HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 21:14

Malmüdürlüğü'nde 32 milyon gelir, 353 milyon gider...

Ünye Malmüdürü Hülya Tarlabaşı, Malmüdürlüğü’nün 2019 mali yılsonu itibariyle Ünye’de genel bütçe giderinin 353 Milyon 600 bin lira olduğunu söyledi.
Malmüdürlüğü'nde 32 milyon gelir, 353 milyon gider...

Tarlabaşı; buna mukabil 32  Milyon 640 bin lira da tahsilât gerçekleştirildiğini, böylelikle genel bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 11’ini kendi bütçelerinden karşıladıklarını söyledi.

Ünye Malmüdürü Hülya Tarlabaşı,  gazetemize yaptığı özel açıklamada Malmüdürlüğü’nün 2019 faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Mamüdürü Hülya Tarlabaşı , “Müdürlüğümüz; Muhasebe ve Muhakemat birimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda 1 Malmüdürü, 2 Hazine Avukatı, 1 Defterdarlık Uzmanı,  1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Vezne servisinde 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni görev yapmaktadır. “dedi.

Malmüdürü Hülya Tarlabaşı çalışmaları ile ilgili şunları söyledi;  “2019 mali yılında; Muhasebe Servisimizde, Ünye’mizde teşkilatı bulunan Bakanlık, Başkanlık ve Genel Müdürlüğe bağlı 18 adet kamu kurumu bünyesinde 106 adet harcama birimine muhasebe hizmeti verilmiş, 24.500 yevmiye sayısı gerçekleşmiş, İlçemizde görev yapan genel bütçeli kurumların memur, işçi ve ek ders karşılığı çalışan 657 sayılı Kanuna tabi yaklaşık 4 bin personelinin maaş, ek ders, sigorta, sendika kesintisi, BES v.b. tüm özlük hakları ödenmiş, yapı denetim hak edişleri, AB Hibe Projeleri, Mesleki Eğitim Özel Hesapları, Kamu Kurumlarına ait Hak ediş ve Emanet ödemeleri gibi tüm Genel Bütçe kamu giderleri gerçekleştirilmiştir. Vezne Servisimizde, 2019 yılsonu itibari ile 5.500 civarında Vezne Alındısı düzenlenerek, yalnızca kasadan 14 Milyon 130 bin lira tahsilât yapılmıştır. Muhakemat Servisimizde çalışan 2 Hazine Avukatımızla, Ünye’mizdeki, Genel Bütçeli İdareleri temsil eden kuruluşların ve hazine avukatı bulunmayan İlçelerin hukuki danışmanlığının yanı sıra, her tür ve derecedeki yargı ve icra mercileri ile hakemler nezdinde vekil sıfatıyla temsil görevi yerine getirilmiş, arabuluculuk hizmetleri verilmiş ve Gaip vatandaşlarımızın Malvarlıklarına ilişkin, Kayyımlık davaları takip edilmiştir.”

Personel eksikliğine rağmen işler eksiksiz yapılıyor

“Malmüdürlüğümüz, pek çok ilden daha büyük ölçekte bir ilçe olmasına rağmen, Yalnızca 1 Defterdarlık Uzmanı, 2 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ve 2 Hazine Avukatımız ile fedakârca, gece-gündüz, hafta sonu çalışmaları ile mesai mevhumu gözetmeksizin yasa ile verilen görevlerini yerine getirmiş, 2019 Mali Yılını tamamlamıştır.Bu vesile ile fedakârca çalışan mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Saygıdeğer Ünye halkının yeni yılını kutluyorum.”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Malmüdürlüğünde, 32, milyon, gelir, 353, gider...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler