HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
2 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 10:32

İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN!

İKSAN ABİ'NİN YERİ/ Mizahçı Karikatürist: İhsan KOCAGÖZ /Mizah Editörü: İsmail CANBULAT
İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN!

ÜNYE'NİN TEK GÜNLÜK GAZETESİ ÜNYE KENT GAZETEMİZİN YENİ YAŞINI, 12. YILINI KUTLAR, DAHA NİCE SENELERE HEP BİRLİKTE GÜZEL VE SAĞLIKLI GÜNLERDE, DAHA NİCE GÜZEL SAYILAR DİLER, BÜTÜN YAZARLARIMIZ, EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIMIZ VE OKUYUCULARIMIZ NEZDİNDE, ALİ ÖZTÜRK VE HACER COŞKUN ÖZTÜRK KARDEŞİMİZİ TEBRİK EDERİZ... İKSAN ABİNİN YERİ...

 

İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN!

İzmir’de 6.6'lık deprem sonucu birçok insanımızı kaybettik, yaralılar var…

İzmirli kardeşlerimize geçmiş olsun diyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Allah bütün ülkemizi ve İstanbul’u büyük bir depremden korusun! İstanbul’da durum ne kadar vahim olur! Düşünmesi bile korkuuunç!!!

SAATLER SONRA DEPREMDE MUCİZE KURTULUŞLAR OLUYOR!

ÖLÜMÜNDEN ECELİ KORURMUŞ İNSANI.

BU ARADA, PROVOKASYONLARA DA DİKKAT!

LÜTFEN KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞAN, İZMİRİMİZE VE İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZE ADİCE HAKARET EDENLERİ, “ALDIKLARI TALİMATLA” DEVLETİMİZE SALDIRAN; “DEVLET BİNALARI YIKILDI, 5000 KİŞİ ÖLDÜ, DEVLET HERŞEYİ SAKLIYOO!” DİYE BARİZ YALAN SÖYLEYİP BÖLÜCÜLÜK YAPANLARI ŞİKÂYET EDİN. BU ZOR GÜNLERDE DAYANIŞMA İÇİNDE OLALIM!

GEÇMİŞ OLSUN İZMİR! ALLAH YARDIMCIN OLSUN! RABBİM BİR DAHA BÖYLE FELAKETLER YAŞATMASIN AZİZ TÜRK MİLLETİNE!

DEPREM DEĞİL ÇÜRÜK BİNALAR ÖLDÜRÜYOR BİZİ...

Şu gerçek hiç değişmiyor ülkemizde; Deprem değil, hep binalar ve bilinçsizlik öldürüyor bizi kardeşim! Malzemeden çalınan, yanlış yapılan, denetimsiz, çürük binalar öldürüyor! Deprem asla insan öldürmüyor! Hadi gel, ne olur “Kentsel Dönüşüm”e direnme artık! Binanı zeminine uygun, doğru-dürüst yap, huzur bul, güvende yaşa!

Ben işte buna üzülüyorum. Yıllardır aynı şeyi yaşayıp duruyoruz yaa!

HER DEPREMDE AYNI MUHABBET! ŞU “AKLI” Bİ TÜRLÜ SÜREKLİ KILAMADIK!DOĞAL AFET...

Hayatımızda doğal olan tek şey Depremler! Hayatımızın geri kalan kısmı, ‘sunî bir yaşam’!

Hayatımızdan giden doğallığı geri getirebilmek çok zor. En azından hayatımıza bir çeki düzen verirsek, “Hiç ölmeyecek gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiretimiz için çalışırsak” ve binalarımızı da bilime-tekniğe uygun yaparsak, doğal olduğuna inandığımız depremlerden o kadar da korkmayız!

“DEPREM SAFLARI” DİYE Bİ ŞEY VAR...

Normalde Deprem öncesi sabah namazında bir safı geçmeyen camilerin cemaati, deprem sonraları Sabah namazlarında camiye sığmaz olur.. Her sarsıntıda, “pat” bi saf daha!... Ne değişiyor ki? Deprem ihtimali her zaman var. İnsanoğlu ne biçim yaratık yaa! Felaket günlerini ne çabuk unutuyor! Rabbimize verdiğimiz sözü hatırlamamız için illaki bizi sık(ı)sık(ı) “sarsmasına” mı ihtiyacımız var!?

2020'DE DEPREMLER PEŞPEŞE GELDİ!

 

ASLINDA KORKULACAK BİR ŞEY YOK...

Bu fotoğrafta, Bilim İlaç’ta çalıştığım zamanlarda “İŞ YERİ DEPREM VE YANGIN TATBİKATI”ndayım..

Bir afet anında en uygun şekilde olduğun binayı terk edeceksin. Panik yapmak yok! Belirli bir toplanma bölgesine ya da bir açık alana koşacaksın! ACİL DURUM SENARYOSU icabı, Herkesin görevi bellidir acil durum öncesinden… Ambulans ve İtfaiye de gelir (masuscuktan.) Enkaz altından kurtarılan yaralılar ambulans ile hastaneye taşınır. Yanan ateşler tekniğine uygun şekilde söndürülür. Belirli aralıklarla da ACİL KAÇIŞ VE EYLEM TABİKATLARI yapılır ki, bir afet anında herkes ne yapacağını iyi bi bellesin!

“SAĞLAM VE DOĞRU YAPILMIŞ EVLERİMİZDE” (Sağlam değilse ya başka eve taşının ya da “Kentsel Dönüşüm”le, dönüştürün!) Bizler evimizde de bu görevleri belirleyip, provalar yapalım ve devletin mahalleler bazında yapacağı tatbikatlara mutlaka ciddiyetle katılalım ki, herkes afet anında panik yapmadan ne yapacağını bilsin!

Unutmayın:

“TEDBİR EN İYİ AKILDIR!” Hz. Ali (R.A.)

 

BAŞKA BİR DÜNYA MÜMKÜN! FRANSA BU YÜZDEN ÇILDIRIYOR!

SAHTE KARİKATÜR DERGİSİ CHARLİE HEBDO'YA

MÜSLÜMAN BİR KALEM DERSİNİ VERİR!

Dünyayı yüzyıllarca sömüren, milyonlarca insanı, yeraltı-yerüstü zenginlikleri için katleden, kadınlarına tecavüz eden, katliamcı, hırsız ve sömürgeci Fransa… Uzun süredir, sistemli olarak bu insanlara -dinleri ne olursa olsun- şefkat elini uzatan, onları öldürmeyi değil yaşatmayı amaçlayan, kalkındırmaya çalışan, onlara hayvan değil, insan olarak bakan; su kuyusu, yol, hastane, okul ve iş götüren ve Fransa gibi sömürgecilerin bölgedeki “KİRLİ PLANLARINI” bozan Türk Devleti’ne tabii ki düşmanlar. Çünkü,o, iliklerine kadar sömürdükleri insanlara BAŞKA BİR DÜNYANIN DA OLABİLECEĞİNİ gösterdi Türkiye..

Sonunda ölüm var beee! Değer mi böyle zulüm yapmalara, güya sanatı, ifade özgürlüğünü kullanarak, Dine, Peygamber’e, kutsallara küfretmeye!

KARİKATÜR SANATINI İDEOLOJİK NEFRETİNE ALET EDEN, LANET OLASI CHARLİE HEBDO VE FRANSA, PEYGAMBERİMİZE KÜFRÜN HESABINI VERİR!

 

Bu haber toplam 1.242 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İZMİRLİ, KARDEŞLERİMİZE, GEÇMİŞ, OLSUN!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler