HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Ekim 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
12 Eylül 2020 Cumartesi Saat: 16:04

Fatsa OSB’de 8 bin istihdam…

Başkan Tayfun Karataş “Fatsa Organize Sanayi bölgesi önümüzdeki yıl sekiz bin kişiyi istihdam edecek”
Fatsa OSB’de 8 bin istihdam…

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tayfun Karataş “Fatsa Organize Sanayi Bölgesi sadece Ordu’ya mal olma noktasında değil,  bütün Karadeniz’e mal olma noktasında hızlı bir ivme aldı” dedi


Karataş, Bu bağlamda baktığımızda şu anda sekiz tane fabrika inşaatı var, bunların bir kısmı başlandı bir kısmı bu ay içinde başlanacak. Bu fabrikalarda faaliyete geçtiğinde seneye bu günlerde ekstra 3 bin çalışanla birlikte toplam sekiz bin kişiyi istihdam edecek. Bu sadece burada değil Karadeniz bölgesinde  en yüksek istihdam demek” ifadelerinde bulundu.

Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde işçi maaşı ile birlikte  ayda 15 milyon lira sıcak para girdisi olduğunu belirten Karataş şöyle konuştu; “Seneye bu rakamlar 25 milyon lira olacak. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda sıcak parada artışla birlikte ticari manada hareketlilik sağlanacaktır.  Bu      manada Fatsa     Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılar tarafından talep     gören, yatırım için doğru addedilen bir yer. Daha önce yatırımcı bulmakta zorlanmıştık, çok şükür şuan Fatsa Organize Sanayi Bölgesi ve Fatsa içinde bulundurduğu değerlerle gerçekten yatırıma elverişli bir yer noktasına geldi.

Birinci önceliğimiz kamulaştırma olmalıdır
İstimlak bedelleri yıllardır gelmemiştir. Kendi içimizde önce satıp sonra alma gibi bir kamulaştırma modeli uyguladık. Bu bağlamda gerek bakanlığımızdan gelen, gerek kendi içimizde oluşturduğumuz kamulaştırma modeli ile birlikte şu ana kadar 25 milyon liralık kamulaştırma yaptık. Fakat yeterli değil. Kırk beş milyon liralık bir kamulaştırma ödeneğine ihtiyacımız var. Bu para geldiğinde bölgemizde kamulaştırma hızlandığı zaman yatırımcılarımızın da hız kazanacağını düşünüyorum.

Atmış ülkeye ihracat yapıyoruz..


Bu gün 60 ülkeye ihracat yapan bir ilçe konumundayız. Bırakın ilçeyi bir çok il bu seviyede ihracat gerçekleştiremezken çok şükür ilçe olarak altmış ülkeye ihracat yapma noktasına geldik. Bu bizler için çok gurur verici bir durum. Bu mutluluğu bizlere yaşatan ve destek veren her türlü kuruluşumuza Fatsalılar adına çok teşekkür ediyorum. 

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ordu ilinde ikinci gelişmişlik durumdayız..


Herkes her istediği işi Fatsa’da bulamayabilir. Ama zamanla herkesin iş bulacağı fabrikaları bünyemize kazandıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Fatsa’nın kalkınması için uğraş veren bir kurum var, oda Fatsa Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Ordu ilinde ikinci gelişmişlik düzeyinde olan Ticaret Odası konumundayız. Birincisi Altınordu ikincisi de biziz. Bunun  en büyük pay sahibi   Fatsa Organize Sanayi Bölgesidir.  Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Fatsa’nın kalkınması için dün olduğu gibi bu günde canla başla çalışmaktadır. 

Fatsa OSB’si bölge hizmeti veriyor

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi bu gün bölge Organize Sanayisi konumundadır. Terme’den, Altınordu’dan, Ünye’den ve Fatsa’mızın havzasındaki çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımız çalışmaktadır. Bu da gösteriyor ki  Fatsa Organize Sanayisi  bölge organize sanayisi  olduğunun   en net göstergesidir.” 

 FATSA GÜNEŞ GAZETESİ 

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fatsa, OSB’de, 8, bin, istihdam…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler