HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
2 Temmuz 2019 Salı Saat: 20:06

Trump konuştu, altın ve döviz fiyatları gevşedi

Ünye Güneş Kuyumcu Ortağı Tuğrul Çavuşoğlu, G202 Zirvesi’nde Trump’ın olumlu açıklamaları altın ve döviz fiyatlarını gevşettiğini söyledi.
Trump konuştu, altın ve döviz fiyatları gevşedi

15-20 yılın en sakin yazını geçirdiklerini belirten Çavuşoğlu, "Dalda fındık iyi, fiyatta iyi olursa ekim ve kasım aylarından umutluyuz." dedi.

G 20 Zirvesi’nde Trump’ın olumlu açıklamalarının altın ve döviz fiyatlarını gevşettiğini ifade eden Ünye Güneş Kuyumcu Ortağı Tuğrul Çavuşoğlu,  "Altın çok ciddi bir çıkış yaşamış, yukarı yönlü bir ivme kazanmıştı. 245 lira seviyelerinden önce 250 bandına, daha sonra 255-260 lira derken 267 lira seviyelerine kadar yükseldi. Bunun temel sebebi ise Rusya ile yakın durup bizim Amerika’yı karşımıza almamızdan oluşan S400 kriziydi.

Bunun öncesinde ise İstanbul seçimleri ülkede çok ciddi bir gerginlik sebebiydi. Bu siyasi gerginlik ise altına hiçbir zaman yaramıyor, yukarı çıkmasına sebep oluyor.

Ekonomik dengelenmemizde de sıkıntı var. Enflasyon, faiz oranları hiç istediğimiz seviyelerde gitmiyor. Gitmediği için de altın sürekli yukarı doğru bir ivme kazanmıştı.

Dolar da çok ciddi bir çıkış yakalamamıştı. 5,75 lira seviyelerindeydi. Ama dünyanın genelinde kaotik bir ortam, problemli bir yapı, her ülkenin bir birini tehdit ettiği ve İsrail'in Nil ile Fırat arasında Büyük İsrail Devletini kurma projesini hayata geçirmek istediği için ve Amerika’da sürekli onu desteklediği için İslam ülkelerinde, diğer coğrafyalarda sorun var. Bu sorunlar devam ettiği sürece de altın yönü yukarı gitmeye devam edecektir.”dedi.

Siyasi ilişkiler altının nabzını belirliyor

Altının nabzını siyasi ilişkilerin belirlediğini ifade eden Çavuşoğlu, “Biz şu an ki gevşemeyi G 20 zirvesine bağlıyoruz. Altın baktığımızda 267’den, 252 lira seviyelerine geriledi. Bakıldığında altın 15 lira geriledi bu da inanılmaz bir düşüş.  G 20 zirvesinde Trump ile Cumhurbaşkanımızın bire bir görüşüp, Trump’ın Cumhurbaşkanımız ve S400’lerle ilgili olumlu açıklamaları, Amerika ile Türkiye arasındaki gerginliğin yumuşaması, krizin aşılıp ılımlı açıklamaların yapılması altının nabzını düşürdü. Çünkü siyasi ilişkiler altının nabzını belirliyor. Ülkeler arasında ilişkiler olumlu olduğunda altın normal seyrinde giderken, ülkeler arası ani ve sıkıntılı bir süreç olduğunda da altının nabzı hızlı atıyor ve fiyatlar yükseliyor. Altın uzun vade de çıkmaya devam edecektir. Ama kısa vadeli ılımlı yaklaşımlarda altının seyrini biraz daha aşağı düşürüyor diyebiliriz.”diye konuştu.

Kuyumcular son 15-20 yılın en sakin yaz sezonunu geçiriyor

Kuyumculuk sektörünün son 15-20 yılın en sakin yaz sezonunu geçirdiğini ifade eden Çavuşoğlu şunları kaydetti, “Ülkemizde ciddi bir ekonomik problem olduğunu ve insanların alım gücündeki düşüşü her alanda hissettiğini gözlemliyoruz. Şuanda son 15-20 yılın en sakin yaz sezonunu geçiriyoruz. Şehir dışından ve yurt dışından gelen müşterilerimiz geliyor. Belli bir iş oluyor. Ama o eskisi gibi tatlı bir yoğunluk, tatlı bir iş yok. Bu da tüm sektörlerde aynı şekilde. Bu sene fındığın iyi para etmesiyle eylül, ekim ve kasım ayında işlerin açılacağını düşüyoruz.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.269 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Trump, konuştu, altın, ve, döviz, fiyatları, gevşedi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler