HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
3 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 08:30

Samsun ve Ordu otobüs fiyatlarına zam…

Samsun ve Ordu arasında taşımacılık yapan Ordu Birlik, Fatsa Birlik, Ünye Birlik ve Mini Metro’da artan akaryakıt fiyatları nedeniyle zam yapıldı.
Samsun ve Ordu otobüs fiyatlarına zam…

Samsun ve Ordu arasında taşımacılık yapan Ordu Birlik, Fatsa Birlik, Ünye Birlik ve Mini Metro’da artan akaryakıt fiyatları nedeniyle zam yapıldı.

-“Yakıtın %30 civarında zamlanması bizleri büyük bir sıkıntıya soktu”-

Yakıtın %30 civarında zamlanması bizleri büyük bir sıkıntıya soktu diyen Ünye Birlik İşletme Müdürü Fazlı Karaman şunları söyledi; “Biz dörtlü birleşimde çalışıyoruz. Ordu Birlik, Fatsa Birlik, Ünye Birlik ve Mini Metro 4 firma birleşerek hareket ediyoruz. Yönetim kurulu başkanlarımız var. Bizler Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Şimşek ve diğer firmalar ile birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı (UKOME)’na müracaatta bulunduk. Sonrasında bu müracaatımızı geri çektik. Biz biraz direnmeye çalıştık ama olmadı. Cumhurbaşkanımızı yaptığı açıklamaya bizde sevindik. Fiyatlar geri gelir fiyat zammı yapmayız diye düşündük ama fiyatlar geri gelmeyince mecburen zam yapma kararı almak zorunda kaldık. Çünkü üyelerimiz, arabacılarımız çok zor durumda kaldı. Yakıtın %30 civarında zamlanması bizleri büyük bir sıkıntıya soktu. Sonucunda da böyle bir zam yapma kararı aldık. Bunu da üzülerek belirtmek istiyorum.

-“Çok bunalmayınca yolcularımıza fiyat farkını yansıtmayız”-

Bizde kolay kolay zam olmaz. Genelde yaptığımız zam en kötü ihtimalle altı ay sürer. Hatta biz özellikle yakıttan çok bunalmayınca yolcularımıza fiyat farkını yansıtmayız. Bizde öyle kolay kolay zam olmaz. Bu yaptığımız zam en kötü altı ay gider diye düşünüyorum. Biz özellikle Ünye olarak bizim yolcumuz öğrenci kesimimiz ile ağırlıklı hasta ve hasta yakınıdır. İnanın zam yapacak halkı bunaltacak firma değiliz hiçbir zaman da olmadık. Olmakta istemiyoruz. Direndik ama olmadı. Biz yine direniriz. Biz halkımız için elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Burada bizleri mazur görmelerini istiyorum. Çünkü akaryakıtın yedinci aydaki fiyatından on ikinci aya kadar olan fiyata baktığınızda arasında 4-4.5 lira gibi bir rakam olduğunu görüyorsunuz. Sadece akaryakıtla da kalmadık. Arabanın vergisi, bakımı, lastiği yani genel bakımda da fiyatlar aldı başını gittiği için inanın çok zor duruma düştük. Onun için zam yapmak zorunda kaldık. Ama bundan sonra da kolay kolay bir zam olacağını düşünmüyorum.

-“Zamların ülke genelinde %100 artmasıyla 10 lira zam yapmak zorunda kaldık”-

Normalde bizde her zaman 5 lira olur ama bu seneki zam olarak 10’ar lira koymak zorunda kaldık. Zamların ülke genelinde %100 artmasından dolayı bizde 10 lira zam yapmaya mecbur olduk. Bizde zam hep beş lira üzerine koyarak olur. Bizim zamlarımız çok cüzi rakamlarda oynar.”

Yapılan zam sonrası Ünye’den hareketle ulaşım noktaları geçici ücretleri şöyle oldu;

Ordu-Ünye           :Normal 23 lira, Öğrenci 20 lira

Fatsa-Ünye          :Normal 13 lira, Öğrenci 10 lira

Ünye-Bafra         :Normal 55 lira, Öğrenci 50 lira

Ünye-Samsun      :Normal 40 lira, Öğrenci 35 lira

Ünye-Terme         :Normal 20 lira, Öğrenci 18 lira

Ünye-Çarşamba  :Normal 30 lira, Öğrenci 25 lira

Ünye-Akçay        :Normal 10 lira, Öğrenci 10 lira

Ünye-Kozluk-Sakarlı-Evci-Miliç :Normal 15 lira, Öğrenci 15 lira

Samsun-Ünye-Cezaevi Sapağı-Hastane : Normal 45 lira, Öğrenci 40 lira    

Ünye KENT Haber

Ömer GÜNEY

Bu haber toplam 1.376 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Samsun, ve, Ordu, otobüs, fiyatlarına, zam…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler