HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
9 Ağustos 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
2 Ocak 2020 Perşembe Saat: 20:11

"Bazıları"nın beklentisinde Ünye'de liman yok!

Altınordu ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası ile Kent Konseyi'nin 2020 yılındaki istek ve beklentileri arasında Ordu-Ünye Konteynır Limanı yer almadı.
"Bazıları"nın beklentisinde Ünye'de liman yok!

Öncelikli istek ve beklentilerini Karadeniz - Akdeniz Yolu, Samsun-Sarp Demiryolu, yat ve kruvaziyer limanı olarak ifade eden STK'ların konteynır limanını ağızlarına almaması dikkat çekti.

Ordu ili için gereken konteynır limanının konumu itibariyle Ünye Limanı'nda yapılması için başlatılan çalışmayı başından beri görmezden gelen Altınordu ilçesindeki "bazıları"nın bu halleri hayretle izleniyor.

 

Altınordu ilçesindeki bazı kişi, grup ve STK'ların Ünye'ye karşı olan düşüncelerinin konteynır limanı noktasında doruğa çıkması dikkat çekiyor.

Ordu'nun Büyükşehir olması sonrasında yapılan çalışma ile Altınordu, Fatsa ve Ünye'deki liman hizmetlerinin teke düşürülmesi ve liman hizmetlerinin konteynır limanı seviyesine çıkarılması kararlaştırılmıştı. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın yaptırdığı fizibilite çalışmaları sonrası Ordu ilinde konteynır limanına dönüşmesine en uygun limanın Ünye Limanı olduğu belirlenmiş, bu kapsamda Ünye Port adı altında çalışmalar başlatılmıştı.

 

Hilmi Güler çalışmalara devam ediyor

Hilmi Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından Ordu ilinin konteynır liman olarak Ünye'de başlatılan çalışmalara sahip çıktı ve bu kapsamdaki çalışmalar devam ettiriliyor.

Ordulu olan AK Parti Genel başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un da konum olarak en uygun yerin Ünye Limanı olmasından hareketle destek verdiği konteynır limanı çalışmalarının Altınordu ilçesinde görmezden gelinmesi dikkat çekiyor.

Altınordu ilçesindeki bazı kişi, grup ve STK'ların Ünye'ye yapılmasını istemedikleri konteynır limanı olarak farklı yerler ifade etmeleri, hatta Giresun Limanını gündeme getirmeleri ise hayretle izleniyor.

 

Yeni yıl mesajlarında her şey var konteynır limanı yok

Altınordu ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası ile Kent Konseyi'nin,  2020 yılındaki istek ve beklentileri ile ilgili yayınladıkları mesajlarda her şey ifade edildiği halde Ordu-Ünye Konteynır Limanı bulunmuyor.

 

İşte o mesajlar;

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin;

"2020’den öncelikli beklentim Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun bitirilmesi. Bu olduğunda lojistik merkez olacağız, o zaman liman da gerekecek. Bu sadece Ordu’nun değil 5 bölge 42 şehrin projesi. Ayrıca 2020’den  yeni bir fındık politikası da bekleyebiliriz. Samsun-Sarp Demiryolunun da proje ihalesinin yapılarak yapımına başlanmasını istiyoruz. Bu tabi bir yılda bitecek bir proje değil. Faizler düşüyor inşallah 2020 Türkiye için bir hamle yıl olur."

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım; 

"2020’nin herkes için olduğu gibi Ordu için de olumlu unsurların bol olduğu bir yıl olmasını bekliyorum. Ayrıca uzun zamandır gündemimizde olan Samsun-Sarp Demiryolu’nun yapımına başlanmasını arzuluyorum. Bir süredir canlanan turizmimizin daha da ivme kazanmasını, yatak kapasitesinin artmasını bekliyorum. Bir de Ordu’da yatırımlar için çok önemli olan organize sanayi bölgesindeki yer sorununun çözülmesini arzuluyorum."     

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın; 

"2020’den yeni hastanemizin ‘aklın yolu bir’ sözü doğrultusunda Ordu Üniversitesi (ODÜ) kampus alanı içine yapılmasını bekliyoruz. Ayrıca Samsun-Sarp Demiryolunun projesinin ihalesinin yapılmasını arzuluyoruz. Boztepe artık yükü kaldıramıyor. O nedenle Ordu’da daha uzun süreli kalınmasını sağlayacak yeni destinasyonların kazandırılmasını ve denizi ile barışık bir Ordu için yat limanın ve kruvaziyer limanının şehre kazandırılmasını bekliyoruz ve istiyoruz."

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler