HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 11:25

2022 bütçesi 1 milyar 150 milyon TL…

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 3. oturumunda Büyükşehir Belediyesinin 2022 yılı mali bütçesi 1 milyar 150 milyon TL olarak kabul edildi.
2022 bütçesi 1 milyar 150 milyon TL…

Bütçe görüşmelerinin yapıldığı kasım ayı meclis toplantısının üçüncü birleşiminde Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, hayata geçirilen yatırımlarla 30 büyükşehir içerisinden 6. sıraya yerleştiklerini söyledi.

2023 yılında devletin ikinci yüzyıla gireceğini hatırlatan Başkan Güler, Ordu’nun ikinci yüzyılda iddialı bir il olarak kendisini göstereceğini dolayısıyla yapılan çalışmalarla yeni yüzyılın Ordusunun tasarlandığına işaret etti.

 “Ordu sıradan bir il değil, iddialı bir il”

Başkan Güler, “Bütçe sadece rakamların açıklanması değil işin felsefesi, çalışma programımız, ileriye dönük bakış açımız, aynı zamanda faaliyetlerimizin değerlendirilmesidir. Ordu’yu maddi ve manevi anlamla kendi kendine yeten bir il yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımız açısından baktığımızda da kentiyle gurur duyan bir kent olmasını istiyoruz. Bu nedenle bütçenin ana teması da bu. Kendi kendine yeten, huzurlu, yaşanabilir bir il. Bunu yaparken de fırsat eşitliği sağlamak istiyoruz. Çünkü sahildeki insanların imkanlarının fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle fırsat eşitliği oluşturmaya çalışıyoruz. İnsan kaynaklarımızı kültürel faaliyetlerle daha üst seviyelere çekmek istiyoruz. Kaliteli bir yaşam bunu gerektiriyor. Bu nedenle bütçemiz imkanında kültür sanat faaliyetlerine ağırlık vermek istiyoruz. Ordu’da düşünen, üreten, yarışan Ordu felsefesi ortaya koyduk. Bütün üretim ve yatırımlar bir düşünceyle başlar. Bu nedenle düşünmeye zorlamamız lazım. Üçüncü olarak da yarışan rekabetçi bir şehir olması lazım. Biz sıradan bir il değiliz iddialı bir iliz. Evvel de değildik, şimdi de değiliz, gelecekte de olmayacağız. Ordu dendiği zaman kentiyle aidiyetiyle gurur duyan bir il yapmak istiyoruz. Bunun için Ordu efendiliğini, Ordu centilmenliğini, Ordu beyefendiliği ve hanımefendiliğini ortaya koyan bir il yapmak ve ilimizi daha iyi bir notaya getirmek istiyoruz” dedi. 

“YENİ YÜZYILIN ORDUSUNU TASARLIYORUZ”

Başkan Güler açıklamalarına şöyle devam etti:

“2023’de devletimiz ikinci yüzyıla girecek. İkinci yüzyılda Ordu iddialı bir il olarak kendini gösterecek. Biz burada hep birlikte yeni yüzyılın Ordusunu tasarlıyoruz. İddialıyız bu iddiada da güvenimiz sizlersiniz. Ordu’nun yeni yüzyılın parlayan yıldızı olacağına inanıyorum. Bunun gayreti içerisinde bu bütçeyi tartışıyoruz. Bu nedenle yapacağımız şeylerde siyaseti de şekillendirmemiz lazım. Ordu tipi örnek üst kimlikli siyaset. Açık, net, arkadan konuşulmayan, direk tartışan ve katma değeri yüksek bir siyaset yapma hedefimiz var. Huzur içinde yaşamanın gereği bu. Ordu her yönüyle kaynakları zengin olan bir il. Bu zenginliklerin bir kısmını ortaya çıkarmaya başladık. İnşallah bu çalışmalarımızı fazlasıyla ortaya koyarız.”

Bütçe 1 milyar 150 milyon TL oldu

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 3. oturumunda Büyükşehir Belediyesinin 2022 yılı mali bütçesi 1 milyar 150 milyon TL olarak kabul edildi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 186 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 2022, bütçesi, 1, milyar, 150, milyon, TL…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler