HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
17 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 08:30

Altında sıcak ve hareketli bir yıl yaşanacak!

Ünye Yaman Kuyumculuk ve Pırlanta İşletmesi Sahibi Ahmet Yaman, 2022’nin altında sıcak ve hareketli bir yıl olacağını söyledi.
Altında sıcak ve hareketli bir yıl yaşanacak!

Altın fiyatlarının son 10 gündür yatay ve durağan bir seyir izlediğini ifade eden Kuyumcu Yaman, fiyatların bir miktar düştükten sonra yeniden yükseleceğini belirtti.

Altın borcu olanların ve yatırımcısının düşüşü fırsat olarak değerlendirebileceğini işaret eden Yaman,  2022’nin altında sıcak ve hareketli bir yıl olacağını söyledi.

Ünye Yaman Kuyumculuk ve Pırlanta İşletmesi Sahibi Ahmet Yaman, gazetemiz Ünye KENT’e özel yaptığı açıklamada, 2022 yılında altın piyasasını değerlendirdi.

Yaman, altın fiyatlarının yaklaşık on gündür yatay ve durağan bir şekilde seyrettiğini hatırlattı.

-Bir süre inişe geçmesi beklenen altın fiyatı sonra tekrar yükselişe geçecek -

Beklentilerin altının bir miktar gerilemesi yönünde olduğunu, sonrasında yukarı çıkacağını tahmin ettiklerini ifade eden Yaman, “Altın her zaman uzun vadede yatırımcısına kazanç sağlayacak yatırım aracı. Ama bunu tam kestirip, altın düşecek veya çıkacak demek, çok net bir şeyler söylemek zor. Ama veriler doğrultusunda altının bir miktar daha geri gelmesi bekleniyor. Ancak altının çıkması veya düşmesi tamamen gündemin ekonomik hareketlerine endekslendi. Amerika’da FED’in faiz kararları var. Bu da etkileyecek. Burada alınan kararlar ile fiyatların biraz daha yukarı doğru gideceği yönünde bir kanaat oluştu ve piyasalar bunun üzerine fiyatı aşağı salmadı. Fiyatlar geri gelse de tüm ekonomistlerin, grafik ve verilere göre çok fazla geri gelmeyeceği ifade ediliyor.  İnse de tekrar buralardan toparlanıp çıkacağı kanaatindeyiz.” dedi.

-Altında sıcak hareketler bekleniyor -

Amerika Merkez Bankası FED’in 2022’de faiz artırımına gitmesinin altın ve döviz fiyatlarını yukarı atacağını işaret eden Yaman, “FED’in alacağı faiz kararı altında sıcak hareketlerin olacağını gösteriyor. Beklentilerin dışında her hangi bir hareket olmazsa tekrar yukarı doğru gideceği yönünde bir beklenti var. Grafikler veriler gösteriyor ki altın yukarı gitmeden bir miktar düşüş yapacağı. Ama öyle bir ekonomik gündem geliyor ki grafikleri ve verileri alt üst ediyor ve yukarı doğru bir ivme gösterebiliyor. Yani biraz daha ekonominin hareketliliği ve Türkiye gündeminin hareketliliği ile dolar ve EURO ve altının ateşlendiği görülebiliyor.” diye konuştu.

-“Altın yatırımcısı ve borcu olanlar alım yapabilir”-

Ünye Yaman Kuyumculuk ve Pırlanta İşletmesi Sahibi Ahmet Yaman, 2022’nin altında sıcak ve hareketli bir yıl olacağını vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

“Altının ilk düşüş noktalarını fırsat bilip kesinlikle altın yatırımcısı ve borcu olanlar alım yapabilir. Buralar bir fırsattır. Fiyatın buralarda oturduğunu söyleyebiliriz. Altının kendini yukarı atması için aşağıya doğru esnemesi gerekiyor. Altın ons bazında sürekli 1800’lerin üstünü zorluyor. Ama kaç gündür ons kendini 1800’ün üstüne atamadı. 1800’ün üstünde üç gün kalamadı. Bu bizim için önemli bir kriter. 1800’ün üstünde kalamadığı için altın fiyatı biraz aşağıya saldı, afaki ve her hangi bir durum olmazda önümüzdeki hafta biraz aşağıya inmesi bekleniyor. Ama kesinlikle bunlar yatırım amaçlı yorumlar değildir. Bunlar bizim grafik ve verilerden edindiğimiz fikirlerdir. Bu fikirlerin kesinlikle bir bağlayıcılığı yoktur.”

 Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Altında, sıcak, ve, hareketli, bir, yıl, yaşanacak!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler