HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Eylül 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
13 Şubat 2020 Perşembe Saat: 08:40

NAZARA GELMEYELİM…

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi Musa Kıranlı
NAZARA GELMEYELİM…

Ünyeliler olarak yıllardır hayal edilen ve bugün adım adım gerçekleşme yolunda heyecan veren gelişmeler.

Ünye Çamlığı Ünyelinin görüş ve önerileri alınarak Ünyelinin isteğine göre düzenlenmesi için istişare yapılıyor.

Ünye OSB için, Kültür Sitesi için, Ünye Limanı için,  Belediye Başkanımız Sn Tavlı ve AKP İlçe başkanı SnArgan Ankara da bölge milletvekillerimiz ile birlikte Sanayi ve Teknoloji bakanlığı olsun Kültür ve Turizm Bakanlığı olsun diğer bakanlıkların kapılarından ayrılmıyor. OSB için artık kazma vurulması bekleniyor.

Tasarruf tedbirleri nedeniyle askıya alınan Tarihi İpek yolu, Ünye Akkuş Niksar Yolu için, Karayolları standartlarında kullanılabilir, birkaç noktada tırmanma şeritleri ile çok fazla maliyetli olmayan bir iyileştirme için Ordu ve Tokat İl ilçe belediye başkanlarımız ve milletvekilleri birliktelik sağlıyor, ellerini yüreklerini taşın altına koyuyorlar.

Bölgemizin geçim kaynağı, çiftçimizin alın teri, milli ürünümüz Fındığımız geç de olsa beklentilerin üstünde fiyatları ile gelecek sezon için şimdiden çiftçilerimizi fındık bahçelerimize bakıma ilgiye yöneltiyor.

Doğanın Ünye ye armağanı olan Ünye sahilimizdeki kum, gün ola ulusal basında gündemde.Bentonit madeni kullanım alanları genişliyor, sağlıktan, gıdaya, tarıma farklı çeşit imalat ürünleri ile her gün adından bahsettiren Bentonitden temizlik deterjanı ile gündemden düşmüyor.

Henüz ilçemizde OSB olmadığından bölgemizdeki mevcut tekstil ürünleri yan sanayisi hızla gelişiyor, yatırımlar ile dikkat çekiyor, istihdam artıyor.

Ünye 1957 spor bu sezon kendi sahasında ilk galibiyetini alıyor, 3 puanla tanışıyor, akabinde deplasmanda da 3 puanla yeni yönetimi, yeni kadrosu ile geleceğe umut ışık saçıyor derken nazar nazar…

Ülkemizde 18 tane olan tarihi miraslardan Orduda bir ilk, Ünye Kalesi Unesco Dünya Mirasına aday olma yolunda, bakanlıktan ve şehir dışından gelen çok kıymetli akademisyenler ile Ünye kalesi hakkında çalıştay yapılıyor.

Evet, bunlar Ünyeliler olarak yıllardır hayal edilen ve bugün adım adım gerçekleşme yolunda heyecan veren gelişmeler.Bu gelişmeler Ünye’mizin gerçekten hak ettiği gecikmiş projeler…

Tüm bunlara ilave olarak Sn Büyükşehir Belediye başkanımız Sn Dr.Mehmet Hilmi Güler’in ifade ettiği üzere değişen, yarışan, üreten Ordu söylemi doğrultusunda endüstri ve sanayinin üretici iş gücü olan Üniversite teknik eğitin almış nitelikli insanların oluşturduğu Teknikerler olarak Türkiye Teknikerler Konfederasyonu Kurulması yolunda önemli olan ORDU TEKNİKERLER DERNEĞİ kuruluşu gerçekleşmiştir. Nasıl ki İnsanlar soyadları ile tanınır ve anılır, teknikerler olarak bizlerin de adları Elektrik, Makine, İnşaat, Harita, Zıraat, Gıda, Sağlık, Veteriner vs olsa da soyadımız Teknikerdir. Tüm branş tekniker meslektaşlarımızı üye olmaya davet ediyorum. 3195 sayılı kanunla tanınmış ve güvence altına alınmış olan Tekniker Unvanı ve kimliği dışında asla başka herhangi bir unvan, kimlik taşımayacağız. Devletimizden iş, aş, mevki, makam değil sadece aldığımız teknik eğitim sonrasında yaptığımız işlerde yetki istiyoruz. Teknikerler üretici iş gücüdür. Ülkemiz, hem bölgemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağımızdan kimsenin bir şüphesi olmasın. Bugün Dünyada en öneli sorun, işsizlik ve istihdam sorunudur. Şunu ifade edeyim ki; eğer Ülkemizde sayıları 3 milyon üzerinde bulunan nitelikli teknik eğitimli tekniker potansiyeli harekete geçirilsin, inanın bugün işsizlik, istihdam tartışması değil Dünya ile yarışma içerisinde oluruz.

Teknikerler olarak bizler sadece kendi sorunlarımızla değil, toplumun sorunlarına da çözüm arayan, Ülkemizin, bölgemizin, Ordu’muzun, Ünye’mizin kalkınması için ve birlikte yaşadığımız insanların huzuru ve sağlıklı yaşam alanları için çalışmaktayız.  MHP Ünye ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu Ünye’mizin sorunları ile ilgili, Yerel yönetim Ünye ve İkizce belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, kent konseyi, Oda, Dernek ve STK başknları ve temsilcileri ile birlikte Cumhur ittifakı vekilimiz Ordumuzun sesi MHP Ordu Mv. Sayın Cemal Enginyurt’un katıldıkları programda da Sayın vekilimize; Ünye’mizni sorunlarını ki sayın vekilimiz Allah nazardan korusun ve eksikliğini göstermesin maşallah sayın vekilimiz Ünye’mizin sorunlarını gayet iyi bilmekte ve takipçisi olmaktadır. Bugün sayılarının 3 milyonu aşan, aileleri ile birlikte 7 milyon tekniker ailesinin sorunlarını ve çözümlerini içeren dosyamız ile sayın Cumhurbaşkanımıza  ve Çev.Şeh. Bakanımıza yazılmış olan dilekçemizi iletmek üzere sayın vekilimize ilettik, kendileri ilgileneceklerini ve takipçisi olacağını söylemiştir. Teknikerlerin elinden tutan herkes kazanacaktır. Teknikerler olarak uzattığımız eli tutanları asla mahcup etmeyeceğiz. Edirne’den Kars’a tüm teknikerler olarak Sayın Vekilimize teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Evet bu ana kadar hikayemiz heyecanlı ve umut dolu, sonu da hayırlı olur inşallah….Herşey güzel, Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın. Nazardan korusun… Aklın ve bilimin gereğinin yaşamda uygulandığı, güvenli ve huzurlu yaşamlar dileyerek Elazığ da yaşanan depreminde hayatını kaybedenlere rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

O varken diğer renkler anlamsız kalır. O benim milletimin yıldızıdır parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Diyerek Avrupa parlamentosunda, şehir kanlarıyla sulanmış vatan topraklarımızın bağımsızlığını simgeleyen Ay Yıldızlı Bayrağımızı yırtma hadsizliğinde bulunan Yunan milletvekilini bu hareketinden dolayı kınıyorum. Vatan, Bayrak uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi minnetle şükranla duayla anıyorum.

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : NAZARA, GELMEYELİM…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler