HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
1 Mart 2021 Pazartesi Saat: 17:45

Üniversite öğrencisinden anlamlı farkındalık!

Üniversite öğrencisi Ünyeli Yasin Keskin’in sosyal medya aracılığı ile oluşturduğu gurup Atatürk Parkı başta olmak üzere uygun alanlarda kitap okuma etkinliği düzenleyerek bir araya geliyor.
Üniversite öğrencisinden anlamlı farkındalık!

Keskin, pandemi döneminde zamanı okuyarak kaliteli geçirmek isteyenleri “unyekitaptayfasi” isimli instegram hesabına katılmaya davet ediyor. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Makine Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olan Ünyeli Yasin Keskin (24), pandemi sürecinde öğrencilerin ve gençlerin hareketsiz kalması ve bilgisayar oyunlarına yönelmelerinden dolayı onları kitap okumaya yönlendirmek için sosyal medyadan kitap okuma grubu oluşturdu.

Sosyal medya hesabı ile öğrenci ve gençlerle tanışan Yasin Keskin, Ünye Atatürk Parkı açık alanı başta olmak üzere uygun yerlerde bir araya gelerek, gurup üyeleri ile kitap okuma etkinliği düzenliyor.

Uzaktan eğitim dolayısıyla öğrencilerin yemekhane, kantinde, dışarıda ve ulaşımda geçirdikleri zamandan tasarruf ettiğini ve çok fazla boş vakitlerinin oluştuğuna dikkat çeken Keskin, tüm Ünyeli gençleri kitap okuma etkinliğine davet etti.

Ders harici zamanlarında kitap okunsun istedik…

Keskin, şunları söyledi:

“Pandemi döneminde öğrencilerimiz online eğitim dönemine geçmiş durumda. Böylelikle bolca boş vakitleri olmakta. Eskiden yemekhanelerde, kantinlerde, ulaşımda ve geri dönüşlerde çok zaman kaybediyorduk. Fakat online eğitim sistemiyle bu tür zaman kalıpları minilimize edilerek ders odaklı çalışılmaya başlandı. Öğrenciler ders harici zamanlarında bilgisayar oyunlarına yönelme gibi alışkanlıklar edinmekte. Bizlerde bunun önüne geçebilmek için öğrenci ve gençleri kitap okumaya yönlendiriyoruz. Kitap okumanın önemini anlatmaya çalışıyoruz. Böylelikle insanların kelime dağarcığı gelişirken kelime hazinesi de zenginleşmiş oluyor. Kitap okuyan insan kendisini daha rahat ifade eden insanlardır.

Sosyal platformlarda paylaşarak beni destekleyen insanlarla gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse yüz yüze görüşerek fikrimi beğenen ve uygulamaya geçirmek isteyen insanlarla bu şekilde proje yürütmeye başladık. Bu etkinliğimizi arkadaşlarımızla birlikte yürütmeye devam edeceğiz. Kitap okumak ve kitap okumaya vesile olmak çok güzel bir şey. Kitap okuyan bir insan her açıdan bilinçlenmiş oluyor.”

-“Kitap okumanın bize sınavlarda faydası oluyor” -

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi gurup üyesi Özgür Gümüş (17), sınavlarda ve gündelik hayatlarında kitap okumanın büyük katkısı olduğunu ifade ederek, “Sınavlarda paragraf sorularını daha hızlı okuyup, anlayabiliyoruz. Diksiyonumuz düzeliyor. Böyle bir kitap okuma gurubunu da öğrendiğimde katılmak istediğimi ifade ettim ve guruba aldılar. Bugün de Atatürk Parkı’nda bu etkinliği düzenledik. Bundan sonra da belli aralıklarla düzenlemek istiyoruz.” dedi.

-“Kitap okuyanlar kendini daha iyi ifade ediyor”

Yurtdışında eğitim hayatını sürdüren Abdulkadir Keskin, “Yurt dışında okuyordum. Fakat pandemi dolayısıyla memleketime döndüm. Bugün kitap okuma etkinliğinde bir araya geldik. Kitap okumayı seviyorum. Kitap okumak bize daha fazla şeyler katıyor. Bunu herkes bilir. Kendini daha iyi ifade ediyorsun. Yurt dışında kitap okuma oranları çok yüksek. Orada da dilim yettiğince yabancı dil kitaplar okuyup o ülke hakkında bilgi sahibi oluyordum. Sosyal medyada gördüm. Çok hoşuma gitti. Katılmak istediğimi söyleyince ben de gruba dahil oldum. Şuanda da çok güzel şekilde kitap okuyoruz. Yaklaşık 1 aydır bu platformun içindeyim.” dedi.

Guruba katılmak isteyen kişilerin instagram üzerinden “unyekitaptayfasi”’nı ekleyerek guruba katılabileceği bildirildi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 552 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler