HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 08:30

Ünye FİSKOBİRLİK 100 ton fındık aldı

FİSKOBİRLİK Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz, her geçen yıl fındık üreticisinin FİSKOBİRLİK’e olan ilgisinin arttığını belirterek, sezon açıldığından bu yana 100 ton fındık aldıklarını söyledi.
Ünye FİSKOBİRLİK 100 ton fındık aldı

Karadeniz Bölgesi’nin “yeşil altını” olarak adlandırılan fındık ürününde alımlar, TMO, FİSKOBİRLİK ve tüccarlar tarafından yapılmaya devam ediyor.

FİSKOBİRLİK Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz, gazetemiz Ünye KENT’e yaptığı açıklamada, üreticilerin FİSKOBİRLİK’e olan ilgilerinin her geçen yıl arttığını söyledi.

2021-2022 sezonuna ait bugüne kadar 100 ton fındık alımı yaptıklarını belirten Yılmaz, “Ünye İmam Hatip Lisesi’nin yanındaki büromuzda sezon açıldığından bu yana 100 ton fındık alımı yaptık. Piyasanın 50 kuruş üstünde alım yapıyoruz ve fındığını aldığımız üreticilere aynı gün ödemelerini yapıyoruz. FİSKOBİRLİK’e her geçen gün ilgi artarak devam ediyor.” dedi.

-Sezon sonuna kadar alımlar sürecek -

Kooperatifin sezon sonuna kadar fındık alımlarını sürdüreceğini vurgulayan Yılmaz, “Elinde fındığı olan üreticilerimizi kooperatifimize bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

-“FİSKOBİRLİK’e sahip çıkın” -

FİSKOBİRLİK Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz, üreticilere FİSKOBİRLİK’e sahip çıkmaları çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Üreticinin FİSKOBİRLİK'e sahip çıkması gerekiyor. FİSKOBİRLİK'e sahip çıkması demek ise kendine ve kendi ürününe sahip çıkması demektir. Bize fındığını satmak veya emanete bırakmak isteyen üreticilerimiz Ünye İmam Hatip Lisesi’nin yanındaki büromuza müracaat edebilirler.” 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 367 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, FİSKOBİRLİK, 100, ton, fındık, aldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler