HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Mart 2021 Cuma Saat: 17:58

Sürücü ve operatörlere İSG eğitimi verildi

Ünye’de kamyon sürücüleri ve operatörlere İş Sağlığı Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.
Sürücü ve operatörlere İSG eğitimi verildi

Ünye Ticaret Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar ve Ünye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ümit Özkan’ın öncülüğünde “İş Sağlığı Güvenliği (İGS)” eğitimi verildi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda verilen eğitime SS.73 Nolu Damperli Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Mine Port ve bölgede lojistik hizmeti veren kamyon sürücüleri ile operatörler katıldı. 

Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Başçavuş Fatih Çalışkan tarafından, katılımcılara trafik mevzuatı ve sürücülerin yol emniyeti hususlarında bilgilendirme yapıldı.

Çalışkan, eğitimin amacının, yaz mevsiminin gelişiyle birlikte bölgede; kil ocakları, taş ocakları vb. sektörlerin nakliye faaliyetlerinin hızlanması nedeniyle sürücü ve operatörlerin can güvenliğinin sağlanması, trafikte üçüncü şahısların can ve mal güvenliğinin sağlanması, nakliye sürecinde maden cevherlerinin yola dökülmemesi, çevreyi kirletmenin önüne geçilmek istenmesi olduğunu söyledi.

Fatih Çalışkan, bilgilendirmenin sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayarak, nakliye sezonunun açılmasıyla kazasız ve huzurla nakliye faaliyetlerinin gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

Akçev Mühendislik Genel Müdürü Çevre Mühendisi Sinan Sipahioğlu ise nakliye sürecinde çevre mevzuatı, yol ve çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda bilgilendirme yaptı.

Programda ayrıca, Canik OSGB Eğitim Koordinatörü Seyit Ahmet Düzen’in moderatörlüğünde İSG Eğitimi programı yapıldı.

B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Şura Öncel tarafından Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Serap Yıldırım Güneş tarafından kamyon ve iş makinalarının güvenli sürüş açısından ergonomi eğitimi ve genel salgın dönemine dair Covid 19 korunma yollarına yönelik eğitim verildi.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Meltem Şenol “Sağlık ve Güvenlik İşaretleri”, “İş Makinası ve Kamyonların Kullanımında İş Güvenliği Eğitimi”, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Özge Altay “Kişisel Koruyucu Donanım Kullanma” eğitimi verdi.

Eğitim Koordinatörü Seyit Ahmet Düzen tarafından İş Kanun, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Güvenlik Kanunu kapsamında soru cevap şeklide sürücü, operatör, firma sahiplerine bilgilendirme yapıldı.

-Öncelikle çalışanın can güvenliği… -

SS.73 No.lu Damperli Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve aynı zamanda Ünye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ümit Özkan ‘Sıfır İş Kazası’ hedefini kooperatif kuruluş tarihinden bu yana koruduklarını ve İSG eğitimlerinin düzenli olarak yapıldığını belirterek ‘Öncelikle çalışanın can güvenliği’ mesajı verdi.

 

Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sürücü, ve, operatörlere, İSG, eğitimi, verildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler