HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Mart 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
18 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 18:06

İŞKUR Ordu, Türkiye’de 49. sırada...

İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, müdürlük olarak Türkiye’de 49. sırada olduklarını belirterek, “Türkiye’de iyi bir noktadayız. Pandemi olmasaydı daha iyi bir noktada olacaktık.” dedi.
İŞKUR Ordu, Türkiye’de 49. sırada...

Kurum olarak işverenlerle yeni istihdamlar görüştüklerini belirten Kaymak, pandemiye rağmen iş başı eğitim programına da devam ederek istihdama destek verdiklerini ifade etti. 

İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, koronavirüs pandemi sürecinde kurum olarak çalışmalarını değerlendirdi.

İşverenlerle yeni istihdamları görüşüyoruz

İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün 10:00-16:00 arasında, Fatsa ve İl Müdürlüğü’nün 08:00-17:00’a çalışarak vatandaşlara hizmet verdiğini söyleyen İsa Kaymak, “ İŞKUR Türkiye’de istihdamın geliştirilmesi, yükseltilmesi ve korunmasına dönük hizmetler yapıyoruz. Bu noktada iş arayanlarımıza çeşitli alternatifler üretebilmek adına danışmanlarımız pandemi sürecinde iş yerlerini çok ziyaret edemeseler de, telefonla işverenlerini arayarak işverenlerin taleplerini istidama yönelik çalışmalar varsa bunları alıp sistem üzerinden yayınlıyorlar. Bütün iş arayanlarımız e-devlet üzerinden veya İŞKUR’un sitesindeki e-şube üzerinden bütün hizmetlerimize başvuru yapabilirler. Görebilirler, tüm ilanlarımız açık. Burada kendilerine uygun işler için sistem üzerinden de başvuru yapabilecekleri gibi orada iletişim kurabilecekleri iş yerlerinin telefonu ve iletişim kuracakları kişilerin ismi de bulunuyor. Bunlar için kayıt olmaları gerekiyor. Bunun içinde şubeye gelmeden e-devlet veya e-şube üzerinden kayıt olabiliyorlar. Bu işveren içinde olabiliyor.” dedi.

-“İl Müdürlüğü olarak iyi bir noktadayız” -

İŞKUR Ordu İl Müdürlüğü’nün performans olarak Türkiye’de iyi bir noktada olduğunun altının çizen Kaymak, şunları söyledi:

“Pandemi sürecinde işe yerleştirme konusunda isteğimiz noktada değiliz. Ama işbaşı eğitim programları, mesleki eğitim kursları gibi alternatif 13-14 kalem takip ettiğimiz hedeflerimiz var. Bu hedeflerde Trabzon’un çok çok üstündeyiz. Bu yıl ki hedefimiz 10 bin 56 kişiyi işe yerleştirmekti. Ama biz 7 bin ile 7500 arasında yani bunun yüzde 75’ini gerçekleştirmeye çalışmışız. Bunun Türkiye ortalaması yüzde 46. Bu rakamlara toplum yararına programlar ve kamu kurumları alımları hiçbir şekilde dahil değildir. Sadece özel sektör alımlarıdır.”

Pandemiye rağmen işbaşı eğitimlerimize devam ettik

Pandemiye rağmen iş başı eğitim programına devam ettiklerini belirten İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, “İşbaşı eğitim programında son 175 kişi, bunu da tamamlarsak 4 bin kişilik iş başı eğitim paketini pandemiye rağmen tamamlamış olacağız. Uzaktan çalışma yöntemiyle kodu 8220 olan çağrı merkezine eleman tahsisi hususunda Genel Müdürlüğümüz bir genelge yayınladı. Sayın Valimize de teşekkür ediyorum hızlı bir çalışma sergiledi. Bizi teşvik de etti bu konuda. İl istihdam kurulunu olağan üstü topladık ve kararları hızlıca çıkarttık. Dolayısıyla başka illere gidecek kontenjanı Ordu’ya çekmiş olduk.” diye konuştu.

-Türkiye’de 49. sırada -

Pandemi sürecinde bazı sektörlerde tersine gelişme yaşandığına dikkat çeken İsa Kaymak, “Özellikle gıda sektöründe ve çağrı merkezlerinde istihdam artışı yaşadık. Doğrudan doğruya çalışmalarımızı bu yön kaydırınca bu sonuçlar geldi. Mesleki eğitim kursunda 500 kişiyi yararlandırdık. En düşük sıralamamız bu. Ama Türkiye’de 49. sıradayız. Türkiye’de iyi bir noktadayız. Pandemi olmasaydı daha iyi bir noktada olacaktık.” dedi.

-Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzü yeni yere taşıdık -

İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi’nin 13 Ekim 2014 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini hatırlatan İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, “İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü’müz 13 Ekim 2014 tarihinde açmıştık ve  Ünye Hükümet Konağı’nda müftülük eski konferans salonunda bulunuyordu.  Orada 8-9 personel ile Ünye’nin yanı sıra Çaybaşı, İkizce ve Akkuş ilçelerimize hizmet veriyorduk. Gelinen süreçte Ünye Kaymakamlığı’nın da bir takım ihtiyaçlarının doğması, tadilat çalışmaları ki orada ki bina da çok eski. Ayrıca çok sıkışık olduğu için pandemi sürecine adapte olmakta zorlanacağımız bir yerdi. Daha sonra 15 Temmuz Meydanı’nda Ünye Belediyesi’nden kiraladığımız yerlere yerleştik. Dizayn ettik ve çalışmalara başladık. Arkadaşlarımız orada görevlerine devam ediyorlar.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 310 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İŞKUR, Ordu, Türkiye’de, 49., sırada...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler