HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
24 Ekim 2020 Cumartesi Saat: 19:09

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’nde Ünye’den 3 okul…

Millî Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 OkulProjesi"nden ilimizde yararlanan 13 okul arasında Ünye'den üç okul yer alıyor.
Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’nde Ünye’den 3 okul…

Millî Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 OkulProjesi"nden ilimizde yararlanan 13 okul arasında Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer alıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"nden ilimizde yararlanan 3’ü Ünye’den olmak üzere 13 okulda yürütülecek çalışmalarla ilgili İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fahri Zaimoğlu başkanlığında değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen yeni proje ile 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fahri Zaimoğlu, Müdürlüğün Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Volkan Demir  ile ilde projeden yararlanan ilçelerin ilgili şube müdürleri ve ilgili okul müdürleri katıldı.

-Etkinlikler düzenlenecek -

Toplantıda, proje kapsamında ilimizde iyileştirme yapılacak okulların fiziki ve donatım ihtiyaçları ile ilgili ön hazırlık çalışmaları görüşüldü.

Proje kapsamında tüm öğrencilere ilk yardım eğitimi verilecek ve isteyenlere yüzme öğretilecek. Okulların tamamı Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri ile eşleştirilerek ortak kültür, sanat ve spor etkinlikleri yapılacak. Ayrıca proje kapsamında öğrenciler için müze ve ören yerleri ziyaretleri düzenlenecek. Bu okullarda düzenli olarak kariyer günleri etkinlikleriyle eğitim, sanayi ve endüstri, bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda önde gelen başarılı insanlarla öğrencilerin buluşması sağlanacak.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"ndenİlimizde Yararlanan Okullarımız ise şöyle oldu:

“Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi,  Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Perşembe Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

 

Bu haber toplam 1.074 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler