HABER ARAMA
  • DOLAR6,0909
  • EURO6,8414
  • ALTIN251,6573
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
14 Mart 2019 Perşembe Saat: 19:57

Yavuz; iş ve istihdam üretenin emrindeyim

Ordu Valisi Seddar Yavuz, "İstihdam Seferberliği 2019" programı kapsamında, “Burası Ordu Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen toplantıda iş ve istihdam üretecek işadamlarının emrinde olduğunu dile getirdi.
Yavuz; iş ve istihdam üretenin emrindeyim

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başlatılan  "İstihdam Seferberliği 2019" programı kapsamında, “Burası Ordu Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen toplantıda iş ve istihdam üretecek işadamlarının emrinde olduğunu dile getirdi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başlatılan  "İstihdam Seferberliği 2019" programı kapsamında, 21 Ocak 2019 tarihinde TOBB Ekonomi Şurası’nda başlatılan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen "İstihdam Seferberliği 2019" programı kapsamında, “Burası Ordu Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen ve yeni teşvik programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, OTSO Başkanı Servet Şahin, Ordu Borsa Başkanı Ziver Kahraman, SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık ve işadamları katıldı.

 

“Üreten, İstihdam Sağlayan İşverenlerimizi Kutluyorum

"İstihdam Seferberliği 2019" programı kapsamında “Burası Ordu Burada İş Var”  sloganıyla yeni teşvik programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Dünyada en çok saygı duyulacak meslek kollarından bir tanesi girişimciliktir. Çünkü, en fazla riski olan, en fazla meşakkatli olan ve en fazla cesaret isteyen işlerden bir tanesidir. Üreten, istihdam sağlayan tüm kesimleri bütün çalıştığımız yerlerde ayrı bir yere koyduğumuzu da bilmenizi isterim. Bu vesileyle bir kez daha bütün işadamlarımızı, bütün işverenlerimizi canı gönülden kutluyor ve hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

En Büyük Sorunlarından Bir tanesi İstihdam

Türkiye'nin, hatta dünyanın en büyük sorunlarından, en çok tartışılan ve en çok üzerinde kafa yorulan konulardan bir tanesinin istihdam olduğunu söyleyen Vali Yavuz, Türkiye son 16 yılda 3,5 kat civarında büyümüştür. 25 milyar dolar ihracattan, bugün 169 milyar dolar ihracata doğru geldik. Ordu için gayrisafi milli hâsıla hesaplandığında 17 milyar TL civarındadır. Bugün itibariyle Ordu özelinde de çok iyi bir noktaya geldiğimizi söylemek isterim. Tekstil başta olmak üzere, birçok alanda iyi gelişmeler yaşandığını hepimiz biliyoruz. Önümüzdeki süreçte OSB'lerin devreye girmesiyle beraber, 30.000 kişinin OSB'lerde çalıştığı bir Ordu’yu hep beraber inşa etmeliyiz” dedi.

 

Ordu’da 161.000 Civarında Aktif Sigortalı var

“Her bir işadamımızın bu teşviklerle birebir ilgilenmesinin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Teşviklerle ilgili uzman arkadaşlarımızın daha küçük gruplar halinde sizlere özel seminerler vermeleri önem taşıyor. Bunu gerçekleştirirsek daha verimli bir çalışma yapmış olabiliriz” diyen Vali Yavuz, Ordu’da 161.000 civarında aktif sigortalı ve çalışan bulunduğunu, önümüzdeki günlerde bunun daha fazla artacağını belirtti

 

İş ve İstihdam Üretmek İsteyen Her İşadamının Emrindeyim

Bu şehrin valisi olarak, ‘iş ve istihdam üretmek istiyorum’ diyen her işadamının emrinde olduğunun altını özellikle çizen Vali Seddar Yavuz, “İş yapacağım diyen herkese kapımız, gönlümüz açıktır. Yeter ki, bütün kurum ve kuruluşlar elimizden gelen bütün fırsatları onlar için açmaya hazırız. Bu teşviklerden istifade edin, işçi sayısını, istihdamı artıralım ve üretmeye devam edelim. Bu vesileyle, ülkemizde işsizliğin azaltılması ve üretimin artırılması amacıyla yeni teşvik paketini hazırlayarak İstihdam Seferberliğini başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, programı destekleyen ve uygulayan Bakanlarımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne, sanayicilerimize ve iş insanlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Vali Seddar Yavuz, toplantıya katılan sanayici ve iş insanlarından yeni teşvik paketinden yararlanmak suretiyle yapacakları ilave istihdam sözü aldı.

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 241 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yavuz;, , ve, istihdam, üretenin, emrindeyim

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler