HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
14 Ocak 2020 Salı Saat: 20:24

Bakan’a Tokat ve Ordu Milletvekillerinden Ünye-Akkuş-Niksar Yolu çıkarması

AK Parti Ordu Milletvekilleri ile Tokat Milletvekilleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'a Ünye-Akkuş-Niksar yolu için çıkarma yaptılar.
Bakan’a Tokat ve Ordu Milletvekillerinden Ünye-Akkuş-Niksar Yolu çıkarması

AK Parti Ordu Milletvekilleri Ergün Taşçı, Şenel Yediyıldız ile Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt ve AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'a Ünye-Akkuş-Niksar yolu için çıkarma yaptılar.

Ziyaretçi milletvekillerinden Ergün Taşçı gazetemize verdiği bilgide, görüşmede bütçe imkânları ölçüsünde bölünmüş yolu değil de mevcut yolun ıslahı ile ilgili taleplerini ifade ettiklerini söyledi.

Taşçı, Tokat milletvekillerinin konuyu şiddetle takip ettiklerini belirterek, "Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın Tokat ziyaretinde konuyu kendisine açmış, desteğini istemişler" dedi.

Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a Ordu ve Tokat milletvekillerinin yaptığı ziyaret bölgede memnuniyetle karşılandı. 

AK Parti Ordu Milletvekilleri Ergün Taşçı, Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ve Tokat milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt ve AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ile Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a yaptıkları ziyaretle ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı;

Tokatlılar Bakan Albayrak'tan yolun yapımını istemişler

"İki ilin milletvekilleri olarak konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'la görüştük. Geçen haftalarda da Bakamınız Berat Albayrak’ın Tokat ziyaretinde Tokatlıların da dile getirdiği Tokat-Niksar-Akkuş-Ünye yolunun yapılması ile ilgili talebimizi ilettik.

Mevcut yolun ıslahını istedik

Biz görüşmemizde, şu anda bütçenin de şartları dikkate alındığında yeni bölünmüş yol projesinin değil de mevcut yolun ıslahını ifade ettik. Bu mevcut yol Niksar’a kadar 90 km.ye tekabül ediyor. Burada bir takım düzenlemeler yapılmasını, virajların düzeltilmesini, tırmanma şeritleri yapılmasını, yol genişliğinin 10 metreye çıkartılmasını istedik. Tabi bu çalışma Bakanlığın Strateji Dairesi’nin kararıyla başlayıp yapıalacak bir çalışma. Bakan Bey bize; 'Bunu ödev olarak aldım’ dedi.

Yaptığımız görüşme ve dile getirdiğimiz taleplerimiz,  iki ilin de talebi olarak ifade edilmesi kapsamında verimli bir toplantı oldu. Tokat milletvekilleri de konuyu yakından ve şiddetle takip ediyorlar. Tokat’ın ürünlerinin Karadeniz’e hızlı akımı, ticaret  anlamında sahil kesiminin iç kesimlere rahat ulaşımı,  turizm anlamında iç bölgelerimizin sahil bölgesine rahat ulaşımı önem arz ediyor. " 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.071 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler