HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
3 Haziran 2020 Çarşamba Saat: 10:28

MAŞALLAH ÜNYE KENT’TE “NURTOPU GİBİ” DOĞAN “İKSAN ABİ’NİN YERİ” 1 AYLIK OLDU!

İKSAN ABİNİN YERİ / Mizahçı Karikatürist: İhsan KOCAGÖZ Mizah Editörü: İsmail Canbulat
MAŞALLAH  ÜNYE KENT’TE “NURTOPU GİBİ” DOĞAN “İKSAN ABİ’NİN YERİ” 1 AYLIK OLDU!

“İKSAN ABİ’NİN YERİ” Mizah Köşemiz, Ünye Kent’te 1 ayını doldurdu.

İlginize çok teşekkürler, Allah razı olsun efendim.Umarım bir nebze olsun gülümsetmeyi, düşündürtmeyi ve dürtmeyi başarmışızdır sizi.. Köşemizin yazarı-çizeri İhsan Kocagöz;  GırGır ve Çarşaf dergisinden yolu geçmiş, Oğuz Aral’ın genç talebelerinden biri olmuş ama sonra yaşam gailesiyle oralardan ayrılıp kendi yağıyla kavrulmuş, zorlu hayat mücadelesinin tecrübeleri ve olgunluğuyla kendi mizahını geliştirmiş bir hazine! İkimiz de Hamidiye mahalleliyiz. Ama o “yokuşun yukar” kısmındaydı mahallenin, Mescit Camii’nin orda. O zamanlar tanışmazdık..Yılaaar sonra Facebook’taki, neşeli, samimi kısa mizah hikâyeleri ve Ünye karikatürleri dikkatimi çekti ve “İKSAN ABİ” maceramız başlamış oldu…

İhsan Kocagöz tam bir Ünyelü! Ünyesine, Gavakdibi’ne, Köprü’ye, Feneraltı’na ve Ünye’nin güzel insanına aşık! Çok üretken bir sanatçı.. O tam bir “hikâye anlatıcısı” aslında; anlatmazsa çatlıyor! Yaşadığı “an”larıyla, anılarıyla, etkilendiği her şeyle ilgili,yazıyor, çiziyor… Ne, ona“deyiyorsa”, o, hemen yazı ya da karikatür oluyor! Sevgili dostlar, adeta bir “KARİKATÜRLÜ ÜNYE TARİHİ” yazıyor İksan Abimiz! Eh, bize de bunları düzenleyip, sizlere, Ünyeli hemşerilerimize, Ünye ve dünya mizahına sunmak düşüyor..

Ali Öztürk, Hacer Coşkun Öztürk, geniş gazeteci ufuklarıyla derhal onay veriverdiler bu projemize. Sağolsunlar. Böylece, Ünye Basın Tarihi’nde de bir ilke imza atmış oldular.

1 aydır çok güzel tebrikler ve tepkiler aldık ve bu heyecanımızı, coşkumuzu daha da arttırdı…

Aynur Zeren Tan: Ünye Kent Gazetesi çok değerli bir şemsiye haline geldi, birbirinden değerli kalemleri bünyesinde toplayan. Bir tek karikatür ve mizah çerçevesi boştu. O da gayet güzel tamamlandı. Emeği geçenlere TEŞEKKÜRLER:)

Bilgin Hasdemir: Çok yakışmış bizim gazeteye...

Sema Erol: (Bayram Hikâyesi için) Çok teşekkür ederim. İnanılmaz duygulandım. Bayramda evlerde yalnız olmak hepimizi sanırım çok etkiledi, salya sümük okudum.

Ayşe Kayadelen:  Teşekkürler. Bizi bu hikâyelerle Ünye’ye götürüyorsunuz. 2 yıldır gidemiyorum çok özledim Ünye'mi.

Hasan Öz: Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Birincisi karikatür çalışmalarınızdan dolayı. İkincisi (adeta Ünye Tarihi gibi bir özelliğiniz var) olayları karikatürlerle kayda almanızdan dolayı. Çok etkileyici. Kardeşim sen tarihmişsin meğer…

Tabii bize biraz endişe ile bakanlar, mizahı kendilerince yorumlayarak; “Siyasi olarak bakalım cesur olabilecek misiniz? Korkmadan “her şeyi”(!) eleştirebilecek misiniz?” Diye soranlar da oldu.

Daha önce yayınladığımız şu karikatür, onlara cevabımız ve “köşemizin” manifestosu ve imzasıdır:


Ünye Kent’te daha nice aylara, yıllara, hep birlikte sağlıkla ve sağlıklı mizah duygusuyla kavuşmak dileğiyle, tekrar merhaba ve teşekkürler…

Tepkilerinizi ve dualarınızı esirgemeyiniz efendim.

Her şey Ünyemiz ve “bi küçük tebessüm” için!

İSMAİL CANBULAT, Editör.


İSTANBULA GELDİĞİM İLK ZAMANLAR. ELDE DİPLOMA YOK, ZENAAT YOK. GÜNÜ BİRLİK ÇALIŞIYORUM. O GÜN NE KAZANDIMSA ONU YİYORUM. EYY GİDİ GÜNNER! (Fotomontaj: Arslan Kibaroğlu)

ADIM ADIM ÜNYE KENT’E….(1 AYIN MACERASI..)

(Fotoğrafta; İsmail Canbulat, İksan Abisini Mizah Köşesi İçin İkna Yemeklerinden Birinde... Editör Hınzırca Gülerken, İksan Abi Kendini Bekleyen Akıbetten Habersiz Masumane Gülümsüyor....)

2018 Yılının kış ayları. İsmail Canbulat abimiz ile Üsküdar da buluştuk.

İsmail kardeşimde bir hürmet, bir ikram. Şurada bildiğim bir yer var diyor. Giderek oturuyoruz dediği mekana. Pancar çorbası ile başlangıçlar. Ana yemek; tavada kızarmış hamsi. Sonra, Karadeniz yöresine özgü üzümden yapılan muhallebi tipi tatlı.

       Çayı başka bir mekânda içmeler felan… Eve giderken palamut alacağım diyorum. Bende palamut alacaktım hesabı, aldığım palamuta para ödetmemeler…

       Bir sürü, mizah-karikatür planından projelerinden bahsediyor. (Eee mühendis adam) Dinler gibi yapıyorum aslında. Kurtuluş yok yani. Anlatıyor da anlatıyor… Sonunda yakayı kurtarıp kendimi eve sağ salim atıyorum!

...

       Aradan iki sene geçti, Vallahi, nası yaptı nası etti anlamadım, kendimi Ünye Kent gazetesinde yazıp çizerken buldum!!

     Amerika,“güdümü altına alacağı/aldığı ülkenin yüz senelik planını yaparmış; Bizim İsmail Canbulat Efendi, benimle ilgili planını iki sene evvel yapmış. Adım adım bu planı yürürlüğe koymuş. Ben de kendimi açıkgöz sanıyordum (aslında “Kocagöz’üm” ama bi yararı olmadı yani…)

Ahh İksan ah!! Sen cevval, çalışkan insan rahmetli Muharrem Abi’nin uşağı ile dans edebilir misin!?

     Adam Mühendis karrrdeşim! Matematiksel hesabı çoktan yapmış! Tüm denklemleri kurmuş. Kaçışın imkânı yok!

Bu yetmiyormuş gibi, iki kişi daha takibe aldı beni; Gazetenin İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk Beyefendi ile Yazı İşleri Müdürümüz Hacer Coşkun Öztürk Hanımefendi… Anaaa! Bunlar oldu üç kişi!Tabii korkutucu.. Tabanları yağlayıp fırladım hemen! Koş babam koş… Nereye kadar karrrdeşim!!Korona yüzünden yatmaktan kondisyon mu kalmış. Çaresiz pes ettim…

Çok sevdiğim Editörüm İsmail Canbulat, benim bir karikatür logomu yaptı, köşeye de ““İKSAN ABİ’NİN YERİ” adını koydu. (Güzel de oldu lan aslında…)

 Gördüğünüz gibi; Editör İsmail Bey, “İKSAN ABİ’NİN YERİ” 1. AY KUTLAMALARIMIZ için bu yazıyı da yazdırdı bana. Ekstra birde bu yazıya eşlik edecek karikatürü de çizdirdi.

     Rahmetli Aliye Rona hasta yatağında"Ey gidi Aliye ne günlere kaldın!"demişti.

     Bende diyorum ki: "Ey gidi İksan kimlerin eline düştün!”

1 aydır gösterdiğiniz ilgiye ve sevgiye teşekkürler, Allah razı olsun…

Ne macera ama!

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 2 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
FATMA ERDEM 03.06.2020 15:58
Hayırlı Uğurlu olsun 1. Ayı köşenizin Hak ettiğiniz başarıyı yakaladınız O kadar üretken, çalışkan ve hayat dolusunuz ki, Bu yazılarınıza ve çizgilerinize yansıyor, Kesinlikle çok isabetli olmuş Ünye Kentin sevgili isimleri Hacerin ve Ali Beyin ve abim ismail Canbulatın sizin peşinizi bırakmaması, Umarım uzun yıllar devam eder mizah köşesiniz Hepimizin siyaset dışında böyle sımsıcak eğlenceli hikayelere çok ihtiyacımız varmış Emeğinize ve Yüreğinize sağlık İksan Abi !
FATMA ERDEM 03.06.2020 15:58
Hayırlı Uğurlu olsun 1. Ayı köşenizin Hak ettiğiniz başarıyı yakaladınız O kadar üretken, çalışkan ve hayat dolusunuz ki, Bu yazılarınıza ve çizgilerinize yansıyor, Kesinlikle çok isabetli olmuş Ünye Kentin sevgili isimleri Hacerin ve Ali Beyin ve abim ismail Canbulatın sizin peşinizi bırakmaması, Umarım uzun yıllar devam eder mizah köşesiniz Hepimizin siyaset dışında böyle sımsıcak eğlenceli hikayelere çok ihtiyacımız varmış Emeğinize ve Yüreğinize sağlık İksan Abi !

Son Haberler