HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
21 Kasım 2019 Perşembe Saat: 20:36

Köpek sorununda olağanüstü durum...

Büyükşehir Belediyesi'nin sokak köpekleri konusunda başlattığı çalışmalar olağanüstü duruma dönüştürüldü. Konu ile ilgili teyakkuz halinde hareket ediliyor.
Köpek sorununda olağanüstü durum...

Sorunun çözümü kapsamında yürütülen alt yapı çalışmaları sürüyorken, kamuoyunun da düşüncelerini almak ve ortak akıldan hareket etmek üzere ilçelerde toplantılar düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Gazetemizde "Köpek saldırıları devam ediyor; 7 yaralı" başlıklı haber üzerine, Büyükşehir tarafından Ünye'de yapılan toplantıda yaşanan olayların önemine dikkat çekildi, saldırıların önünün alınması için çalışma başlatılması kararlaştırıldı.

Sokak köpeklerinin sağlığı, barınma ve beslenmesi konusunda başlattığı alt yapı çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi konuyu olağanüstü çalışma kapsamında, teyakkuz halinde sürdürüyor.

Köpek saldırılarına karşı önlem...

Ünye Kent Gazetesi'nde 21 Kasım Perşembe günü "Köpek saldırıları devam ediyor, 7 yaralı" başlıklı manşetten verilen haber üzerine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp başkanlığında Ünye'de bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Genel Sekreter Alp'le birlikte Çevre Daire Başkanı Aytekin Başköy, İtfaiye Daire Başkanı Yusuf Çınkıl, Özel Kalem Müdür Yardımcısı Sefa Okutucu, İdari İşler Şube Müdürü Uğur Arslan , Büyükşehir Ünye Barınak Sorumlusu Veteriner Seyhun Karabay, Büyük Şehir Ünye Özel Kalem Sorumlusu Erkan Koç, Ünye Kent Gazetesi Sahibi Ali Öztürk, Ünye Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Musa Özgür Kıroğlu, Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan katıldı.

Konuyu olağanüstü şartlarda, teyakkuz durumunda sürdürüyoruz

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp; sokak köpekleri konusundaki hassasiyetlerini dile getirerek; "Sorun komplike bir sorun. Bugünden yarına tez elden çözülmesi kolay değil. Ancak, Büyükşehir olarak konuya olağanüstü şartlar dahilinde, teyakkuz durumunda sürdürüyoruz. Hayvan sağlığı, barınma ve beslenme noktasındaki alt yapı çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor.

Herkes taşın altına elini koysun

Ama bu yetmez. Bütün tarafların, herkesin bu konuda elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz, hayvan da olsa asla bir canın eza, cefa çekmesine, ölümüne göz yumamayız. Diğer taraftan hiç bir vatandaşımızın da sokak hayvanları tarafından saldırıya uğramasına kayıtsız kalamayız. Bu konuya bir arada birlikte çözüm bulmak durumundayız. 

Her ilçede toplantı yapacağız

Bunun için de herkesin, bütün tarafların temsilcilerinden oluşan toplantılar yapacağız. Toplantıları 19 ilçemizde yapmak üzere çalışma başlattık. Bu toplantılarda herkes konuşsun, görüşlerini ortaya koysun, bütün bunlardan hareketle ortak kanaat, ortak akıl oluşsun istiyoruz. Çünkü konu toplum vicdanını, toplumsal hayatı ilgilendiren hassas bir konu. Bununla ilgili olarak ta ilk toplantıyı Ünye'de en kısa zamanda yapmayı kararlaştırdık." dedi.

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Köpek, sorununda, olağanüstü, durum...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler