HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 15:49

İkici sayımda da rekolte aynı çıktı

Fındık İhracatçıları Birliği’nin itirazı üzerine yapılan ikinci rekolte çalışmasında da sonuç değişmedi, aynı çıktı.
İkici sayımda da rekolte aynı çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım Bakanı Pakdemirli’ye çağrıda bulunan ziraat odaları, fiyat tespitinde rekolte üzerinden yapılmak istenen yanlış yönlendirmelerin dikkate alınmamasını istedi. 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği  (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi, Ordu Ziraat Odaları Koordinasyon kurulu Başkanı Arslan Soydan: İkinci rekolte çalışması da tamamlandı. Herhangi bir değişiklik yok. Zaten ilk yapılan rekolte tespit çalışması da çok özverili ve titiz bir çalışma ile yapılmıştı. Biz bunu her yerde ifade etmiştik. Bunun doğruluğu tescil oldu. İhracatçıların rekolte üzerinden düşük fiyat oluşturma çabaları bu şekilde boşa çıkmış oldu. Artık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli fiyat tespitinde bu durumu göz önünde bulundurmasını bekliyoruz.

30 TL fiyat bekliyoruz

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça: Devletin resmi rekoltesine katılmaktan imtina eden ihracatçıların rekolte üzerinden kurmak istediği oyuna Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin itibar etmeyeceğine inanıyoruz. İkinci rekolte çalışmasıyla işbirlikçilerin oyunu boya çıktı.  Bu sene İtalya’da yarı yarıya fındık yok. Dünyadaki şartlar Türkiye lehine. Bu şartlarda fındığın fiyatı en az 30 TL olmalı, 35 TL olursa da üreticinin yüzü güler. Ağustos başında Karadeniz’e yapacağı gezide Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıklayacağı fiyattan umutluyuz.

Ordu Olay

 

Bu haber toplam 236 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İkici, sayımda, da, rekolte, aynı, çıktı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler