HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
8 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 15:18

Adıgüzel: Milli ürünü milli zulme çevirdiler

Üreticinin sırtında fındıkla ilçe ilçe dolaştırıldığını belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; Fındık artık milli ürün değil milli zulüm.” dedi.
Adıgüzel: Milli ürünü milli zulme çevirdiler

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel üretici için zulüm haline getirilen fındık uygulamalarına tepki gösterdi. Üreticinin sırtında fındıkla ilçe ilçe dolaştırıldığını belirten Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

Altınordu TMO fındık alım ofisini ziyaret ettik. Artık milli ürün değil milli zulüm. Geçen yıl 26-27 TL den satıldı. Bu yıl 23,5 TL. Bir yıl geçmiş dolar almış başını gitmiş, iğneden ipliğe zam, gübre %150 artmış. Fındık fiyatı ileri gideceğine geri gelmiş, geçen yılki fiyatın altına inmiş.

Bu ne vicdansızlık, bu ne insafsızlık

Fındıkta Karadeniz'deki bölgesel soygun AKP iktidarı ile birlikte ulusal ve kurumsal bir boyuta  gelmiştir. Hasat bitti, fiyat bir yana, üretici sırtında fındık ilçe ilçe dolaşıyor, TMO'ya ve alıcılara fındık beğendirmeye çalışıyor.

Fındık, tarım ihracatında 1.sırada olan milli ürünümüz. Tüm dünyanın %70'ini biz üretiyoruz. Boşa giden tek bir parçası yok. Kabuğundan kapçığına, kapçığından kılçığına. Tam 27 alanda kullanılıyor. Her yönüyle milli bir üründür. Kurtuluş Savaşında kahraman gemimiz Rüsumat vardı. Makineleri fındık yağı ile yağlandı. Kazanı fındık kabuğu ile harlandı. Artık fındık bölge halkı için milli bir ürün değil milli bir zulüm haline gelmiştir.”

 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel:, Milli, ürünü, milli, zulme, çevirdiler

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler