HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
30 Kasım 2021 Salı Saat: 08:30

Ünye büyük bir yatırımı kaçırdı mı?

Hayat Holding ilgililerinin Ünye’de kimya ve kağıt ürünleri üreten bir entegre tesis için yatırım yapmak üzere yer aradığı, yer olmadığı cevabını alınca geri döndükleri belirtildi.
Ünye büyük bir yatırımı kaçırdı mı?

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “Ünye’mizin geleceğini müthiş etkileyecek böyle bir yatırım ayağımıza gelmiş, yer bulamadık deyip geri çevirmek üzücü olmuştur.. Bu çok yanlış ve şehrimiz adına çok ciddi bir kayıptır.” dedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar şunları söyledi; “Ülkemizde ağaç sektörünün lideri olan Kastamonu Entegre’nin ve kimya ve ambalaj sektöründe önemli bir yerde olan Hayat Kimya’nın üst kuruluşu, Hayat Holding yakın zaman önce, kimya ve kağıt ürünleri üreten bir entegre tesis yatırımı için Ünye’de arazi satın almak istedi.

Hayat Holding ilgilileri yerel yöneticilerle irtibat kurarak kuracakları tesis için arazi konusunda destek olunması talebinde bulundu. Kısa süreli bir araştırmadan sonra Holding ilgililerine istedikleri arazinin Ünye 'de olmadığı cevabı verildi. 

Ünye’de sanayi hacmi itibariyle Çimento Fabrikası sonra 2. Sırada olabilecek bir yatırımı nasıl kaçırırız? Oysa bu adamların paçalarına yapışıp bırakmamamız gerekmez miydi? Ne edip ne yapıp bu araziyi oluşturup bu yatırımın Ünye'de yapılması için gereğinin yapılmasını sağlamamız gerekmez miydi?

Ünye’mizin geleceğini müthiş etkileyecek böyle bir yatırım ayağımıza gelmiş, yer bulamadık deyip geri çevirmişiz. Bu çok yanlış ve şehrimiz adına çok ciddi bir kayıptır.

Konu üzerinde tekrar düşünmeli, yer temini konusunda daha araştırıcı olunmalı, bir şekilde bu yatırımın Ünye’de yapılmasını sağlamalıyız.

Oda olarak biz üzerimize düşen görevde elimizi taşın altına koymaya hazırız.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.330 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, büyük, bir, yatırımı, kaçırdı, mı?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler