HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Ekim 2021 Cuma Saat: 11:29

Ziraat Odaları Ankara’ya seslendi: “Sesimizi duyun!”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi (TZOB) Arslan Soydan ile Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça serbest piyasa fiyatlarının kabul edilemez bir seyir izlediğini belirterek duruma müdahale edilmesini istedi.
Ziraat Odaları Ankara’ya seslendi: “Sesimizi duyun!”

-23 Lira etik değil, ticaret ahlakına sığmaz -

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındığın serbest piyasada hak ettiği değeri bulamadığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl serbest piyasada fiyatlar Toprak Mahsulleri Ofisi’nin belirlediği fiyattan daha yüksek olmuştu, ancak bu yıl serbest piyasada fiyatlar 23 lira civarında. Geçen yıl 26 liraya kadar alınan fındık bu yıl 23 lira civarında. Hasattan bu güne kadar üreticinin satmak olduğu fındık ucuz fiyata alındı. Etik olan bir şey değil, ticaret ahlakına uymaz. Bu nedenle üretici serbest piyasa fiyatlarından kesinlik memnun değil.” dedi.

-Hükümetin acil çözüm üretmesi gerekiyor -

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Akça ise fındıkta çok vahim bir sona doğru gidildiğini belirterek, “Dolar yükseldiğinde her ürünün fiyatı artarken fındık fiyatının düşmesi de akıl ve ticaret kurallarıyla izahı olmayan bir hal almıştır. Ayrıca tekelci firmanın fındık üreticisi, fındık ihracatçısı, fındık sanayicisi ve fındık tüccarı üzerinde oluşturduğu baskıyı ve zulmü görerek bu konuyu acilen çözüme kavuşturması gerekmektedir. Artık üreticinin dayanacak gücü kalmamıştır. Hükümet edenleri ve yetkilileri acilen göreve davet ediyor, bir an önce çözüm üretmeleri için de sabırsızlanıyoruz.”  diye konuştu.

Ordu Olay 

Bu haber toplam 192 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler