HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Şubat 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
19 Ocak 2021 Salı Saat: 17:19

Ünye’den iki öğretmen Bakanın toplantısında…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Eğitim Buluşmaları” adı altında gerçekleştirdiği görüntülü toplantıya Ünye Şehit Taner Kart Ortaokulu’ndan 2 öğretmen katıldı.
Ünye’den iki öğretmen Bakanın toplantısında…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Eğitim Buluşmaları” adı altında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden öğretmenlerle toplantı düzenliyor.

Belirli periyotlarla gerçekleşen toplantıların sonuncusuna Ünye Şehit Taner Kart Ortaokulu’ndan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Elif Gökçe ve aynı okulda birlikte görev yaptıkları eşi Muhammet Gökçe katıldı.

Okul Müdürü İsa Dere yaptığı açıklamada, ““Eğitim Buluşmaları” adı altında Sayın Bakanımız Ziya Selçuk Öğretmenlerle buluşma gerçekleştirdi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katıldığı toplantıya ülkemizin değişik bölgelerinden 211 öğretmen katıldı. İlçemizi temsilen toplantıya Şehit Taner Kart Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Elif Gökçe ve aynı okulda birlikte görev yaptıkları eşi Muhammet Gökçe katıldı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi daha alt sınıflardan başlasın

Toplantıda söz hakkı alan Elif Gökçe, ahlak meselesinin insanlığımızın geleceği açısından çok önemli bir mesele olduğunu, bu sebeple Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  dersinin ilkokullarda 4.sınıftan itibaren değil daha alt sınıflardan itibaren verilmesinin çocuklarımızın ahlaki gelişimlerine katkı sunmak ve gelecek nesillerin temellerinin sağlam bir zemin kazanması açısından faydalı olacağını ifade etmesinin ardından bakan Selçuk bu konuda çalışmalarının olduğunu ve kısa sürede bu çalışmanın sonuçlanacağını belirttiler. Bakan Selçuk ayrıca Şehit Taner Kart Ortaokulunda kurulumu tamamlanan kütüphaneye kitap desteklerini en kısa sürede gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

Öğretmenlere yapılan olumsuz eleştirilerde haksızlık var

Toplantıda Elif Gökçe’nin aynı okulda çalışan eşi Muhammet Gökçe de bu zor süreçte öğretmenlere yapılan olumsuz eleştirilerin haksızlık olduğunu, öğretmenlerin gece gündüz demeden öğrencilere zor şartlarda faydalı olma gayretinde olduklarını ve her türlü fedakarlığı yaptıklarını, bu süreçte en büyük destekçilerinin söylemleri ve icraatlarıyla Sayın bakanımızın olduğunu ifade ettiler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantıya katılan öğretmenlere teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler