HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
23 Ocak 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
21 Kasım 2020 Cumartesi Saat: 17:51

Ünye’ye 50 milyonluk elektrik yatırımı yapılacak

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, 2021 yılı içinde Ünye’de 50 milyon lirayı bulacak elektrik altyapı yatırımı yapılacağını söyledi.
Ünye’ye 50 milyonluk elektrik yatırımı yapılacak

Kenan Selim Argan; “Bu yıl 30-35 milyonluk alt yapı yatırımı gerçekleştiren YEDAŞ, 2021’de daha büyük bir yatırım planladı. Çalışmalar devam ediyor, biz de takip ediyoruz.” dedi.

Yatırımların yoğunluk olarak kırsal kesimde gerçekleşeceğini belirten Başkan Argan, pandemi nedeniyle kırsaldaki nüfus artışının bunu zorunlu kıldığına dikkat çekti.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, gazetemize özel yaptığı açıklamada, YEDAŞ’ın 2021 yılı içinde Ünye’ye yapacağı yatırım planını açıkladı. 

Başkan Argan, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, YEDAŞ Genel Müdürlüğü Tesis ve Yatırım Koordinatörü Cihangir Gençoğlu, Ünye İşletme Müdürü Niyazi Bilgi ve Orman İşletme Müdürü Alparslan Kadı’nın katılımıyla geçtiğimiz hafta içi Ünye genelinde yapılan ve yapılması planlanan elektrik altyapı çalışmalarının görüşüldüğünü söyledi.

-2020’de yapılan yatırımdan daha fazlası.. -

Argan, 2020 yılında Ünye’de elektrik altyapısında yaklaşık 35 milyon liralık bir yatırım yapıldığını söyleyerek, 2021 yatırım programında 50 milyon lira elektrik altyapı yatırımı yapılacağını söyledi.

-“Yatırımlar kırsalda yoğunlaştırılacak” -

Enerji yatırımlarının bir ilçe için en önemli yatırımların başında geldiğini belirten Kenan Selim Argan; “Ünye enerji yatırımları noktasında önemli bir yer. Bu anlamda 2020 yılında YEPAŞ tarafından35 milyon lira yatırım planlaması yapıldı. Bunun devamında da projeler hayata geçirilmeye devam ediyor. 2021 yılı içerisinde de YEDAŞ Genel Müdürlüğü Tesis ve Yatırım Koordinatörü Cihangir Gençoğlu bey, Ünye İşletme Müdürü Niyazi Bilgi bey ile bir toplantı gerçekleştirildi. Bu hususla ilgili 2021 yılı içerisinde bu yatırımların aynı şekilde hızla devam edilmesi kararı alındı. 2021 yılı içerisinde yaklaşık 50 milyon civarında yatırım planlaması olacak.”dedi.

2021 yılında yapılacak yatırımların büyük bir çoğunluğunun kırsal kesimlerini kapsayacak bir yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Kenan Selim Argan, şunları söyledi:

-“Beş yıl içinde tamamlanacak” -

 “İçinde bulunduğumuz pandemiden dolayı kırsal kesimlerde çok ciddi bir nüfus artışı oldu. Bu nüfus artışı ile paralel olarak oralardaki enerji hatlarında bakım ihtiyacı kaçınılmaz hale geldi. 1980li yıllarda devlet millet iş birliği ile yapılmış olan enerji hatlarının artık bugün ihtiyaca cevap veremeyecek nitelikte olması nedeniyle önümüzdeki yıl yatırımlarının büyük bir çoğunluğunun kırsal kesimi kapsayacak şekilde olacak.

Kırsal kesimde yaşanan enerji sıkıntılarının giderilmesi için Ünye ilçe, il ve Samsun Bölge Müdürlüğümüz hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyorlar. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Ünye’de bulunan 85 mahallenin 18 merkez mahalle dışındaki kırsal alanlarda enerji yatırımlarının yüzde 90’ı bitirilecek. Titiz bir çalışma ve bizlerin de takibi ile 5 yıl içerisinde kırsal kesimin yüzde 90’ının elektrik sorunun çözülmesi için bir gayret içerisindeyiz.”

 

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 269 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler