HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 18:36

Memur maaşı 8 bin TL olmalı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, en düşüm memur maaşının 8 bin Tl olarak güncellenmesini istediklerini söyledi.
Memur maaşı 8 bin TL olmalı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Ordu Şube Başkanı Koç konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

 “12 yıldır kamu çalışanları enflasyon canavarına peşkeş çekilmiş olup 12 yılın sonunda mali hak kayıpları eksi %96 oranına ulaşmıştır.

Kamu çalışanlarının 12 yılın sonunda öğrenmesi gereken ders çok basittir. Seçimler seçilenin değil, seçenin kaderini belirler. 12 yıldır aynı sendikaya yetki vererek her defasında farklı bir sonuç çıkmasını beklemek hak ve adalet arayışına vurulan bir darbe, geleceğe bırakılan karanlık bir leke ve atalarımızın geçmişten bugüne ulaştırdığı mücadele ruhuna hakarettir. 

Yetkili sendika ve konfederasyonun kırparak belirlediği yoksulluk sınırı 8.003,10 TL’dir, öyleyse, en düşük memur maaşının da 8.003,10 TL olması gerekir, en azından masaya böyle bir taleple gidilmelidir.  Yetkili sendika kırparak kendi belirlediği yoksulluk sınırının üzerine kamu çalışanlarını çıkarma gayretinde ve niyetinde olması gerekirken 600 TL seyyanen zam talebi ile her zaman olduğu gibi yine kamu çalışanlarını açlık sınırında yaşamaya mahkûm etmiştir.

Düşünün! 5 Temmuzda 400 TL seyyanen zam isteyen ve 81 ilde taleplerini açıklayan memur-sen aradan sadece 21 gün geçtikten sonra seyyanen zam talebini %50 artırarak 600 TL’ye çıkarmıştır. 21 gün önceki kendi tekliflerine güvenmeyip 21 gün sonra %50 artırım yapan yetkili sendikanın kamu çalışanlarının gerçek gündeminden haberdar olduğuna inanmadık, inanmıyoruz ve inanmayacağız.” 

Ordu Olay

Bu haber toplam 134 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Memur, maaşı, 8, bin, TL, olmalı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler