HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
9 Ağustos 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
3 Ocak 2020 Cuma Saat: 13:10

Kıran’ın ilk mesajı OSB oldu

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünyelilere yeni yılın ilk mesajı olarak,“Ünye OSB konusunu bakanımız yakından takip ediyor, ona bizzat şahidim.Bakanımızın bu konudaki kararlığı gerçekten çok önemli bir ivme kattı.
Kıran’ın ilk mesajı OSB oldu

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünyelilere yeni yılın ilk mesajı olarak,“Ünye OSB konusunu Bakan Mustafa Varank yakından takip ediyor, ona bizzat şahidim. Bakanımızın bu konudaki kararlığı sürece gerçekten çok önemli bir ivme kattı.” dedi.

Ordu genelindeki ve Ünye'deki çalışmaların yakından takipçisi olduğunu, gerekli ve katkı destekleri sağlamaya devam ettiğini belirten Yavuz Selim Kıran, "İlimdeki çalışmalar ve gelişmeler her Ordulu gibi beni de ziyadesiyle memnun eden çalışma ve gelişmelerdir." dedi.

 Dünyanın pek çok noktasını ziyaret ettiğini, dünyada Ordu kadar güzelliğe sahip olan başka memleket görmediğine dikkat çeken Kıran, "Açıkçası Ordu’nun güzelliğini bugün dünyanın da fark etmeye başladığını, Ordu’nun güzelliklerinden hatta istifade etmeye çalıştığını görüyoruz." dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran diplomaside yaşanan yoğunluk ve hareketlilikle ilgili olarak; “Bölgemizde ani kırılmalar yaşanıyor, çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Hem krizler var, hem fırsatlar var, hem çok büyük sınamalar altındayız. Dünyanın neresinde bir sorun yaşansa orada mutlaka Türkiye’nin tezleri bekleniyor, Cumhurbaşkanımızın liderliği bekleniyor." ifadelerinde bulundu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ünyeli hemşerimiz Yavuz Selim Kıran, Oney Flash FM’de “Haftanın Yorumu” programına canlı telefon bağlantısı yaparak, hemşerilerine 2020 yılı için ilk mesajları verdi.

Bakan Yardımcısı Kıran, Programın Moderatörü KALEMDER Başkanı Ünye Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Musa Özgür Kıroğlu, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ünye Kent Gazetesi Sahibi Gazeteci Ali Öztürk ve Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Oney Flash FM İmtiyaz Sahibi Hakan Korkmaz’ı önce programları dolayısıyla tebrik etti.

-Kıran’dan ‘Haftanın Yorumu’na yakın takip -

Kıran, Cuma günü memleketi Ünye’de olup Haftanın Yorumu programına katılmayı planladığını, ancak yabancı heyetin Ankara ziyaretinin söz konusu olması nedeniyle Ünye programını bir gün sonraya bırakmak durumunda kaldığını belirterek, şunları söyledi:

“Haftanın Yorumu programı, Oney Flash FM ve Ünye’mizin çok önemli üç değeri olarak gördüğüm Ali Bey, Musa Bey ve Hakan Bey sizleri takip etmek mümkün mertebede bizleri dünyanın farklı köşelerinde olsa, ülkemizin farklı köşelerinde de olsa şehrimizin sorunlarına ve gündemine dair, şehrimizin içinden çıkardığı değerleri takip etme adına bizlere önemli motivasyon veriyor. Takip etmeye çalışıyorum. Bu anlamda yeni yayın döneminde yeni yılda başarılarınızın devamını diliyorum.”

-Bakan Yardımcısı Kıran hafta sonu Ordu’da -

Hafta sonu Ordu’da olacağını belirten Bakan Yardımcısı Kıran, 4 Ocak Cumartesi akşamı Fatsa’da, Pazar günü de Altınordu ilçelerinde programlara katılacağını bildirdi.

-“Dünyadaki her olayda Türkiye'nin tezleri Cumhurbaşkanımızın liderliği bekleniyor”-

Programda Gazeteci Ali Öztürk’ün Dışişleri Bakanlığı’nda son dönemlerin yoğun bir diplomasi trafiği halinde olduğuna dikkat çekmesi üzerine Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bakanlığın bu yoğunluğunun Türkiye’nin genişleyen ve büyüyen vizyonun göstergesi olduğunu vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Biz çok büyük bir ülkeyiz. Bölgemizde ani kırılmalar yaşanıyor, çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Hem krizler var, hem fırsatlar var, hem çok büyük sınamalar altındayız. Hem de bu su sınamaları aşıp Türkiye’nin kabuğunu kırmanın dönemecindeyiz. Dünyanın neresinde bir sorun yaşansa orada Türkiye’nin mutlaka tezleri bekleniyor, Cumhurbaşkanımızın liderliği bekleniyor. Türkiye’nin bu soruna dair neleri söyleyeceği merakla bekleniyor. Bu diplomasi trafiği aslında Türkiye’nin vizonunun bir ifadesi. Bu vizyonumuzu da farklı açılımlarla ortaya koyduğumuz, kararlı, içerikli, çerçeveli politikalarla da hayata geçiriyoruz.

TBMM Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereyi kabul etti. Onun öncesinde Libya’yla deniz yetki alanları anlaşmasını kabul etti,  askeri güvenlik ve eğitimi işbirliği anlaşmasını kabul etti. Diğer taraftan bölgemizde yaşanan gelişmeler Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Suriye’de yaşanan gelişmeler, Barış Pınarı Harekatı, İdlib’deki gelişmeler, Irak’ta gece yaşanan olaylar, ABD’nin Rusya’yla rekabeti, Çin’le rekabeti. Bütün bunların merkezinde Türkiye’nin kararlı politikalardan taviz vermeden bütün bu gelişmelerin merkezinde kararlılığını, direncini, gücünü arttırarak devam ettirmesi, dünyadaki konumumuzu da güçlendirmeye devam ediyor. Dışişleri Bakanlığı olarak bu politikaların merkezinde, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve Sayın Bakanımızın yönetiminde Türkiye’nin gücüne güç katmaya, bu gündeme katkı sunmaya çalışıyoruz. Ama burada en önemli gücümüz milletimizin bizlere inancı ve tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız güç.

-“Ordu’nun güzelliğini bugün dünyada fark etti” -

Her fırsatta Ünye ve Ordu aşığı olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ordu’nun güzelliğinin başka bir yerde görmediğini ifade ederek, “Dünyanın pek çok noktasını ziyaret ediyoruz, muhataplarımızla görüşüyoruz, farklı bölgelerine seyahat ediyoruz. Dünyada Ordu’muz kadar güzelliğe sahip olan başka memleket ben şahsen görmedim. Açıkçası Ordu’nun güzelliğini bugün dünyanın da fark etmeye başladığını, Ordu’nun güzelliklerinden hatta istifade etmeye çalıştığını görüyoruz.  Dünyanın neresine gidersek gidelim bölgemizin güzellikleri artık fark ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler de sosyal medya hesabından zaman zaman paylaşımlar yapıyor. Bu güzelliğe sahip çıkmaya çalışıldığında, herkesin Ordu’nun meselelerinin çözümü noktasında elini taşın altına koymaya çalıştığını görüyorum.” dedi.

-“Ordu’nun pek çok alanda potansiyeli var” -

Ordu’nun pek çok alanda potansiyelinin olduğunu ve buna hepimizin sahip çıkarak desteklememizi gerektiğini vurgulayan Yavuz Selim Kıran, şunları söyledi:

“Ordu’muzun pek çok alanda pek çok potansiyeli var. Ordu çok güçlü bir eğitim şehri olabilir, Ordu çok güçlü bir turizm şehri olabilir. Ordu çok önemli bir tarım şehri zaten, bu potansiyelini güçlendirebilir. Ordu çok önemli bir sanayi şehri haline geliyor. Bu konumunu da güçlendirecek adımları da atma noktasında siyasi büyüklerimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, medyamız dört bir koldan herkes elini taşın altına koyup seferber olmuş durumda. Bunun sebebinin de herkesini bu güzelliğin içinde yaşamanın sorumluğunu verme hassasiyeti olarak görüyorum.”

-“ Ünye OSB konusunu bakanımız yakından takip ediyor” -

Ünye için önem arz eden Organize Sanayi Bölgesi (OSB) konusunun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gündeminde olduğunu vurgulayan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İsviçre’ye giderken Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla ve Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikteydik uçakta. Bakanımız bana takıldı “Ünye OSB inşallah bitecek, merak etme” gibi. Ünye OSB konusunu Bakanımız yakından takip ediyor, ona bizzat şahidim. Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın bu konudaki liderliği ve kararlığı gerçekten çok önemli bir ivme kattı. O uçakta dahi Ünye’mizin, Ordu’muzun ve ülkemizin meselelerini ele aldık. İnşallah sorunlar çözüldüğünde Ordu’nun hak ettiği gerçek potansiyelin de ben hayata geçeceğine inanıyorum.”

-“Diplomatik çevrelerde Ordu konuşulan şehir haline geldi” -

Geçtiğimiz yıl Ordu ilinin bir çok büyük elçiyi ağırladığının hatırlatılması ve bu dönem de ziyaretlerin olup olmayacağı sorusu üzerine Kıran, bahar mevsiminde Ünye ve Ordu’nun yeni büyükelçilere ev sahipliği yapmasının planlandığını da ifade ederek, şunları söyledi:

“Japonya Büyükelçisi ve büyükelçilerin Ordu ziyaretinin Ankara’da yansımaları oldu. Büyük elçilerin bana gönül koyduğunu da hissediyorum. Sırada bekleyen büyük elçiler de var memleketimize gelmek için. Diplomatik çevrelerde artık Ordu konuşulan şehir haline geldi. Bizi ağırlayacağınız günü bekliyoruz diyorlar. Memleketimizin her yeri güzel, bahara doğru pek çok büyükelçiyle yine memleketimizde, Ünye’mizde, Ordu’muzun farklı köşelerinde birlikte memleketimizin güzelliklerini tanımaya devam edeceğiz.”

Bu haber toplam 1.065 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kıran’ın, ilk, mesajı, OSB, oldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler