HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Ekim 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
28 Eylül 2020 Pazartesi Saat: 18:00

ODÜ, lisansüstü eğitimde öncü

ODÜ, lisansüstü programlarıyla alanlarında yenilikçi fikirler üretebilen, analitik düşünebilen donanımlı bireyler yetiştirilmesinde öncü rol üstlenmeye devam ediyor.
ODÜ, lisansüstü eğitimde öncü

Konuyla ilgili olarak Ordu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada; “Akademik başarı grafiğini her geçen yıl yükselten Üniversitemiz lisansüstü programlarıyla alanlarında yenilikçi fikirler üretebilen, analitik düşünebilen donanımlı bireyler yetiştirilmesinde öncü rol üstlenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri bünyesinde lisansüstü eğitim imkanı sunan Üniversitemizin 2020-2021Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde açılan lisansüstü kontenjanlara 2 bin 263 kişi başvuru yaptı.

Geçtiğimiz yıl 16 olan lisansüstü program sayısını bu yıl30’a çıkaran Sosyal Bilimler Enstitüsünde bu dönem Tarih, Müzik, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Sosyal Bilimler Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Temel İslam Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sinema ve Televizyon, Grafik, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Felsefe ve Din Bilimleri, Sanat Tarihi ile Sosyoloji alanlarında ilan edilen kontenjanlara toplamda bin 513 aday başvuru yaptı, 479 aday ise ilgili programlara kayıt yaptırma hakkı elde etti.

Bu yıl açılan 2 yeni program ile program sayısını 15’e yükselten Fen Bilimleri Enstitüsünde Bahçe Bitkileri, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Bitki Koruma, Gıda Mühendisliği, İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi, Kimya, Matematik, Matematik Eğitimi, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Yenilenebilir Enerji, Peyzaj Mimarlığı, Deniz Ulaştırma Mühendisliği ile Deniz Teknolojisi, Çevre Bilimleri ve İklim Değişimi alanlarında ilan edilen kontenjanlara 339 aday başvurdu,  217 aday ilgili programlara kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Sağlık Bilimleri Enstitüsünde ise Hemşirelik, Tıbbi Biyokimya, Beden Eğitimi ve Spor, Sağlık Yönetimi ile Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanları için ilan edilen kontenjanlara 411 kişi başvuruda bulundu, 55 aday ise ilgili programlara kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Konu ile İlgili olarak Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Enstitülerimiz akademik çalışmaların gerçekleştirildiği, geleceğin bilim insanlarının ve akademisyenlerinin yetiştirildiği, bu sayede ülkelerin uluslararası alanda tanınırlığının artırılmasına büyük katkılar sağlayan önemli bilim merkezleridir.Ordu Üniversitesi olarak bizler de enstitülerimizde yapılacak olan bilimsel çalışmalarla bilime hizmet etmek, lisansüstü eğitim kapasitesini daha yukarıya taşımak ve nitelikli araştırmacılar yetiştirmek için azami gayret sarf etmekteyiz. Bu bağlamda yeni açılan programlar ile amacımıza ulaşmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürürken enstitülerimiz bünyesindeki anabilim dallarında yüksek lisans ve doktora programlarına katılan öğrencilerimize de her türlü desteği vermeye devam etmekteyiz.” dedi.

HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 407 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ODÜ, lisansüstü, eğitimde, öncü

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler