HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
15 Temmuz 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
18 Mart 2020 Çarşamba Saat: 15:17

Köylü Pazarı dışarı çıkartıldı!

Çarşamba günleri tezgah açan yaş sebze ve meyve satıcılarının Koronavirüs tedbirleri kararı dolayısıyla son kez aynı yerlerinde tezgah açtı.
Köylü Pazarı dışarı çıkartıldı!

Satıcılar 25 Mart Çarşamba gününden itibaren Ünye Adliye Sarayı arkasındaki Tabakhane Deresi kenarına tezgah açacak.

Diğer taraftan Ünye Kapalı Spor Salonu altında bulunan otoparkta Çarşamba günleri tezgah açan köylü pazarındaki satıcılar ise koronavirüs tedbirleri kapsamında Kapalı Spor Salonu önünde tezgah açtılar.

Bulundukları yerden geçici olarak dışarı çıkartıldıklarını söyleyen köylü pazarcılar; “Burada ne kadar kalırız bilmiyoruz. Üstümüz açık, hava yağışlı, çok soğuk, buradaişimiz zor görünüyor” diyerek bir an önce daha korunaklı yer beklediklerini belirttiler.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun Koronavirüs tedbirleri kararı dolayısıyla yaş sebze ve meyve pazarının Tabakhane Deresi kenarına kurulması kararı alınmış bu karar yaş meyve ve sebze satıcılarının talebi üzerine bir hafta ertelenmişti.

Çarşamba günleri tezgah açan yaş sebze ve meyve satıcısı esnaflar bu hafta son kez bulundukları yerde tezgah açtılar. Esnaflar, 25 Mart Çarşamba gününden itibaren Ünye Adliye Sarayı arkasındaki Tabakhane Deresi kenarına  tezgahlarını açacak.

Köylü Pazarı dışarı çıkartıldı

Diğer taraftan Ünye Kapalı Spor Salonu altında bulunan otoparkta Çarşamba günleri tezgah açan köylü pazarında ki satıcılar ise Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kapalı Spor Salonu önünde tezgah açtılar.

Havanın soğuk ve yağışlı olmasından dolayı zorlandıklarını, ancak ihtiyaçları dolayısıyla tezgah açmak zorunda kaldıklarını ifade eden köylü pazarı satıcıları, kendilerine daha uygun bir ortam hazırlanmasını istedi.

Buranın üstü açık, soğuk, çok zorlanıyoruz

Köylü pazarı satıcısı Namık Ülgen, “ Her hafta Çarşamba günleri kapalı spor salonu otoparkında tezgah açıyorduk. Ama bu hafta Koronavirüs tedbirleri kapsamında bizi dışarı çıkardılar. Geçici olarak çıkartıldığımız söylendi. Ama ne kadar burada kalacağız bilmiyoruz. Köylü esnafı için daha sağlıklı ve düzgün bir yer istiyoruz. İnşallah ayarlanır ama sanmıyoruz. Bugün hava soğuk ve yağışlı zorlanıyoruz”dedi.

77 yaşında ki Enver Bozkurt ise, “Bizi dışarı çıkardılar, hava soğuk üşüyoruz, sıkıntı çekiyoruz. Alacak var, verecek var, gelmesek olmuyor. Çarşamba günleri gelip bağımızda bahçemizde yetiştirdiğimiz ürünleri getirip burada satıp harçlık yapıp, hafta masrafımızı karşılıyoruz. 77 yaşındayım ama  ihtiyaçlarımız için burada tezgah açıyoruz. Bu soğukta, yağışta çok sıkıntı çekiyoruz. Bize en azından üstü kapalı, biraz daha sağlıklı bir yer yapsınlar.”dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 4.811 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Köylü, Pazarı, dışarı, çıkartıldı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler