HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Haziran 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
19 Mart 2020 Perşembe Saat: 17:29

Dünyada Türkiye, Ordu’da Ünye birinci..

Uyguladığı E-Twınning projeleriyle il birincisi olan Ünye’de bir okula daha E-Twinning Okulu Unvanı verildi.
Dünyada Türkiye, Ordu’da Ünye birinci..

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine E-Twinning Okulu Unvanı aldı.

E Twinning faaliyetleri kapsamında dünyada Türkiye birinci olurken, Ordu ilinde de Ünye birinci oldu.

Kültürel, sanatsal çalışmaları ile ön plana çıkan ve yürüttüğü eTwinning projeleri ile takdir toplayan Mehmet Necati Vidinli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “E-Twınnıng Okulu” unvanı aldı.

Okul Müdürü İbrahim Elibolca konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak İngilizce Öğretmenimiz Muhammet Aydın tarafından 2016 yılında Hayata Seyirci Kalma Oku Hayatı Yanına Al adlı kitap okuma farkındalık projesiyle okulumuzun dahil olduğu eTwinning ortamına 2018-2019 yılında ulusal ve uluslararası kalite etiketleriyle taçlanan,ulusal basında defalarca yer alan ve  Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından organize edilen 10.eTwinning Ulusal Konferansı’na Ünye’den Türkiye’nin ilk 200 projesi arasına girerek davet edilen tek proje olan ve  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’unyakinenilgilendiği,Bakanlığımızın 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için İyi Örneklerden biri olarak yayımladığı English In Street (İngilizce Sokakta) projesinin ürünleriyle eTwinning Okulu etiketi başvurusu hakkını kazandık. Dezavantajlı grup diye adlandırılan bir Endüstri Meslek Lisesi öğrenci grubu önderliğinde Ünye'den yedi bölgeye ve Avrupa'ya kadar uzanan bir başarı öyküsüdür bu. Bir Meslek Lisesi öğretmen grubunun öğrencilerindeki cevheri görüp mücevhere dönüştürme sürecidir.

Katkısı olanlara teşekkür

Sürecin en başından sonuna kadar verdikleri desteklerle bizlere güç katan,öğretmen ve öğrencilerinin eğitim dünyalarını teşvikleriyle zenginleştiren ve Ünye Milli Eğitimini 21. yüzyıl ihtiyaçlarına göre tasarlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür Tokgöz'e ve Ordu Şehrini eTwinning sevdasıyla sarıp sarmalayan ve köy-şehir demeden herkese- her okula ulaşıp Ordu ‘u Türkiye’nin en prestijlieTwinning şehirlerinden birisine dönüştüren il koordinatörümüz Burçak Özyurt'a, çalışmalarıyla okulumuzu uluslararası lider kurum unvanıyla taçlandıran Ünye MEM Özel Büro’da görevli öğretmenimiz Muhammet Aydına’a,Okul Müdür Yardımcımız Cuma Gündüz’e,emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize, Matematik Öğretmenimiz Berna Arslan ve Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık birimimizden Aybike Balcı'ya, ayrıca E-güvenlik çalışmalarında büyük emek veren Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Mehmet Bıçalçı, Ender Oy ve Ali Erdin'e teşekkür ediyorum.

Dünyada Türkiye, Ordu’da Ünye birinci

44 ülkede yürütülen eTwinning faaliyeti kapsamında toplam 2.177 okul eTwinning Okulu olmak için başvuru yaptı ve ülkemizden 950 okul bu etiketi alarak 44 Avrupa ülkesi içerisinde 1. oldu.Ordu İlindeyse toplamda 34 okul eTwinning okulu ünvanını elde etmiş,bu okulların 13’ü de Ünye İlçesine ait olarak Ünye İlçesi  Ordu’da eTwinning okulu sayısında da 1. Sırayı almıştır.Avrupa merkezli ödüllendirilen bu okullar iki yıl süreyle ulusal ve uluslararası projelerde lider kurumlar olarak tanınacak ve özellikle Erasmus+ projelerinde öncelikli statüye geçeceklerdir” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 2.387 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Dünyada, Türkiye, Ordu’da, Ünye, birinci..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler