HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
18 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 20:32

STK’lar üstlerine düşeni yapmaya hazır

Ünyeli STK Başkanlar, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada, mevcut yolda, karayolu standartlarında iyileştirme yapılmasının önemine işaret ettiler.
STK’lar üstlerine düşeni yapmaya hazır

Ünyeli STK Başkanlar, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada, bu güzergahta bölünmüş yol ile ilgili proje çalışmaları devam ediyorken, mevcut yolda, karayolu standartlarında iyileştirme yapılmasının önemine işaret ettiler.

Yapılacak iyileştirme ile yol güzergahındaki yerleşim bölgelerinin ulaşım sorununun rahatlayacağını ifade eden STK Başkanları bölünmüş yol yapılana kadar  Ünye-Niksar arasındaki zor ve tehlikeli yolculuğun da ortadan kalkacağını ifade ettiler.

Yol ile ilgili çalışmalarda üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten STK Başkanları, Ordulu ve Tokatlı milletvekillerinin Ulaştırma Bakanı ile görüşmelerini memnuniyetle karşıladıklarını, ancak yolda bir an önce çalışma yapılmasını beklediklerini söylediler.

Ünye’de faaliyet gösteren STK’ların Başkanları, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak Ordulu ve Tokatlı milletvekillerinin Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’la yaptıkları ziyaretle ilgili olarak görüşlerini dile getirdiler.

Ordu milletvekilleri Ergün Taşçı ve Şenel Yediyıldız ile ile Tokat milletvekilleri AK Parti Grup başkan Vekili Özlem Zengin, Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt’ın yaptıkları ziyareti memnunlukla karşıladıklarını belirterek, yol güzergahında bir an önce çalışma yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.

Ticaret ve Sanayi odaları olarak ortak protokol imzalayacağız

Ünye ile Niksar arasında bölünmüş yol güzergahı olarak belirlenen güzergahtaki çalışmaların bütçe imkanları nispetinde devam ettirilmesi gerektiğini ifade eden Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, diğer taraftan mevcut yol güzergahında iyileştirme çalışması yapılmasının önemine dikkat çekti. Mevcut yolun birçok yerleşim yerinden geçtiğini ve ayrıca çok sayıda yerleşim bölgesine açıldığını belirten Akar, yolun karayolları standartlarına getirilmesinin ulaşım rahatlığı ve güvenliği için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Akar açıklamasına şöyle devam etti; “Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın Tokat ziyaretinde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ‘sizden sadece Niksar-Akkuş-Ünye yolunun yapılmasını istiyoruz’, dedi. Bakan Albayrak da, Ulaştırma Bakanı’nı arayarak ‘Cumhurbaşkanımızın daha önce verdiği bir söz var. Bende şimdi söz verdim, bizim sözlerimiz geride kalmasın’ dedi. Bunun üzerine bizleri çok memnun eden iki ilin milletvekillerinin Ulaştırma Bakanı’nı ziyareti gerçekleşti. Biz odalar olarak bu yolun yapılmasını, buradaki ulaşımın rahatlatılmasını bölge için en önemli ihtiyaç olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde Ünye-Akkuş-Niksar yolunun yapılması için Tokat ve Niksar Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak basın açıklaması yaparak protokol imzalayacağız. Böylelikle bu yolun ilk etapta genişletilmesi ve karayolları standartlarına getirilmesi için protokol kapsamında çalışmalar yürüteceğiz.”dedi.

Bakana yapılan ziyareti önemli buluyoruz

Son bir kaç gündür yapılan ziyaretlerde dile getirilen Ünye-Akkuş-Niksar yolunun artık karayolları standartlarına uygun olarak  rehabilite edilmesini sonuna kadar desteklediklerini belirten Ünye Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erhan Aydın, “Ünye Niksar yolu Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan en eski ve en uygun yoldur. Çevre milletvekillerinin Bakan’a yapmış olduğu girişimleri çok olumlu buluyoruz. Geçen sene Tokat’ta yapmış olduğumuz Ünye günlerinde o bölgenin bu yola olan özlemini çok net olarak görmüştük. Bizlerin de iç bölgelerimize ulaşımlarımızda yol çok önemli. Yolun iyileştirilmesi ve karayolu standartlarında olması ekonomik hem de sosyal acıdan bölgemize büyük hareketlilik katacaktır. Yetkililerin biran önce bu konuda harekete geçmelerini ümit ediyoruz.”İfadelerinde bulundu

Her gelen söz veriyor, orta yerde netice yok

Yo ile ilgili olarak her gelenin söz verdiğini ama ortada bir netice olmadığını ifade eden Ünye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, “Cumhurbaşkanımız Ünye’ye geldiğinde bu yolun sözünü verdi, son Başbakanımız Binali Yıldırım bu yolun sözünü verdi. Ünye’ye gelen siyasi büyüklerimiz bu yolun sözünü verdi. Her söz verildiğinde umutlandık, sevindik. Ama her defasında bu sevincimiz kursağımızda kaldı. Ünye, Akkuş, Niksar ve Tokat’taki sivil toplum kuruluşları ile, siyasilerle vatandaşlarla konuştuğumuzda hepsi bu konuda hem fikir. Hep bu yolun bir an önce en azından iyileştirilmesini bekliyor. Bu son Bakan ziyaretinin ardından hiç zaman kaybetmeden bu çalışmanın başlamasını bekliyoruz. Bu konuda üzerimize düşen her ne ise onu da yapmaya her zaman hazırız.” şeklinde konuştu.

Kanayan yaramız olmuştur

Ünye Akkuş Niksar ve Tokat’a bağlanan tarihi İpekyolu’nun yıllardır Ünye’nin kanayan bir yarası olduğuna vurgu yapan Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan, “Bu yol bölgemiz için önceliği olan bir yolumuzdur. Yolda gerekli iyileştirmeler yapıldığında Ünye’den Niksar’a ciddi katkı da sağlayacak bir güzergahtır. Bu anlamda siyasi liderlerimizin bir an önce bu yol ile ilgili kazmayı vurdurma zamanı gelmiş hatta geçmiştir.”dedi.

Artık somut çalışmalar bekliyoruz

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, “Ünye Akkuş Niksar Yolu Ünye’nin ve Ünyelilerle birlikte Niksar, Tokat ve Sivas’ın uzun yıllardır beklediği bir güzergah. Diğer bölünmüş yol projesine başlanana kadar mevcut yolun bir an önce genişletilerek, gerekli noktalarda tırmanma şeritleri yapılarak bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu yol gerçekten Ünye’nin kangren haline gelmiş, her dönem söz verilmiş ama bir türlü yapılamamış bir çalışma. Artık burada somut çalışmalar görmek istiyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Sonuna kadar destekçisiyiz

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “Ünye Akkuş Niksar yolunun bir an önce gerekli standartlara göre tez zamanda yapılmasını arzuluyorum. Geçtiğimiz günlerde ÜTSO Başkanımız İrfan Akar’a Ünye Akkuş Niksar yolu ile ilgili Ünye’deki STK’lar olarak bir araya gelelim diye talepte bulundum. Siyasilerimiz oradan bastırırken, bizde buradan bastırırız dedim. Hatta Ünye’deki STK’lar olarak Ankara’ya gidelim dedim. Odam ve esnaflarımız adına biz her zaman bu konunun takipçisi ve destekçisiyim.  Biz 30 yılı aşkın zamandır bu yolun iyileştirilmesini bekliyoruz ve artık hayata geçmesi için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.

Artık icraat görmek istiyoruz

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “Elbette Milletvekillerinin bir araya gelerek yolumuzun iyileştirilme arzusu bizi mutlu ediyor. Ama biz bu rüyaları, oturumları, ziyaretleri çok gördük. Artık icraat görmek istiyoruz. Bunun çok maliyetli olacağını da düşünmüyorum.  Mevcut Akkuş Niksar yolunun bazı yerleri iyileştirilsin ki Niksar ve Tokat’ta bunu istiyor. Ünye-Akkuş’ta bunu istiyor. Öyle ise bunu bekletmenin sürekli bir araya geldik diyerek görüntü vermenin bir anlamı yok diye düşünüyorum” şeklinde konuştu

Gösterilen hassasiyetten memnun oluyoruz

Teknikerler Birliği Ordu Temsilcisi Musa Kıranlı, “Tokat ve Ordu milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın STK’ların bu konuda hassasiyetli ve ilgili davranışlarını görüyoruz. Bunlar bizi mutlu ediyor. Ancak biz bütün bu haberleri, bu yatırımları uzun zamandır duyuyoruz. Bir an önce mevcut yolun iyileştirilerek kullanılır, karayolları standartlarına uygun hale getirilmesini istiyoruz.” dedi

Bir an önce kazma vurulsun

Ünye Akkuş Niksar yolumuz sadece Ünye’nin değil İç Anadolu’nun nefes borusu niteliğinde bir yol olduğuna işaret eden Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi şunları söyledi “Bu yolun bir an önce iyileştirilmesini, siyasilerimizin verdikleri sözlerin bir an önce hayata geçmesini ve iyileştirilmesinin yapılmasını talep ediyoruz. Gidişli, gelişli ama tırmanma şeritleri ile 3 şeritli olarak yapılması ulaşımı rahatlatır. Bir an önce kazmanın vurulması hem bölgemiz hem de Ünye’miz anlamında çok ciddi kazanım elde edecektir.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : STK’lar, üstlerine, düşeni, yapmaya, hazır

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler