HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
28 Mayıs 2020 Perşembe Saat: 08:41

Korona günlerinde“Biz Okuyan Bir Aileyiz” projesi..

Ünye merkez Anafarta İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri, velileri ve sınıf öğretmeni AdemKüsin ile birlikte yürüttükleri Biz Okuyan Bir Aileyiz Projesi ile okuma alışkanlıklarını geliştirdiler.
Korona günlerinde“Biz Okuyan Bir Aileyiz” projesi..

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapalı olduğu süreçte Ünye merkez Anafarta İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri, öğrenci velileri ve sınıf öğretmeni Adem Küsinile birlikte yürüttükleri Biz Okuyan Bir Aileyiz Projesi kapsamında bir araya geldiler. Veliler, eğitimin en önemli unsurlarından okuma alışkanlığını öğrencilerine kazandırmak adına yapılan okuma faaliyetleriyle, pandemi döneminde evde kalmayıhem avantaja dönüştürdüler hem de öğrencileri ile birlikte kaliteli vakit geçirdiler.

Öğrenci velileri, öğretmen AdemKüsinile belirledikleri alanında uzman yazarların kitaplarını okurken çocuk psikolojisi, yaratıcı düşünme, sorunlar karşısında çözüm üretme gibi daha birçok konuda fikir sahibi oldular.

-“Çocukların hayal gücü ve yazma becerileri gelişiyor”-

Anafarta İlkokulu 2/A Sınıf Öğretmeni AdemKüsin, şunları söyledi; “Yapılan araştırmalar ve somut veriler gösteriyor ki okuma alışkanlığını elde etmiş bireyler sadece eğitim hayatında veya sosyal yaşamında başarılı olmuyor. Somut işlem döneminde olan bu çocukların hayal gücü gelişiyor, yazma becerileri gelişiyor, akranlarına göre daha hızlı öğreniyor, pratik düşünüyor, daha dikkatli davranıyor. Masal kahramanları ile özdeşim kuruyor. Kendini daha iyi ifade edebiliyor. Dil gelişimine olumlu katkı sağlıyor. En önemlisi aile içi iletişimin ve birlikte kaliteli vakit geçirmenin farkına varıyorlar” dedi.

Projeye katkı sağlayan veliler böyle güzel bir projede olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtirken desteklerini kendilerinden esirgemeyen Anafarta İlkokulu İdarecilerine ve Öğretmenleri AdemKüsin’eteşekkür ettiler.

Ünye KENT Haber

           

Bu haber toplam 427 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler