HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
28 Nisan 2018 Cumartesi Saat: 19:31

Seçimler tatilcileri etkilemedi!

Ünye Şahmer Turizm Sahibi Hüseyin Şimşek, seçimlerin erkene alınmasının tatilcileri etkilemediğini, uçak ve otel şirketlerinin müşterilerine kolaylık sağladığını belirtti.
Seçimler tatilcileri etkilemedi!

Ünye’de turizmi değerlendiren Şimşek, “Ünye de yerel idarelerin turizm konusunda turizmcileri öne çıkarması lazım. Yerel idareler turizmle ilgili yerleri yapacaklar, geliştirecekler, yatırımcıya yardımcı olacaklar, oraların tanıtımını yapacaklar.” dedi.

Ünye Şahmer Turizm sahibi Hüseyin Şimşek, gazetemiz özel yaptığı açıklamada seçimlerin öne alınmasının tatilcileri etkilemediğini söyledi.  Şimşek açıklamasında, Ünye’nin turizmdeki yerini de değerlendirerek, tatilcilere iyi bir tatilin nasıl yapılacağı hakkında tavsiyede bulundu.

-“Hava yolları ve otel firmaları ücretsiz hak tanıdı”-

Ünye Şahmer Turizm sahibi Hüseyin Şimşek genel seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihine çekilmesinin tatil hazırlığı yapan kişileri etkilemediğini belirterek, “Seçimin erkene alınmasının tatilciler üzerinde bir etkisi olmadı. Çünkü kişilerin tatillerle ilgili yapmış olduğu planlamada hava yolları biletleri olsun, oteller rezervasyonlar olsun hepsi üzerinde ücretsiz hak tanındı. Sadece vatandaşlar planlarını o tarihe göre yapmışlardı ve planlarını 3-5 gün değiştirecekler onun haricin de maddi olarak her hangi bir kayıpları olmadı. Oteller rezervasyonları ücretsiz bir şekilde değiştiriliyor.” dedi.

-“Ünye’nin son yıllarda hak ettiği yere geldiğine inanıyorum”-

Ünye’de turizmin son yıllarda hızlı bir ivme yakaladığını belirten Şimşek, Ünye’ye girişlerdeki göze çarpan olumsuzlukların kaldırılmasının turizme daha da etki sağlayacağının ifade ederek şunları söyledi:

“Son yıllara baktığımız da geçmişe nazaran turistlik yer anlamda turizm biraz daha gelişmiş gözüküyor ama tabi ki bu yetmiyor. Turizm demek sadece gezilecek yerleri yapmak anlamına gelmiyor. Turizmin alt yapısı çok önemli. Tabi ben Ünye’nin son yıllarda hak ettiği yere geldiğine inanıyorum. Turizmci olarak gelecekten umutluyuz. Sadece Ünye olarak düşünmemeli Karadeniz zor bir bölge de turizm yapıyoruz. Ünye, Ordu’nun giriş kapısı, şehrin giriş kapısı nasıl olursa şehrin içi de öyle olur. Ünye’nin girişinde gözümüze çarpan taş fabrikası, çöplük atıklarının olduğu yerler var. Tabi çöpün 3-5 günde kaldırılacak hali yok çok büyük bir yer ama en azında kamufle edilebilir. Yani üzerine suni yeşil çim ile kapanabilir kokusu önlenebilir ama o taş fabrikasının çok kötü bir görüntüsü var.”

-“Yerel idarelerin turizmcileri öne çıkarması lazım”-

Yerel idarecilerin turizmcilerle birlikte iş birliği içerisinde hareket etmelerinin turizmin gelişmesi açısından önemli olacağını ifade eden Hüseyin Şimşek, “Ünye de yerel idarelerin turizm konusunda turizmcileri öne çıkarması lazım. Tabi ki yerel idareler turizmle ilgili yerleri yapacaklar, geliştirecekler, yatırımcıya yardımcı olacaklar, oraların tanıtımını yapacaklar. Örneğin bir grup geliyor dışarıdan bunu belediye alıyor 2-3 tane kendi özel mülkiyetini gezdiriyor, başka hiçbir şey yok muş gibi bir gece konaklıyor ya da hiç konaklamadan alıyor Ordu’ya geri gönderiyor.  Bu yanlış bir uygulama bence burada turizmi birlik içerisinde yapmak gerekir. Ama biz turizm konusun da iddialıyız. Ünye, Ordu’nun en iddialı yerlerin den bir tanesi.” diye konuştu.

-“Tatilciler tatil şeklini kendileri belirlemeli”-

Tatilcilere tatil yeri seçimi ve yapılacak olan etkinlikler ile ilgili tavsiyelerde bulunan Şimşek, şunları söyledi:

“Tatilciler tatil şeklini kendileri belirlemeli. Tatil; deniz mi? Yayla mı? Çadırcılık mı? Doğa mı? Eğlence mi? İnanç mı? Bu çok önemli bir şey. Biz bir defa denizin en iyi bir yerinde yaşıyoruz. Karadeniz’in sahilinde kumsalı en uzun yer bizdedir. Kişiler öncelikle hangi amaçla tatile gittiklerinin programını yapmalı. Tatil çok para harcama yeri değildir. Kişiler eğer isterlerse daha uygun daha cazip fiyatlarla tatil yapılabilir. Örneğin, pansiyon tatilciliği yapılabilir, oteller çok pahalı özellikle bu sene daha pahalı. Kişiler önce ne yapacağını nasıl tatil yapacağına karar vermeli daha sonrada bütçesine göre tatiller aramalı. Her bütçeye göre uygun yerler var.”

 Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 555 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Seçimler, tatilcilerl, etkilemedi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler