HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Ağustos 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
25 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: 10:57

ODÜ mezuniyet törenleri ‘uzaktan’ yapıldı!

Ordu Üniversitesi’nden bu yıl mezun olan öğrenciler için uzaktan mezuniyet töreni düzenlendi. Törenler üniversitenin Uzaktan Eğitim Merkezi’nin YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.
ODÜ mezuniyet törenleri ‘uzaktan’ yapıldı!

Ordu Üniversitesi (ODÜ) eğitim birimlerinin 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi online mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle fiziki ortamda yapılamayan mezuniyet törenleri uzaktan erişim yöntemiyle sanal ortamda düzenlenerek üniversitenin Uzaktan Eğitim Merkezi’nin YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

5 gün boyunca devam eden online mezuniyet törenlerine Üniversite Rektörü ve İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Selahattin Maden, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V.Prof. Dr. Gürol Özcüre, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr.Öğr. Üyesi Burkay Cevahircioğlu, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Tanrıverdi, Ünye MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdem Kaya, Fatsa MYO Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Letif Bayram, Ulubey MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney, Mesudiye MYO Müdür V. Öğr. Gör. Hüseyin Murat Yalçın, Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Korkmaz, Akkuş MYO Müdürü Öğr. Gör. Cesur Kırmanoğlu, İkizce MYO Müdürü Öğr. Gör. Hülya Solak, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirilen mezuniyet töreni programındaFakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri ve dönem birincileri mezuniyet konuşması gerçekleştirdi.

Meşakkatli bir süreç sonrası mezun oluyorsunuz

Programın devamında video kayıt ile mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bugün, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini geride bırakarak gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınız neticesinde mezun oluyorsunuz. Bir dönemin bitişini, aynı zamanda yeni başlangıçları ifade eden mezuniyet, hedefe varmak için çıkılan yoldaki ilk adımı ifade etmektedir. Emek ve gayretleriniz sonucunda elde ettiğiniz bu başarınızda öncelikle mezun olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için özverili çalışmalar yürüten değerli öğretim elemanlarımızı, evlatları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan değerli ailelerinizi kutluyorum.” dedi.

Üniversitemizin yeri her geçen yıl yükseliyor

Ordu Üniversitesinin gerek akademik ve fiziki gelişimi gerekse sürekli gelişen teknolojik ve bilimsel alt yapısıyla başarı grafiğini her geçen dönem yükseltmeye devam ettiğini belirten Rektör Akdoğan, “Üniversitemizin ulusal ve uluslararası arenada saygın bir üniversite imajı sağlaması yolunda çalışmalar gerçekleştirerek ülkemizdeki ve dünyadaki üniversiteler arasındaki yerimizi her geçen yıl yukarılara taşımaktayız. Bu başarı tüm paydaşlarımızla birlikte yürüttüğümüz istikrarlı bir çalışmanın ortak ürünüdür.Ülkemiz için çağın gereklerini yerine getiren, geçmişin hazinelerinden faydalanarak geleceğimizi hazırlayan, tarih ve medeniyet bilincine sahip nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Üniversiteler de bu misyon doğrultusunda araştıran, sorgulayan, bilgi üreten ve üretilen bilgiyi toplumun yararına kullanmayı öngören ve en önemlisi de nitelikli insan gücü yetiştiren kurumlardır. Bizler, büyük bir özveriyle edinmiş olduğumuz birikim ve deneyimi öğrencilerimize aktarmada, bölgemize ve ülkemize hizmet etme sorumluluğu taşıyan bir üniversitenin mensupları olarak bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımının esas olduğu kanaatini taşımaktayız.” diye konuştu.

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi birincisi Ömür Günay Duru, Ziraat Fakültesi birincisi Dilek Özveri Tükenmez, Eğitim Fakültesi birincisi Duygu Demir, Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Açelya Yılmaz, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi birincisi İlker Demir, İlahiyat Fakültesi birincisi Erkan Bakırcı, Sağlık Bilimleri Fakültesi birincileri Melike Öztürk ve Selin Kuzu, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birincisi Sedef Öztürk, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi birincisi Ahmet Buğra Balta, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birincisi Orhan Yılmaz, Sosyal Bilimler MYO birincileri Elif Karataş ve Aslı Bingöl, Ünye MYO birincisi Yener Kahraman, Fatsa MYO birincisi Sümeyye Doğan, Ulubey MYO birincisi Özlem Karagedik, Mesudiye MYO birincisi Doğan Şen, Teknik Bilimler MYO birincisi Gönül Sümer, Akkuş MYO birincisi Ramazan Çelik ve İkizce MYO birincisi Tuğba Acıelma oldu.

ODÜ Basın

Bu haber toplam 585 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler