HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
10 Mayıs 2018 Perşembe Saat: 18:09

Emanette son tarih!

Ünye Ticaret Borsası Üyesi olarak faaliyet gösteren ihracatçı firmalar ile fındık fabrikaları sahipleri, küf nedeniyle ihracat ürünü fındığın geri gelmesinden dolayı önemli bir karara imza attılar.
Emanette son tarih!

İhracatçı firmalar ile fındık fabrikaları sahipleri, gazetemiz bürosuna gönderdikleri basın bülteni ile bu kararlarını kamuoyuna duyurdular.

İhracatçı firmalar ile fındık fabrikaları sahipleri, yaşanan kalite sorununu gerekçe göstererek emanete bırakılan fındıkların hesaplarının en geç 30 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında görülmesi gerektiğini belirttiler.

-Dönen fındığa önlem-

Fındıkta görülen küf nedeniyle ihracatçıların sıkıntı yaşadıklarını ifade eden, ihracatçı firmalar ile fındık kırım fabrikalarının bir araya gelerek böyle bir karar aldıklarını belirttiler.

Basın bülteninde karara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Son dönemlerde fındık ürününde görülen küf nedeniyle yaşanan kalite kaybı karşısında ihracatçılarımızın iş yaptığı yurt içi ve yurt dışı firmalar oldukça hassas davranmaya başlamış ve birçok ihracat ürünümüz geri iade edilmeye başlamıştır. Bu nedenle ciddi sıkıntı yaşamaya başlayan ve ilçemizde borsamız üyesi olarak faaliyet gösteren ihracatçı firmalar ile fındık kırım fabrikaları bir araya gelerek mevcut sorunu çözme konusunda yapılan istişareler sonucunda mutabakat sağlamışlardır. Buna göre; 2017 mahsulü ve öncesi yıllara ait kabuklu fındığın hiçbir şekilde bir sonraki seneye devir işleminin yapılmayacağı ve mutlak suretle 2017 yılı ve önceki yıllara ait olan ürünlerin hesaplarının 30 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında görülüp, kapatılmasının sağlanacağı ve bir sonraki yıla devredilemeyeceği prensip kararı ortak mutabakatla alınmıştır.”

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Emanette, son, tarih!

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
selim 11.05.2018 09:23
fındık hesabını kapatmak fındık ticaretini yapanların karını düşünmesi, üreticiden fındığı daha ucuza nasıl alırımdan başka bir şey değildir. Yurt dışından ürünlerin geri gelmesinin asıl sebebi yine tüccar ve fındık ticareti yapanlardır. tüccara 100 kişi fındık veriyorsa bunun 90 ı fındığını kurutuyor, seçiyor, temizliyor öyle veriyor ama 10 kişi ise fındığı bahçeden toplar toplamaz patoza veriyor, seçmeden , kurutmadan tüccara veriyor tüccar ne yapıyor 90 kişiden aldığı temiz fındık ile 10 kişiden aldığı kötü fınıdığı harmanlıyor yığıyor. ondan sonrada temiz fındık da çürüyor , bozuluyor. hiç kusura bakmasınlar kendi yanlışını hatalarını millete yüklemesinler.

Son Haberler