HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Nisan 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
1 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 11:32

Tarım Kredi’nin 177. Marketi Ünye’de açıldı…

Üretimde devamlılığı sağlamak ve tüketicilere yerli ve uygun fiyata ürün hizmeti sunmak kapsamında denge noktası olarak kurulan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Marketinin Ünye Şubesi açıldı.
Tarım Kredi’nin 177. Marketi Ünye’de açıldı…

Markette, üreticiden tüketiciye aracısız ürün daha ucuza satılıyor, ayrıca diğer kooperatif ürünleri de burada bütün çeşitleriyle yer alıyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, Türkiye genelinde 177.,Ordu’da ise üçüncü şubelerini Ünye’de açtıklarına, Ordu’nun değerlerinin de tezgahlarda bulunduğuna ve tüm Türkiye’de satışlarının gerçekleştirildiğini vurguladı.

Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından denge unsuru olarak kurulan Tarım Kredi Kooperatifi Marketi Ünye’ye şube açtı. 

Açılışa katılan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Mustafa Çatallı, Fiskobirlik Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz yapılan duanın ardından açılış kurdelesini kesti, ardından mağazayı gezdiler.

-Fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için önemli… -

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, covid-19 (koronavirüs) pandemi sürecinde gıdanın önemi bir kat daha ortaya çıktığını hatırlattı.

Özellikle pandemi sürecinde ortaya çıkan fiyat fırsatçılarına karşı Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin üretici ve tüketici arasındaki direk alışverişin önünü açtığını belirten Tavlı, “Pandemi sürecinde aşırı, fahiş fiyatların spekülatif bir şekilde ortaya çıkmasına karşı fiyat istikrarının sağlanması önem arz etti. Tarım Kredi Kooperatifimiz, ilçemizde böyle bir marketi hizmete sunarak bu spekülatif fiyatların önüne geçeceğine vesile olacağından kendilerine teşekkür ediyorum.1860’lardan bu yana hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifimiz burada devreye girerek, aynı zamanda üreticiyi destekleyerek üretilen ürünlerin arada fırsatçılarında fahiş fiyatlar oluşturmadan direk tüketiciyle buluşmasına vesile olarak aynı zamanda tüketicinin de korunmasına destek sağlamış bulunmaktadır. Onun için bu marketi önemsiyoruz.” dedi.

-Kooperatifler arasında dayanışma çok güzel -

Tarım Kredi Kooperatifi’yle diğer kooperatifler arasında dayanışmanın güzel olduğunu ifade eden Başkan Tavlı, şu açıklamayı yaptı:

Tamamen ülkemizde üretilen gıdaların tüketici ile buluşması gerçeğini burada gördük. Kendi ürettiklerimizi değerlendirmek, onları geliştirmek ve ticari ürün noktasında özellikle kadın emekçilerimizi, gayretlerini de ticari ürün neticesinde destekleyerek onların da aile ekonomisine katkı sağladıkları rafları gördük. Buda ayrı bir güzellik. Kooperatiflerin kendi aralarındaki dayanışmalarına da vesile olan diğer kooperatiflerin ürettiği ürünleri de bu mağazada gördük. Bu çerçevede bir önderlik ve liderlik üstlenmiş durumdalar. Bu sebeple yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ve tebrik ediyorum. Devamında Ünye’de farklı noktalarda da marketler zinciri olarak faaliyet göstermelerini temenni ediyorum.” .

-“2021 yılının en önemli unsurlarından bir tanesi gıda ve gıda güvenliği”-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, son dönemde artan gıda güvenliği konusuna dikkat çekerek; şunları söyledi:

“2021 yılının en önemli unsurlarından biri gıda ve gıda güvenliği. Bununla ilgili olarak da Tarım Kredi Kooperatiflerimizin çiftçinin yanında olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Tarımın ve bilinçli çiftçinin yetiştirilmesi anlamında çok ciddi bir gayret göstermiştir. Buna paralel olarak da artık ürünlerini doğrudan pazara ve aynı şekilde nihai tüketiciye sunması ile birlikte daha sağlam ve güçlü zeminlere oturduğunu da son dönemde görmüş oluyoruz. Ülkemiz genelinde 150’nin üzerinde market açarak üreticinin ve tüketicinin de yanında olduğunu göstermiştir. Fiyatların dengelenmesi noktasında bu kurumumuzun çok önemli bir katkısı var. Son dönemlerde özellikle fiyatlardaki artışlarla ilgili bir çok spekülasyon konuşuluyor. Marketimizin fiyatların dengelenmesi, bir denge unsuru olması noktasında önemine özellikle dikkat çekmek istiyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

-Ordu’nun değerlerini de tüm Türkiye’de ki market zincirlerinde-

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın, gazetecilere yaptığ açıklamada, Türkiye genelinde 177.,Ordu’da ise üçüncü şubelerini Ünye’de açtıklarını söyledi.

Ordu’nun değerlerinin de tezgahlarda bulunduğuna ve tüm Türkiye’de satışlarının gerçekleştirildiğine dikkat çeken Apaydın şunları söyledi:

“Marketlerimizle birlikte Türkiye çiftçisinin ürettiği ürünlerin tüketici ile buluşması noktasında Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Bugün Türkiye genelindeki 177., Ordu’daki üçüncü mağazamızı Ünye’de açıyoruz. Burada özellikle mağaza içerisindeki ürünlerin hepsi kendi çiftçimizden milli ve yerli ürünlerin birçoğunu sözleşmeli üretim yoluyla tohumdan hasat aşamasına, ambalaj ve paketlemeye girdikten sonraki mamul ürün olma aşamasındaki süreçlerin hepsini kendi ziraat mühendislerimiz, uzman ekibimizle birlikte sonuna kadar izleyip takip ediyoruz ve tüketicimizle buluşmasını sağlıyoruz. Özellikle bu marketlerle birlikte Ordu’nun değerlerini de tüm Türkiye’deki market zincirleri ve tüketicilerle buluşmasını sağlıyoruz. Bunlardan biri Akkuş’un coğrafi işareti olan organik fasulyesi, bir diğeri ise Ordu Yumurta Üreticileri Birliği’nin organik yumurtaları tüm Türkiye’deki tüketiciler ile buluşuyor. Fındık alımı ile ilgili de 2020 yılında bir çalışma başlattık. Ordu ve Samsun Kooperatiflerimizde ilk defa fındık alımı yaptı. Fındık alımı ile birlikte fındığın hem ham hali, hem de endüstri ile işlenmiş halini de tüketici ile buluşmasını sağladık. Bu vesile ile hem fiyat regülasyonu sağladık hem de üreticimizin ürettiği ürünlerin değerlerinde tüketici ile buluşmasını sağladık. Bu mağazanın hem üreticimize hem de tüketicimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Tarım Kredi Kooperatif Market Akkuş Niksar yolu üzerinde hizmet vermektedir.

 

  Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 2.746 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler