HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
15 Nisan 2019 Pazartesi Saat: 19:32

TMO'dan isteyen herkes fındık alabilir

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, bazı haberlerde TMO'nun satacağı fındığın bir kaç sanayiciye verildiğine ilişkin bilgilerin yanlış olduğuna işaret etti.
TMO'dan isteyen herkes fındık alabilir

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, bazı haberlerde TMO'nun satacağı fındığın bir kaç sanayiciye verildiğine ilişkin bilgilerin yanlış olduğuna işaret ederek “İsteyen herkes peşin bedel mukabilinde istediği kadar fındık alabilir. Şu anda talep eden kişi sayısı 28-30'u geçti" dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, bazı sanayicilerin üç ihracatçıya fındık satıldığı iddiası ile ilgili iddialarına verdiği cevapta; “İsteyen herkes peşin bedel mukabilinde istediği kadar fındık alabilir. Şu anda talep eden kişi sayısı 28-30'u geçti" dedi.

TMO'nun fındık satışına ciddi talep var

Güldal, TMO'nun şimdiye kadar aldığı fındığı stokta tutmasının mümkün olmadığına işaret ederek, şunları söyledi: "Netice itibarıyla fındık milli bir gelir kalemidir. Dolayısıyla TMO depolarında bulunan fındık stokunun da bir şekilde satışa arz edilmesi gerekiyor. Şu anda üreticinin de elinde fındık kalmamıştır. Tamamen piyasaya ve pazara arz edilmiştir. Ülkenin ihracat kalemlerinden en önemlisi dediğimiz fındığın bizim stoklarımızda bulunan kısmının ticarete konu olması ve ülke ekonomisine katkı sağlaması gerekiyor. Bu anlamda da satışlarımız sürüyor. Ciddi de bir talep alıyoruz. Kısa sürede biteceğine inanıyoruz."

TMO'nun satışlarının herkese açık olduğunu ifade eden Güldal, "İsteyen herkes peşin bedel mukabilinde istediği kadar fındık alabilir. Şu anda talep eden kişi sayısı 28-30'u geçti." dedi.

Güldal, TMO'nun yeniden piyasada olup olmayacağının Ulusal Fındık Çalıştayı'nın konularından biri olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: "Şunu ifade etmek gerekirse TMO ihtiyaç olduğu ve görev verildiği her zaman görevini yerine getirmiş, en son 2018 yılında verilen görevi yerine getirmiş ve fiyata müdahale ederek piyasanın da yükselmesine vesile olmuştur. Bu da çok faydalı olmuştur. TMO olarak şunun da altını hep çiziyoruz. Kaliteden ve verim artışından taviz vermememiz lazım. Biz TMO olarak sürekli kaliteli fındığı almanın taraftarıyız. Bizim gibi bütün alıcılarında böyle düşünmesini istiyoruz. Üreticilerimizin de kaliteli fındık üreterek, biraz daha yüksek verim elde ederek daha çok gelir sağlaması ancak bu şekilde mümkündür."

Bu haber toplam 304 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : TMO'dan, isteyen, herkes, fındık, alabilir

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler