HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
15 Ocak 2020 Çarşamba Saat: 19:47

Kuzey Afrika'ya fındık satılacak

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye Tanıtım Grubu'nun (TTG) desteği ile ABD ve Rusya'dan sonra, Kuzey Afrika ülkelerinde de tanıtım faaliyetlerine başlıyor.
Kuzey Afrika'ya fındık satılacak

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye Tanıtım Grubu'nun (TTG) desteği ile ABD ve Rusya'dan sonra, Kuzey Afrika ülkelerinde de tanıtım faaliyetlerine başlıyor. Türkiye'nin milli ürünü fındığın dünyadaki üstünlüğünü korumak, imajını güçlendirmek ve ihracatını arttırmak için yapılacak tanıtım projesine, Kuzey Afrika ülkelerinden Tunus ve Cezayir'de start verildi.

Reklam ve tanıtım faaliyetlerinin faydalarını yaşıyoruz

İFMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak, pazar ile ilgili ön bilgi almak için Fındık Tanıtım Grubu kurucularından, Eski Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ile bir araya geldi. Birlik Başkanı Ali Haydar Gören, Fındık Tanıtım Grubu (FTG) tarafından geçmişte yapılan reklam ve tanıtım faaliyetlerinin meyvelerini verdiğini belirterek, belirledikleri hedef pazarlarda başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Bu çalışmalardan elde edilen deneyimler ışığında ve oluşturulan birlik, beraberlik ruhu ile yeniden Türk fındığını tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydeden Gören, "Fındık ihracatçıları olarak, FTG çatısı altında tüm dünyada etkili çalışmalar yaptık. Yeniden aynı heyecan ile çok daha ileri noktalara ihracatımızı taşımak için öncelikli hedef pazarlarımıza yönelik fındık tanıtım projelerine başladık” dedi.

Kuzey Afrika 200 milyon nüfusuyla büyük pazar

Hedef pazarlardan Cezayir ile Tunus'a yapılan ihracattan bahseden Gören, "2019 yılında Cezayir'e yaklaşık 4, Tunus'a ise 5.5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. 2018 yılı ile kıyasladığımızda buralarda ihracat artışından bahsedebiliriz. Bu ülkelerdeki ihracat potansiyelini gördüğümüz için bu ülkelere yönelmeye karar verdik” dedi. Büyükelçi Ömer Faruk Doğan, Kuzey Afrika'nın 200 milyon nüfusu ile büyük bir pazar olduğunu vurgulayarak, bu bölgelerdeki Türkiye'ye yönelik pozitif algının Türk fındığının buradaki yerini güçlendirmek için ihracatçılara kolaylık sağlayacağını kaydetti.

Bu haber toplam 266 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kuzey, Afrika'ya, fındık, satılacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler