HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
31 Mayıs 2020 Pazar Saat: 13:57

Ünye’de 2 lise taşınıyor, 1 ilkokul açılıyor

Ünye’de yeni eğitim-öğretim yılında tekli eğitime geçerek daha kaliteli eğitim öğretim için yeterli fiziki mekana kavuşmalarını sağlayacak önemli dönüşümler hayata geçiriliyor.
Ünye’de 2 lise taşınıyor, 1 ilkokul açılıyor

Ünye’de 2020-2021 eğitim-öğretim yılında tekli eğitime geçerek daha kaliteli eğitim öğretim için yeterli fiziki mekana kavuşmalarını sağlayacak önemli dönüşümler hayata geçiriliyor.

Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Anafarta İlkokulu yeni binalarına taşınacak, Anafarta Ortaokulu mevcut binasında Atatürk Ortaokulu adını alarak eğitim öğretime devam edecek.

Ünye, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılına önemli değişikliklerle giriyor. Yeni eğitim-öğretim yılında bazı okullar taşınıyor, bazı yeni okullar açılıyor.

Ünye Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ünye, 2020-2021 eğitim öğretim dönemine okullarda yaptığı önemli düzenlemelerle girecek. Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Anafarta İlkokulu yeni binalarına taşınacak, Anafarta Ortaokulu mevcut binasında Atatürk Ortaokulu adını alarak eğitim öğretime devam edecektir.” denildi.

Açıklamada, yapılacak değişiklikle yeni dönem okullara ilişkin şu bilgi verildi:

-Mehmet Refik Güven Fen Lisesi taşınıyor -

“Ünye Gölevi Mahallesinde yapımı tamamlanan ve Anadolu Lisesi olarak planlanan 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve bağımsız spor salonu bulunan 24 derslikli okul, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi’ne tahsis edilecek ve yeni yerinde Ünye Fen Lisesi ismiyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecektir.

-Atatürk Anadolu Lisesi de taşınıyor-

Mehmet Refik Güven Fen Lisesi’sin Gölevi Mahallesinde yapımı tamamlanan yeni binaya taşınması ile birlikte boşalacak bina ve pansiyon tadilattan geçirilerek pansiyon binası da dersliğe dönüştürülerek derslik sayısı arttırılacak ve Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi adıyla 2020-2021 eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye devam edecektir.

-Anafarta İlkokulu/Ortaokulu ayrılıyor, tekli eğitim öğretime geçiliyor-

4+4+4 Eğitim Sistemi okul dönüşümleri kapsamında tekli eğitim uygulamasına geçmesi gereken ve son birkaç yıldır da bu konuyla devamlı gündeme gelen Anafarta İlkokulu/ Ortaokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibari ile tekli eğitim uygulamasına geçiyor. Anafarta İlkokulu / Ortaokulu ayrılarak Atatürk Anadolu Lisesinden boşalacak olan binaya yeni bir ilkokul olarak ANAFARTA İLKOKULU adıyla taşınacaktır. Anafarta Ortaokulu ise mevcut binasında ATATÜRK ORTAOKULU adını alarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecektir.

-Milli Eğitim Bakanlığından onay-

Tekli eğitime geçişte önemli bir merhalenin aşılmasıyla birlikte, okullar için yeterli fiziki mekanın sağlanması, ayrıca öğrencilerimizin okullarına daha kolay erişimine imkan verecek değişim ve dönüşümler Milli Eğitim Bakanlığımızca da uygulanmak üzere onaylanmıştır. Ünye’de eğitim ve öğretim standartlarının yükseltilerek kalitesinin arttırılmasına vesile olacak değişimlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyor, Ünye eğitim öğretim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.133 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’de, 2, lise, taşınıyor, 1, ilkokul, açılıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler