HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 14:16

Gerekli önlem alınmazsa facia olur!

Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, Covid-19’la mücadelede pandemi sürecinde okulların gerekli önlemler alınmadan açılmasının facia olacağı söyledi.
Gerekli önlem alınmazsa facia olur!

Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, Covıd-19 salgını koşullarında okulların ve üniversitelerin sağlıklı ve güvenli bir biçimde yüz yüze eğitime açılması ve eğitimin sürdürülmesi için üç önlemin alınmasını gerektiğine dikkat çekti.

Alınacak önlemlerin ardından sağlıklı bir çalışma ve eğitim ortamında yüz yüze eğitime başlayarak uzaktan öğretimin olumsuz etkilerini ortadan kaldırılabileceğini belirten Yılmaz, şu açıklamayı yaptı:

“Birincisi, toplum sağlığı için nüfusun tamamının hızlı ve yaygın bir biçimde aşılanmasıdır. İkincisi, okullarda sınıf mevcutlarının 20 öğrencinin altına düşürülmesi ve yeni eğitim emekçisi istihdamı sağlanarak başta küçük yaş grupları olmak üzere yüz yüze eğitimin başlatılmasıdır. Okul bileşenlerinin okulda önlem alma kapasitesini de geliştirerek çocukların eğitim hakkından yararlanması sağlanmalıdır. Üçüncüsü, eğitim emekçilerinin tamamının öğrenci yaş gruplarının doğurduğu risk faktörlerini dikkate alan bir planlama ile hızlı biçimde aşılanması ve sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarının sağlanmasıdır. Gerekli önlem alınmazsa facia olur! Bu önlemlerin alınmasının ardından sağlıklı bir çalışma ve eğitim ortamında yüz yüze eğitime başlayabilmek, uzaktan öğretimin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerimizin temel isteğidir. ”

 ORDU OLAY

Bu haber toplam 404 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gerekli, önlem, alınmazsa, facia, olur!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler