HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Temmuz 2020 Salı
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 21:18

"Karayolu bizim kanayan bir yaramız"

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar ve siyaset yapanlar bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler." dedi.
"Karayolu bizim kanayan bir yaramız"

Ünye-Akkuş yolunun kanayan yaraları olduğunu ifade eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar ve siyaset yapanlar bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler." dedi.

2011 yılında bölünmüş yol olarak yatırım programına alınan mevcut yoldaki çalışmayı, güzergah değişikliği yaparak durduranların faturasını Akkuşluların ödediğine işaret eden İsa Demirci, "8-9 yıldır ne mevcut yolda ne de yeni güzergahta hiç bir çalışmanın olmadığını söyledi.

Bölünmüş yol olarak düşünülen yeni güzergahla mevcut yolun ayrı işlevleri olduğunu belirten Başkan Demirci, "Bölünmüş yol çalışmaları yapılsın o ayrı bir konu. Biz Ünye-Akkuş arasındaki mevcut yolun karayolu standartlarında bir yol olmasını istiyoruz." dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci geçmiş dönemde Akkuş'a biri hariç çok güzel hizmetler getirdiklerini, ancak Ünye-Akkuş arasındaki yol ile ilgili bir çalışma yapılmamış olmasının üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

İsa Demirci, Oney Flaş FM'de Haftanın Yorumu Programında Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz'a telefonla bağlanarak Akkuş'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Demirci, ilçede yapılan çalışmalarla ilgili verdiği bilgiler kapsamında ulaşım sorununa da değindi.

Yolumuzla oynayanlar bunun vebaliyle öbür tarafa gidecekler

Ünye'den Akkuş'a uzanan yol güzergahı ile ilgili olarak; "Karayolu bizim kanayan yaramız" ifadesini kullanan Demirci; "Biz geçtiğimiz dönem Akkuş’umuza çok güzel hizmetler aldık. Bir tanesi hariç. O da Ünye Akkuş Niksar yolu. Bizim bu yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar, bu yolun üzerinde oynayanlar, siyaset yapanlar maalesef bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler. Onların Bu faturasını Akkuşlu ödüyor. Yani birilerinin çekişmesinden, kavgasından, birilerinin şovlarından faturayı hep Akkuş ödedi, ödüyor." dedi.

Ünye-Akkuş arasında şu anda iki proje var

Başkan Demirci sözlerine şöyle devam etti; "Sayın Cumhurbaşkanımız Ünye Meydan’da ve Ordu stadında yapılan mitinglerde Ünye Akkuş Niksar yolu projesinin bittiğini söyledi. Akkuş Ünye arasında şuanda iki proje var. Bunlardan birisi bölünmüş yol. Adana’dan başlayıp, Sivas’tan, Tokat üzerinden ki şuan Niksar’a gelmek üzere olan bu yolun ucu Ünye’ye inecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bahsettiği, bitti dediği yol işte bu yol. Tasarruf tedbirleri, yaşanan ekonomik krizler dolayısıyla 2019 yılında bu yol çalışmalarında bir ilerleme kaydedilemedi. Bölünmüş yol yapılsın. O büyük bir proje ve şehirler arası, bölgeler arası bir transit bir yol. Ancak bölünmüş yoldan küçük yerleşim bölgelerine giriş, çıkış imkanı olmaz.

Biz mevcut yolda çalışma başlattık

Bu nedenle biz geçen dönem Ünye Akkuş Niksar Belediye ve ilçe başkanları ile birlikte bir süreç başlattık. Mevcut karayolu üzerinde bir çalışma yapalım, dedik. Bizim bu güzergahımız üzerinde yerleşim yerleri var. Bir çok yerleşim yerine bağlantı yolları var. Nüfus yoğunluğu var. Dolayısıyla bizim için esas olan ve acil olan mevcut karayolumuz üzerinde çalışma yapılmasıdır. Bu yolumuzda keskin virajların kaldırılması, tırmanma şeritlerinin yapılması, kısacası yolumuzun karayolları standardına kavuşturulması bizim ulaşım adına öncelikli sorunumuz. Bu olsa bizim ulaşım sorunumuz çözülüyor. Biz 3 ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları olarak yolumuzla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buranın da projesi yapıldı. 2020 yatırım programında Akkuş’tan Yenikent’e kadar olan kısmın kamulaştırmasının da onaylandığını biliyorum. Yatırım programları bugünlerde netleşecek, orada göreceğiz inşallah.

Fatura Akkuşa çıktı, Akkuşlu ödüyor

Atalarımızın çatal kazık yere batmaz diye bir sözü vardır. 2011 yılı aslında bizim için dönüm noktası oldu. 2011 yılında mevcut güzergah üzerinde bölünmüş bir yol projesi hazırken, buranın yapılması gerekirken o zamanki siyasi büyüğümüz, bu çalışmayı durdurdu, güzergah değişikliğine gitti. Şuradan gitsin, buradan gitsin, denildi ve iş çatallaştı. Dolayısıyla yeni bir güzergah gündeme girdi. Yıl 2019-2020 oldu. Aradan 8-9 yıl geçti, ama yolun ikisi de yapılmadı. Bari biri yapılsaydı da biri gecikseydi, anlardık. Ama ikisi de yapılmadı. Faturayı kim ödedi. Faturayı Ünyeli ödemedi, Niksarlı ödemedi. Akkuşlu ödüyor. Yol yapılmadığı, insanların ulaşım sorunları çözülmediği sürece insanları yukarıda tutamıyoruz. İnsanlar ulaşım, sağlık, eğitim diyor, evini, köyünü terk ediyor, gidiyor. İşte biz bu konuda böylesine mağduruz, muzdaribiz. Akkuş Ünye yolu maalesef siyasi çekişmelere kurban gitmiş bir yoldur.

 

Bu haber toplam 2.262 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Karayolu, bizim, kanayan, bir, yaramız

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Mehmet CÜREBAL 13.01.2020 11:56
Bir Ülkede 18 yıl iktidarlık yapan bir iktidar mensubu, Belediye Başkanı bunları söylüyorsa bu ülke bitmiştir. Bu bir itiraftır. Halen bu millet uyuyorrrr...Yapılacak bir şey kalmamıştır Nokta Mehmet CÜREBAL. Samsun 24.milletvekili adayı. 2011 -Has Parti.

Son Haberler