HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
13 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 08:30

Altının ilk hedefi 550 TL…

Ünye Köroğlu Kuyumculuk sahibi Nuri Kumaş, uzun süredir yatay seyreden altında beklenenin olduğunu, altın fiyatının 500 TL’nin üzerine çıktığını söyledi.
Altının ilk hedefi 550 TL…

Kumaş, halen yatırım fırsatı olduğunu ifade ederek, altının bundan sonraki ilk hedefinin 550 TL olduğunu ifade etti.

Uzun süredir yatay seyreden altın Eylül ayının 2. yarısında 24 ayar bazında 480 TL seviyelerinin üstüne çıktı. Ekim ayının ilk haftası itibariyle 500 TL’ye ulaşan altın geldiğimiz süreçte, 512 seviyelerine kadar ulaştı.

Türkiye para politikalarındaki faiz indiriminin ardından altına olan iştahın tekrar kabardığını ve altın fiyatlarının beklendiği gibi artmaya başladığını ifade eden Köroğlu İşletmecilik Sahibi Nuri Kumaş gazetemize yaptığı açıklamasında, “2021 yılının son çeyreğindeyiz. Yılın 3. çeyreğinde kısıtlamaların kalmasıyla beraber gerek TL gerekse ons bazında yatay bir süreçte olan altın epeyce yol aldı. Altın ile ilgili ön görümüz zaten eylül ayı para kurulu toplantısından sonra faizlerin 1 veya 2 puan ineceğini öngörmüştük ki 1 puan indi. Bu 1 puanlık inişin ardından altına olan iştah tekrar kabardı.” dedi.

550 TL’ye ulaşması bekleniyor

Kumaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Geçtiğimiz hafta ABD’deki tarım dışı istihdam açıklandı ve biraz güvensiz bir veri geldi. Bu güvensizliğin varlık alımlarına olan iştahsızlığı ile beraber altına olan ilgi dünya çapında yoğunlaşmaya başladı. Eylül ayının ortalarında 24 ayar has bazında 480 TL olan altın Ekim ayının ilk haftasında 500 TL seviyelerine bugün itibari ile de 512 TL seviyelerine kadar yükseldi. Bu da altında 1. direnç seviyesini kırıp, 2. Direnci kırıp üçüncü direnci görüp 512,5 seviyesini görmeye çalışıyor. Altına yıllık olarak baktığımızda daha önce aldığımız ve gördüğümüz bilgilerde altının ilk hedefinin 550 daha sonra ki hedefinin ise 600-645 tahmin etmiştik. Şuanda merdiven basamaklarını yavaş yavaş çıkmaya başladı.” dedi.

Altına ilgi sürüyor

Daha önce söyledik bu fiyatlar, bu aylar altın ayları, parası hazır olanlar bu fırsatı kaçırmasın diye söylemiştik. Bugüne geldiğimizde bileziğin gramında dün ile bugün 1 günde 5-6 TL gibi farkı akşamdan sabaha görüyoruz. Bu da altına olan ilgiyi gösteriyor.” diye konuştu.

Yatırımcılar için hala fırsat var

Dünya’da bir gıda enflasyonu var. Gıda enflasyonundaki üretim-tüketim arasındaki dengesizlik Dünya çapında döviz ve  fiyatlara da etki etmiş oluyor. Hazır parası olanlara her zaman söylüyoruz. Yeşil altın dönemini bitirdik. Hasat döneminden çıktık. Artık sarı altın dönemi diyoruz. Altına yatırmaya devam diyoruz. Altın mehter marşı gibidir 2 ileri bir geri gider.  Ayrıca altın kraldır geldiği yeri unutmaz. Mutlaka 545 TL seviyesini görecek ve ona geçecek. Bu fiyatlar halen daha alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Güncel fiyatlar…

Güncel altın fiyatları ile ilgili bilgi veren Kumaş şunları kaydetti; “22 ayar bilezik alış 461-satış 478 TL, çeyrek alış 815-satış 845 TL, 24 ayar altın alış 507- satış 519 TL, gram altın alış 461-satış 480 TL”

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 194 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Altının, ilk, hedefi, 550, TL…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler