HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi Saat: 17:08

İşverenler 175 TL’lik yükü kaldıramaz

İşverene sağlanan 6 puanlık sigorta prim desteğinin devam etmesi gerektiğine işaret eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, aksi takdirde 175 TL’lik bir yükü işverenlerin kaldıramayacağını söyledi.
İşverenler 175 TL’lik yükü kaldıramaz

Yükselen asgari ücrete birde 175 TL’lik sigorta primi ilavesinin iş dünyasında sıkıntı ve sorunlara yol açacağı belirtildi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “%6 teşvik uzamaz ise işverenleri ilave 175 TL prim yükünü kaldıramaz.” dedi

İrfan Akar konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“6486 sayılı Kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanununun 81.maddesi kapsamında 5 puanlık sigorta primi hazine desteğine ilave olarak prime esas kazanç alt sınırı üzerinden 6 puan ilave prim desteği hazine tarafından karşılanmaktadır.

 

Daha önce uzatılmıştı

Daha önce yapılan uzatmalar da dikkate alındığında (I), (2) ve (3) sayılı Listede yer alan illerde ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinden yararlanma süresi 31.12.2018 tarihinde sona ermekteydi.Ancak, 26 Aralık 2018 tarihli ve 30607 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 25.12.2018 tarihli ve 503 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının eki kararla bu kapsamındaki teşvik, (I) , (II) ve (III) sayılı listelerde yer alan illerde faaliyet gösteren işyerleri için 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştı.

 

Firmaları fazlasıyla yorar

Bu süreninde sonuna gelindi. Bu tutar  Yeni açıklanan asgari ücret göre 1 işçi için aylık 176,58 TL.dır.İşverenler yapılan asgari ücret zammı ile birlikte ekstra bir yük altına girmişken, %6 lık teşvikinde sona erecek olması firmalarımızı fazlasıyla yoracaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ilgili tüm Bakanlıklar ve Bölgemiz milletvekillerinin konuya hassasiyet göstereceğinden şüphemizin olmadığını belirtmek isteriz. Aksi takdirde zor durumda olan esnafımızın üstüne bir yük daha gelecektir.”

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İşverenler, 175, TL’lik, yükü, kaldıramaz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler