HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
9 Mart 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
16 Ocak 2021 Cumartesi Saat: 12:07

Kıranlı, enerji tasarrufuna dikkat çekti

Türkiye Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı; “Enerji verimliliğinde en önemli faktör enerji tasarrufudur. Enerjide tasarruf, geleceğe güvence demektir.” dedi.
Kıranlı, enerji tasarrufuna dikkat çekti

Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, bölgemiz coğrafi yapısı ve yenilenmeyen iletim ve dağıtım hatlarında zor koşullar altında enerjinin sürekliliğini sağlamaya çalışan bölgemiz elektrik tedarikçi firma yetkililerine teşekkür etti.

-“Yenilenebilir enerjiye odaklanmalıyız”

Yenilenebilir enerji kaynaklarını çok daha fazla kullanılması ve enerji verimliliğine daha fazla odaklanılması gerektiğini vurgulayan Musa Kıranlı, “Bölge olarak çok şanslıyız. Enerji Bakanlığı yapmış, konusunda bilgili ve tecrübeli bir Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler var. Ordu olarak bu şansımızı iyi kullanmalıyız.” dedi.

Ordu ilinin enerji yatırımlarına dikkat çeken Kıranlı, “Akkuş RES enerji üssü haline gelmektedir. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’ye çalışmalarından ve bölgemize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

-“Enerji tasarrufu geleceğin güvencesidir” -

Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, enerji verimliliğinde en önemli faktörün enerji tasarrufu olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Üretimden, tüketime yaşamın her alanında enerjinin verimli, akılcı, etkin kullanımı büyük önem taşımakta olup enerji, insan yaşamının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Enerji verimliliği ve tasarrufunda hedeflerimize varmak için birey, toplum, sanayi temsilcileri veya yetkili kamu kuruluşları olarak hepimizin bu çabaya katılması gerekmektedir. Yapılacak olan en küçük katkı dahi önemsiz olmayacaktır. Küçücük ayrıntılarla büyük enerji tasarrufu sağlayabiliriz. Genellikle enerjinin az kullanılması, iki ampulden birinin söndürülmesi şeklinde algılanmakta olan enerji tasarrufu, aslında enerji atıklarının değerlendirilmesi ve mevcut enerji kayıplarının önlenmesi yoluyla tüketilen enerji miktarının, kalite ve performansı düşürmeden en aza indirilmesidir. Bunun için öncelikle alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekmektedir.”

 Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kıranlı, enerji, tasarrufuna, dikkat, çekti

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler