HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
18 Kasım 2020 Çarşamba Saat: 10:24

ABDULKAFİ KESKİN HOCAYA VEDA VE ASLA UNUTULMAYAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ… (14 Kasım 2020) / “SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN!” VE “YAPRAK DÖKÜMÜ” KARİKATÜRLERİ!

İKSAN ABİ'NİN YERİ/ Mizahçı Karikatürist: İhsan KOCAGÖZ /Mizah Editörü: İsmail CANBULAT
ABDULKAFİ KESKİN HOCAYA VEDA VE ASLA UNUTULMAYAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ… (14 Kasım 2020) / “SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN!” VE “YAPRAK DÖKÜMÜ” KARİKATÜRLERİ!

ABDULKAFİ KESKİN HOCAYA VEDA VE ASLA UNUTULMAYAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ… (14 Kasım 2020) 

MEKÂNIN CENNET OLSUN ABDÜLKÂFİ HOCA!

ALLAH RAHMET EYLESİN…

Bir süredir, illet korona virüs hastalığıyla mücadele eden ve 68 yaşında vefat eden sevgili Abdülkâfi Keskin’in vefat haberini alınca ÇOK ÜZÜLDÜM. 

ASLA UNUTULMAYACAK GÜZEL BİR İNSAN, ÜNYE AŞIĞI VE İYİ BİR EĞİTİMCİ, HARİKA BİR BEDEN EĞİTİMİ HOCASIYDI ABDULKÂFİ KESKİN HOCA...

Bu yazıyı; Onu ve onun nezdinde bütün beden eğitimi öğretmenlerini anmak için kaleme alıyorum… Ruhu şad olsun!

….

Okulda en sevmediğim ders matematik, en sevdiğim ise beden eğitimi dersiydi…

Biri kafayı bunaltıyor, diğeri ise kafayı ve tüm bedeni rahatlatıyordu.

İlk beden eğitimi öğretmenimiz ise ilkokul öğretmenimiz oluyordu. Aynı zamanda en uzun beden eğitimi öğretmenliği görevi de beş sene boyu ilkokul öğretmenimize düşüyordu.

Muammer Yılmaz hocam ilk beden öğretmenim oldu beş yıl boyunca. Sonra Ünye Merkez Ortaokulu’na geçtim. Ortaokulda her dersin hocası ayrıydı! İlk başlarda bocaladık sonra bu duruma alışmaya başladık.

Ortaokul birde ilk beden eğitimi hocamız, geçici olarak dersimize giren bir kadın öğretmen oldu. Beden derslerimiz sınıfta geçti bir süre. Beden eğitimine kadın hoca girmesi o zamanlar alışık olduğumuz bir durum değildi…

Sonra ikinci ve aslî beden eğitimi hocamız geldi; Vahdettin Haşlak… Sporcu bir öğretmendi. Biraz boks sporundan anlayan birisiydi. Enver isminde bir arkadaşımıza boks çalıştırmıştı. O da bizde iz bırakan bir hocamızdı…

Kevser isminde birde kadın beden öğretmeni geldi Ortaokula.. Ve mutlu son! Vahdettin hocamız bu Kevser hoca ile evlendi.

Liseye geçtiğimizde ise Ahmet hoca ile tanıştık. Bayağı bir aktif beden öğretmeniydi. Bayağı esmer tenli olan bu hocamız, öğrencisine karşı duyarlı, çok anlayışlı bir hocamızdı… Onu da hiç unutamamışımdır!

ASLA UNUTULMAYACAK İNSAN VE BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ABDULKÂFİ KESKİN HOCA...

ABDULKÂFİ KESKİN HOCA GENÇLİĞİNDE ELİT GRUBUNDA... (Daha Sonraları Ünye Spor Başkanlığı Ve Ünye İlçe Gençlik Ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Görevlerinde Bulunacaktır.)

(Soldan Sağa: M. Hasan Öz, Arslan KURU, Hamlet Yüksel, ABDULKÂFİ KESKİN, Abdurrahman SARIKAYA, Ahmet Derya Varilci, Abdulkadir TOKGÖZ, İsmail YILDIRAN, Hüseyin BAŞBAY, Ahmet Erkan Birben, Hasan Tahsin ŞENTEPE, Alparslan ÖZ.)

Rahmetli Abdülkâfi Keskin Hocamızda, Ünye’nin bilinen, tanınan ve sevilen bir insanı, sporcusu, spor yöneticisi ve beden eğitimi öğretmeniydi… Kâfi hocamızda okumak ne yazık ki bize nasip olmadı ama onu bilir, tanır ve hürmet ederdik her Ünyeli gibi…

Otoriter görünüşlü bir duruşu vardı ama son derece anlayışlı insandı. Bir de, “gözleri ile ne dediğini ifade edebilen bir bakışa” sahipti.

1980'li yılların başlarında Ünye Lisesi’nin bahçesinde gördüm kendisini. 19 Mayıs gösterileri için eğitim veriyordu öğrencilerine… Ne kadar da mesleğini seven, güzel bir hocaydı öyle!

Ortaokulda Fen dersimize giren Media hocamız ile evlenmişti Abdülkâfi hocamız… Media hocam aynı zamanda eski ev sahibimiz Aynur Sağlam ablamın arkadaşı idi. Geçen gün Aynur abla ile telefon görüşmesi yaparken Abdülkâfi Hocanın rahatsızlığından bahsetmişti bana. Ertesi gün de sosyal medyadan vefat haberini öğrendim. ÇOK ÜZÜLDÜM. Güzel insandı. İyi bir öğretmendi. Örnek bir sporcu ve spor yöneticisi ahlakına sahipti.

Eğitim gördüğümüz birçok hocamı unuttum. Ama beden eğitimi öğretmenleri asla unutulmuyor.

Abdülkâfi hocamı da, öğrencisi olsun olmasın, bizim dönemden ve Ünye’den tanımayan yoktur.

Ünye’nin sevilen bir siması olmuştur…

MEKÂNIN CENNET OLSUN ABDÜLKÂFİ HOCAMIZ!

ALLAH RAHMET EYLESİN… AİLENİZE SABIRLAR VE HAYIRLI, UZUN ÖMÜRLER DİLERİM!

 

VEFATININ ARDINDAN YAZILANLAR DA BİR O KADAR GÜZELDİR: ONLARI BURAYA ALALIM Kİ TARİHE NOT DÜŞÜLSÜN VE BU GÜZEL İNSANIN “NASIL İYİ ANILAN BİR İNSAN” OLDUĞU BİLİNSİN…

İSMAİL HAKKI KUYUMCU:

“Ey benim güzel sınıf arkadaşım! Ben 751 İsmail Hakkı Kuyumcu!  Yan sıramda, ağabeyin Aziz ile otururdun. Okulun renkli siması idiniz.. Sevilen kardeşim. Sınıfımız tek tek eksiliyor, bitiyoruz…

Varsa eğer olan hakkım helal olsun sana! Hem de ananın ak sütü gibi!

Ruhun şad, mekânın Cennet olsun!”

MUSA ÖZGÜR KIROĞLU:

“Abdülkâfi hocamızın Ünyemiz sporu için emek ve fedakârlıklarının şahidi olarak çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin, aile efradına ve yakınlarına ve sevenlerine taziyelerimi sunuyorum.”

YUNUS KESKİN:

“Kâfi amca çok başkaydı. Mekanı cennet olsun İnşallah..”

HALİL İBRAHİM UYGUR:

“Rahatsızlanmadan birkaç gün önce babamla konuşmuşlar; “Hamidiye Mahallesine içgüveysi geldim!” demiş şaka yollu… Mekânı cennet olsun..

HÜSEYİN KENAN ÇİL:

“Abdülkâfi hocamın yeri aydınlık olsun.. Beden Eğitimi Öğretmeni öğrencisinin yüreğine, diğerleri ise aklına girer... Akıl unutur yürek unutmaz!  Biliyorum; Benim de öğrencilerim yüreğimdeki yoklama defterinde yazılı…

İnanıyorum ki, Abdülkâfi hocamın yüreğindeki yoklama defterinde hepinizin ismi vardı.”

FAHRİ ŞAHİN:

“Hizmette öncü olmuş, kendini hizmete vakfetmiş bir şahsiyetti. Cenab-ı Hak gani gani rahmet, geride kalanlarına sabırlar ihsan eylesin.”

İSMAİL CANBULAT:

“İnnalillahi ve innaileyhiraciun… Rabbimiz Mekanını Cennet etsin Abdülkâfi hocamızın, Rahmeti ve Lütfu ile muamele etsin.. Çok gayretli, sert görünüşünün altında, çok tatlı, güler yüzlü, uyumlu, samimi, herkesin derdine koşan, öğrencileri ile konuşan-sohbet eden, onlara hep yol gösteren, çözüm odaklı, müsbet bir insandı.. İyi bir insandı yani… Boşluğunu hissedeceğiz Ünyemizde... Ünye’ye ve Ünyemizin sporuna hizmetleri için Allah razı olsun! Sevenlerine sabırlar dilerim… Başımız sağolsun!

Onun ve bütün rahmetli eğitimcilerimizin ruhlarına El-Fâtiha!”

 

“SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN!” VE “YAPRAK DÖKÜMÜ” KARİKATÜRLERİ!


KORONA AZDI! AMAN DİKKAT!

HİÇ BİRİMİZ BÖYLE GEZMEK ZORUNDA KALMAYALIM!

MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN!

 

TÜM TİRYAKİLER EVE KAPANDI!

 

KAFA VE BEDEN İLİŞKİSİ...

 


DÜNYA YAMA TUTMAMAYA BAŞLAR ARTIK...

 


TOP KORONADA...

 

SİNSİ KORONANIN OYUNUNA GELMEYİN!!

 

 

SONBAHAR GELİR!

 

AĞAÇLAR DEPRESYONA GİRER!

 

Bu haber toplam 1.354 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler