Başkanlığı'ndan Aylin Güreşçi tarafından teslim alınan alan üzerinde yapılaşma için çalışma başlatılacak.

Her şey tamam, artık sıra inşaatta...

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediye Başkanlığı,  AK Parti İlçe Başkanlığı ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası ve Ünye Kültür Eğitim Derneği'nin işbirliği ile sürdürülen çalışmalar sonrası gelinen noktada bundan böyle artık alanda sıra inşaat çalışmasına geldi.

Basın açıklaması yapıldı

Ordu Üniversitesi tarafından kesin kabulü yapılan ve devir alınan alanla ilgili olarak ODÜ Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediye Başkanlığı,  Fakülte Dekanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı ve Ünye Orman İşletme Müdürlüğü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası ve Ünye Kültür Eğitim Derneği tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Açıklamanın ilkinde, Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, “Bugün itibari ile Ordu Üniversitesi'ne yer teslimini yapmış bulunmaktayız. Ünye için böyle bir hususta kurumsal olarak emeğimizin olması bizi gayet memnun etti.” ifadelerinde bulundu.

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, 165 dönüm sahanın  Ordu Üniversitesi Rektörlüğü'ne devrinin önemine değinerek, "Böyle bir günde devrin tamamlanmış olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Çünkü bu arazide modern yerleşke alanı inşa edebileceğiz.” dedi.

Ünye Kültür ve Eğitim Derneği adına Mehmet Yaşar Sezgül, 2011 yılından bu yana bu mücadelenin içerisinde olduklarını belirterek,  "Allah’a hamd olsun böyle bir günü yaşama sevincini yaşıyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “Çok mutlu bir gün emeği geçenlere teşekkür ediyor, Ünye ve çevremize hayırlı olsun.”dileklerinde bulundu.  

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, “Ünye için güzel haberler alıyoruz. Önce OSB kesinleşti. Devamında üniversite. Ekip çalışıyor, hayırlı olsun” dedi.

Ünye bir milat yaşıyor

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, bugün yaşananın milat olduğuna değinerek şöyle konuştu; “Ünye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi ki yıllardır konuştuğumuz, eksikliğini hissettiğimiz üniversite yerleşke alanı ile ilgili ciddi bir adım atıldı. Üniversitemiz yaptığı protokol ile Orman Bakanlığı tarafından tahsisi yapılan yerin devrini tamamen aldı. Bu noktada mutabakatı imzaladı. Önümüzdeki dönemde burada hızlı bir şekilde farklı fakültelerin yapılmasına hep birlikte şahit olacağız.”dedi.

Asıl iş bundan sonra başlıyor

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, gelinen noktanın çok önemli olduğunu ama asıl işin bundan sonra başladığını belirterek şunları söyledi; “Ünyeliler olarak eğer tahsis yapılıp bize yol verilirse biz bir fakülte binasını kazandırıp üniversitemize teslim edeceğimizi ifade etmiştik. Ünyeli sanayici ve iş insanlarımızla bu sözümüzün arkasında duracağız. Bununla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın Ünye’ye bir sözü vardı. Borsa Başkanımız TOBB Genel Sekreterini arayıp randevu talep ederek ikinci MYO veya Fakülte binasının hayata geçmesi için randevu talep ettik. Rektörümüz, Milletvekillerimiz, Genel Başkanvekilimizin, Vali’mizin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Devletin en mutlu olduğu anlar, milletin isteklerinin gerçekleştiği anlardır

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney açıklamasında, devletin en mutlu olduğu anların milletin isteklerinin yerine geldiği anlar olduğuna işaret ederek; "Bu çabalarda Ünye’nin yetiştirdiği devlet adamı ve siyasetçi Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beyin ciddi katkıları oldu. Milletvekillerimizin, Valilerimizin, Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran Beyin, Rektörlerimizin ciddi katkıları var. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Fakülte alanı ile ilgili bundan sonraki aşama proje ve yapım aşamasıdır.  İnşallah 1 yıl içerisinde Ordu Üniversitesine yakışır, Ünye’ye yakışır bir fakülte binamızı Ünye’ye kazandıracağız. Artık önümüzde bir engel kalmadı. El birliği ile, gönül birliği ile ilgilerle görüşerek bir an önce bu binayı Ünye’mize kazandıracağız.”dedi. 

Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 1.204 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Her, şey, tamam, sıra, inşaatta...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler