HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16.50 TL - 17.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
1 Ocak 2020 Çarşamba Saat: 17:50

Bakan Selçuk'tan Ünye projesine destek

Antalya'da 10. eTwinning Ulusal Konferansı’nda Ünye Mehmet Necati Vidinli MTAL İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ın koordinatörlüğündeki English In Street Projesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan tam destek aldı.
Bakan Selçuk'tan Ünye projesine destek

Antalya'da düzenlenen 10. eTwinning Ulusal Konferansı’nda Ünye Mehmet Necati Vidinli MTAL İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ın koordinatörlüğünde Ünye'den giden English In Street Projesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan tam destek aldı.

Bakan Selçuk; projenin başarısından ötürü İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ı kutlayarak, projenin tüm ayrıntılılarını yerinde dinledi, okullar için örnek bir proje olduğunu ifade ederek okullarda yaygınlaştırılacağını ifade etti.

Proje Koordinatörü Muhammet Aydın, "Projemizle yakinen ilgilenen Sayın Bakanımız bizleri, Endüstri Meslek Lisesi grubu öğrencilerimizi övgü dolu sözleriyle onurlandırdı. Ünye'mizi en güzel şekilde temsil ettiğimize inanıyorum.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından 19-21 Aralık 2019 tarihleri arasında ülkemizden 197 bin, dünyada ise toplamda 800 bin öğretmenin kayıtlı olduğu eTwinning faaliyetinde yalnızca en başarılı 200 öğretmenin davet edildiği 10. eTwinning Ulusal Konferansı’na Ünye'den, Mehmet Necati Vidinli MTAL ve Ünye MEM Özel Büro’dan İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın davet edildi. Aydın, konferansa English In Street projesi ile katıldı.

-Bakan Selçuk’tan projeye tam destek-

Avrupa’da beş ülkede ve Türkiye’de yedi bölgede uygulanan, ulusal ve uluslararası basının da yoğun ilgi gösterdiği English In Street (İngilizce Sokakta) proje standını ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ı projeyle ilgili bütün ayrıntıları ile dinledi. Bakan Selçuk, özellikle böylesine vizyon bir projenin Endüstri Meslek Lisesi öğrenci grubunun öncülüğünde Avrupa’da örnek alınan bir proje haline dönüşmesinden ötürü Aydın'ı kutladı. Projeyi yararlı ve uygulanabilir bulan Bakan Selçuk proje çalışmalarına tam destek vereceğini ve örnek proje olarak yaygınlaştırılacağını söyledi.

-“English In Street Projesi örnek bir proje”-

Konferansta Ünye standına uğrayan Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cem Balçıkanlı projenin içeriği ve uygulamalarını inceledikten sonra Yabancı Dilin hayata açılması, dil derslerinin doğal bir ortam oluşturularak sürdürülmesi açısından English In Street projesinin örnek bir proje olduğunu ifade etti. Balçıkanlı; "En önemlisi öğrencilerin istekli bir şekilde bu sürece katılması, kendilerine önyargıyla bakılan Endüstri Meslek Lisesi’nin projeye olan adanmışlıkları ve dil yeterliliklerindeki olağanüstü performansında büyük bir başarı." dedi.

-“Projemiz büyük ilgi gördü”-

English In Street (İngilizce Sokakta) Projesi Koordinatörü Ünye Mehmet Necati Vidinli MTAL ve Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro’dan İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın konferansa ilişkin şunları söyledi; “Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından 19-21 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 10. eTwinning Ulusal Konferansı’nda, koordinatörlüğünü yaptığım English In Street (İngilizce Sokakta) Projesi standı büyük ilgi gördü.

Bakanımızın destek vereceğini söylemesi heyecanımızı artırdı

Standımızı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk'un projemize destek vereceğini ifade etmesi bizi heyecanlandırdı, azmimizi artırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanımız ve danışmanı Asuman Hanım projemizin Eğitim 2023 Yabancı Dil Vizyonu hedeflerine birebir örnek olduğunu belirterek proje çalışmalarımızı Türkiye’de yaygınlaştırmak istediklerini belirttiler. Projemizle yakinen ilgilenen Sayın Bakanımız bizleri ve Endüstri Meslek Lisesi grubu öğrencileri övgü dolu sözleriyle onurlandırdı. Konferansta Ünye'mizi en güzel şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Yeni ufuklarda dünya vizyonuyla yoğrulmuş yeni projelerle Ünye gençliğine yüksek idealler kurdurtabilmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konferans katılımcıları;

Konferansa Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Dil Bölümünden Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Daire Başkanları, Bakanlık temsilcileri, ülkemizde 197 bin öğretmenin kayıtlı olduğu eTwinning platformunda yalnızca Avrupa Kalite etiketi almış en başarılı 200 öğretmen ve akademisyenler katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 869 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bakan, Selçuktan, Ünye, projesine, destek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler