HABER ARAMA
  • DOLAR5,8273
  • EURO6,5586
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 20:05

Kadınlar, tarımda güçleniyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği “Tarımda Kadın Girişimliğinin Güçlendirilmesi Programı için 2019 desteklerinden faydalanmak isteyenler için müracaatlar 15 Şubat 2019 tarihinde sona eriyor.
Kadınlar, tarımda güçleniyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği “Tarımda Kadın Girişimliğinin Güçlendirilmesi Programı”yla kadın girişimciler tarımda söz sahibi olurken, programın 2019 desteklerinden faydalanmak isteyenler için müracaatlar 15 Şubat 2019 tarihinde sona eriyor.  

“Tarımda Kadın Girişimliğinin Güçlendirilmesi Programı” müracaatları 15 Şubat 2019 tarihinde sonra eriyor.

Programdan faydalanmak isteyen kadın çiftçilere Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İŞKUR vasıtası ile eğitim verilecek ve verilen eğitimler projeye dönüşecek.

Ünye İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, projeyle kadın girişimcilerin güçlendirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

-Kadın girişimcilerin arttırılması amaçlanıyor-

Açıklamada, kadın çiftçilere İŞKUR işbirliği kapsamında 4 gün eğitim, 1 gün iş fikrinin projeye dönüştürülmesi şeklinde toplam 5 günlük eğitim verilerek kadın girişimcilerin arttırılmasının sağlandığı vurgulandı.

Proje kapsamında birçok alanda desteklemeler yapıldığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Program kapsamında bitkisel üretim; tahıllar, yemeklik dane baklagiller, seracılık, yem bitkileri, endüstri bitkileri, tıbbi-aromatik bitkiler, bağcılık, sebzecilik, meyvecilik, yerel ve coğrafi işaretli olan bitkisel ürünler, çiçekçilik. Hayvansal üretim; küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı ve ipekböcekçiliği yetiştiriciliği desteklenecek. Bu çalışma ile tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır. Tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren, yenilikçi, yaratıcı, kaynakları etkin-verimli ve sürdürülebilir kullanan, bulunduğu çevreye öncülük eden ve rol model olabilecek kadın çiftçiler tarafından hazırlanacak projelerin kadın çiftçilerin hayatlarında bir farkındalık ve ivme kazandırması, kırsalda kadın istihdamına katkıda bulunması ile tarımda başarılı kadın girişimcilerin giderek artması açısından önemli olacaktır. Projeye müracaat etmek isteyenler için son müracaat tarihi 15 Şubat 2019’dur. Müracaatlar Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne yapılacaktır.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kadınlar, tarımda, güçleniyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler