HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Mayıs 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
31 Mart 2020 Salı Saat: 14:30

Sicil affı olmadan desteklerden faydalanılamaz

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, sicil affının gündeme alınması gerektiğine işaret ederek, bu af olmadan esnafın desteklerden faydalanmasının zor olduğunu söyledi.
Sicil affı olmadan desteklerden faydalanılamaz

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, sicil affı gündeme alınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Karataş yaptığı açıklamada şöyle söyledi;

“Yaşadığımız süreç içerisinde çok temel bir konuda nihai bir adım olmadan duyurulan olanaklar ne yazık ki mağdur durumda olanların sorunlarına büyük ölçüde çözüm olamıyor. Bu noktada ise atılması gereken en önemli adım bir sicil affı yoluna gitmek olarak her geçen gün daha fazla ön plana çıkıyor.

Sicil affı olmadan desteklerden faydalanılamaz

Çünkü sicil affı olmadan iş dünyasında mağduriyet yaşayan kesim duyurulan kredilerin neredeyse hiçbirine erişim sağlayamıyor. Sicil affı olmadan yakın zamanda duyurulan Çek kanununda yapılan değişiklikler bir anlam ifade etmiyor. Bu konuda mağduriyet yaşayanlara sunulan bir çözüm olan ve Türkiye Bankalar Birliği tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan çek kredisine bu krediye ihtiyacı olan kişi bozuk sicili nedeniyle başvuramıyor.

Konu kapsamlı olarak yeniden değerlendirilmelidir

Güncel olarak takibimizde olan ve geçtiğimiz günlerde hazırladığımız raporlarda yer bulan konulardan biri olan bu konuda yetkililerden daha esnek bir çözüm beklendiği aşikardır. Beklentilerin ne olduğundan ziyade, dertlere derman olması umularak duyurulan olanak ve paketlerin pratikte işler olabilmesi bu yönde alınabilecek bir tedbire direkt ilişkilidir.

İçinde bulunduğumuz koşullar da göz önüne alınarak konunun kapsamlıca yeniden değerlendirilmesinde fayda vardır. Konu ile ilgili hazırladığımız detaylı analizi, görev alanımızda bu yönde sorun yaşayanların istatistiki verileri ve çözüm önerilerimizi Üst Birliğimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile ayrıca paylaşacağız ve önümüzdeki süreçte takibini sürdürüyor olacağız. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli tedbirlerin alınması yönünde yetkili mercilerin sağlam bir irade göstererek gerekli adımları atacağına yönelik inancımız tamdır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 289 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sicil, affı, olmadan, desteklerden, faydalanılamaz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler