HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
7 Nisan 2021 Çarşamba Saat: 17:09

‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başladı

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, TOBB ve Visa’nın küçük işletmeleri desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattığını belirtti.
‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başladı

Başkan Akar, pandemiden en çok etkilenen kesimin küçük esnaf olduğuna işaret ederek, tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet etti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ile Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu düzenledikleri ortak basın açıklamasında TOBB ve Visa’nın küçük işletmeleri desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattığını ifade ederek kampanya ile ilgili bilgi verdiler.

Alışverişlerimizi yerel işletmelerden yapalım

Vatandaşlara alışverişlerini yerel işletmelerden yapmaları için çağrıda bulunan ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “TOBB ve Visa, pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere yeni bir kampanya başlattı. ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ sloganı ile hayat bulan kampanya, tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet ediyor.” dedi.

Kampanyadaki amaç, küçük işletmelere destek olmak

KOBİ’lerin yüzde 99’unu küçük işletmelerin oluşturduğunu vurgulayan ve pandemiden en çok küçük işletmelerin etkilendiğini ifade eden Akar, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin yüzde 99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere başlattığı kampanyadaki amaç, ülke genelinde tüketicilere çağrıda bulunarak herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmek.” dedi.

İşletmeler geleceklerinden endişeli…

Pandemi ile değişen koşullar küçük işletmeleri etkiliyor ifadesini kullanan Akar, “Tüm dünyada ve Türkiye’de küçük işletmeler, pandemiyle oluşan yeni koşullar altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışırken, aynı zamanda faaliyetlerini online ortama taşıma ve dijital ödeme kabul etme zorunluluğu ile karşı karşıya kaldı. Visa tarafından gerçekleştirilen Avrupa’da KOBİ’ler araştırması, küçük işletmelerin yüzde 65'inin şirketlerinin geleceği konusunda endişelerini ortaya koyuyor.” diye konuştu.

Küçük işletmelerin tüketicinin hayatında yeri büyük

Akar açıklamasında şunları kaydetti, “Visa’nın gerçekleştirdiği bir başka araştırmaya göre ise tüketiciler, alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapma çağrısını farkındalık yaratması açısından olumlu karşılıyor ve destekliyorlar. Araştırmaya katılanlar, mahallelerindeki küçük işletme çalışanlarını arkadaş ya da aileden biri gibi görme eğiliminde olduklarını dile getirirken, bu işletmelerden alışveriş yapmanın kendilerini yaşadıkları bölgeye daha da bağladığını ifade ediyorlar.”

Bu işletmeler ekonominin bel kemiği

Akar açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “KOBİ’lerin ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kampanya ile ilgili olarak şu sözlerini özellikle paylaşmak istiyorum; ‘Ekonomide COVID-19 pandemisinden en çok etkilenenler küçük işletmeler oldu. Pandeminin başlangıcından bu yana ya kapalı kaldılar, ya da tam kapasiteyle çalışamadılar. Bu durum masraflarını karşılayamamalarına, finansmana erişimde zorluk çekmelerine, tedarik zincirlerinde ise aksamalara yol açtı. Şimdi ise kontrollü normalleşme dönemiyle ekonomide bir canlanma görüyoruz. Bu canlanmanın en önemli kaynağı ise tüketici harcamaları. Bu harcamaları doğru kanalize etmemiz halinde ekonomik toparlanmayı çok daha hızlı sağlayacağımıza inanıyorum. Burada da küçük işletmeler büyük rol oynuyor. Küçük işletmeler, KOBİ’ler ülke ekonomimizin bel kemiği, istihdamın can damarları. Dolayısıyla bu canlanma esnasında da tüketiciler olarak küçük işletmelere destek olmamız, ekonominin daha hızlı toparlanmasını, küçük işletmelerin faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmelerini, tedarik ve değer zincirlerinin de tekrar sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacak. İşte bu kapsamda TOBB ve Visa olarak “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasına başlıyoruz. Bu kampanya ile tüketicilerin yaptıkları alışverişle küçük işletmelere destek olabileceklerini vurgulamak, yapılacak bir alışverişin küçük işletmeler nezdinde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Küçük işletmelerin sesleri hiç bitmesin, hayatlarımızdaki yerleri hiç eksilmesin istiyoruz ve tüm herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 212 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler