HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
9 Ağustos 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
13 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 20:22

Güler'den çöpte çözüm sözü...

İlküvez Kepçeli yaylasında yaşanan çöp sorunu ve yaşanan çevre felaketini yerinde görmek üzere bölgeye giden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici konuyu Ordu Valiliği'ne ve Büyükşehir Belediyesi'ne taşıdı.
Güler'den çöpte çözüm sözü...

Ordu Valisi Seddar Yavuz'la görüşen Destici'nin, konunun Çevre İl Müdürlüğü'nün de konusu olduğunu, eğer bir çözüm olmazsa Çevre Bakanlığı ile görüşebileceğini söylediği belirtildi.

Genel Başkan Destici'nin Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde birlikte olan BBP Kurucular Kurulu Üyesi Durmuş Zor, "Sn. Güler, Genel Başkanımıza sorunu çözme, hatta bir an önce çözme sözü verdi." dedi.

Zor; "Sn. Büyükşehir Belediye Başkanımızı konuyla ilgili olarak çok hassas bulduk. Orada insan ve çevre sağlığına olumsuz etki edebilecek hiç bir duruma müsaade etmeyeceğini söylemesine ise ayrıca memnun olduk." dedi.

Bir dizi program için Ordu’da bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici , İlküvez’de çöp tesisi önünde eylem yapan vatandaşları ziyaret ederek burada vatandaşlara bu sorun çözülene kadar konunun takipçisi olacağı sözünü verdi.

İlküvez ziyaretinin ardından hemen Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret eden Destici burada Vali Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Güler’e konuyu aktardı ve çözüm yolunun bulunmasını istedi.

Gerekirse konu Bakanlığa götürülebilir

BBP Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ’ninİlküvez’deki ziyaretinin ardından, bölgede bulunduğu temaslarla ilgili bilgi veren BBP Kurucular Kurulu Üyesi Durmuş Zor, “Genel Başkanımız Ordu Valisi Seddar Yavuz’a İlküvez’deki çöp konusunu aktardı. Burada çevre ile ilgili konular aynı zamanda Çevre İl Müdürlüğü’nün de konusu olduğunu, bu meselenin çözülmesi gerektiğini Sayın Vali’ye aktardıktan sonra, problem çözülemezse ve ihtiyaç duyulması halinde konuyu Çevre Bakanlığına götürebileceğini söyledi.

Durmuş Zor; "Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ettik. Bu ziyarete öncelikle hayırlı olsun dileklerinde bulunulduktan sonra İlküvez’deki çöp konusunda karşılıklı görüşmeler yapıldı.”dedi.

En kısa sürede sorun çözülecek

Destici’nin OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'le olan görüşmesi ile ilgili konuşan Durmuş Zor şunları söyledi; “Karşılıklı bütün bilgiler değerlendirildikten sonra Büyükşehir Belediye Başkanı ben vahşi depolamaya taraf değilim. Burada bir vahşi depolama var, ama bu daha önce alınmış bir karar. Bunu doğru bulmuyorum, dedi. Hilmi Bey, bu sorunu çözeceğini hatta mümkün olacak en kısa sürede çözeceğini söyledi. Ayrıca, uzun vadede çöpün yakılmak suretiyle tamamını ıslah etme gibi bir çalışma içerisinde olduklarına işaret etti. İlküvez'de insan ve çevre sağlığına zarar verecek hiçbir çalışmaya taraf olmayacağını ifade etti. Ne su kuyularına kirli çöp suyu akışına ne de çöp taşıyan kamyonlardan bir damla dahi çöpün akmasına müsaade etmeyeceğini, çalışmaların bu istikamette olduğunu belirtti. Bu şekilde sözler verildi ve en kısa sürede çözülmesi temennisi ile ziyaret sona erdi.” 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 452 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gülerden, çöpte, çözüm, sözü...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler